Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Założone Głowice Termostatyczne I Grzejniki Nie Grzeją Tak Jak Potrzeba


Balzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich walczących z układami C.O mi zrodził sie kolejny problem z moją instalacją, a mianowicie posiadam grzejniki PURMO model CV, i jakiś czas temu dopiero założyłem głowice termostatyczne i myslałem ze one mają mi zaoszczędzić troche opału to one zaoszczędzają ale w pokojach zimno, podam prosty przykład ustawiam wartość na pokrętle np. na 3 i po jakimś czasie grzejnik zimny, ale takie coś nie dzieje sie na wszystkich tylko na tych oddalonych najdalej skrzynki rozdzielacza,

 

Głowicę jakie mam założone to danfoss

 

Nie mam pojecia co może być przyczyna może to ze pompka za wolny bieg ma ustawiony i nie dopycha obecnie pompka pracuje na drugim biegu,

 

Bardzo proszę o porade w tej kwesti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica termostatyczna to nie jest do końca urządzenie służące zaoszczędzeniu opału, a uzyskaniu komfortu cieplnego.

Na tym proponuję się skupić.

Mam nadzieję że pamiętałeś o tym, że głowica powinna "widzieć" pomieszczenie i nie być zasłonięta przez meble, zasłony i inne sprzęty. Jeśli tak jest (a często jest) musisz brać poprawkę nastawy. Głowica bowiem "widzi" bardziej swoje otoczenie, niż samo ogrzewane pomieszczenie. Różnica, a co za tym idzie zafałszowanie, może być znaczne.

Jakiś czas temu pokazywałem na tym forum link do głowic sterowanych zdalnie

Myślę o czymś takim: http://www.conrad.pl/2-elementowy-zestaw-Conrad---Termostat-FHT-8-%2b-g%b3owica-temostatyczna-FHT-8V.htm?websale7=conrad&pi=570055&ci=SHOP_AREA_37360_0812040

Drogie, ale pozwala uzyskać pewność, że głowica struje temp pomieszczenia na podstawie temp pomieszczenia, a nie otoczenia kaloryfera. Po drugie, możesz wprowadzić programy oszczędnościowe z obniżeniem temp na noc, czy okres niebytu w domu.

 

Co do zjawiska u ciebie. Rzeczywiście może spróbuj zwiększyć bieg pompy. Może zachodzić taka historia, że kiedy nastąpi otwarcie zaworu, ona zanim cokolwiek nagrzeje się kaloryfer już "widzi" ciepło i znów się zamyka.

Może otworzyć zawór bardziej, a nieco przydławić pierścieniem regulacji wstępnej, jeśli jest.

Ustawienie głowic dla uzyskania prawidłowego rezultatu to czasem długa droga.

Ale powtórzę. Oszczędność opału przy ich stosowaniu raczej należy uznać za cel drugorzędny.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.