Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zębiec kwk a sprawa groszkowa


wwww

Rekomendowane odpowiedzi

zębiec kwk, 25kW, czy ktoś ćwiczył temat palenia groszkiem? czyli miałem bez "stricte miału". wiem, że miał w nim nie pójdzie, ale jak to z groszkiem? da się przehajcować?

 

myślę, czy też nie przekładać trochę go np. drewnem.

 

jakies opinie?

 

tak, tak, wiem, że to górniak, ale jest tani, prosty, a stałopalność... myślę nad buforem po prostu i w ten sposób optymalnie spalić i ogrzać dom. kwk to sprawdzony piec podobno, na drewno i orzech... ale groszek? nic niestety nie znalazłem... technicznie groszek to miał, a jak już znalazłem na forum - są problemy, bo nie spala się do końca...

 

wiem, wiem, trudny temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę w tym kotle przeważnie drewnem, a w okresach zimniejszych węglem. Staram się nie mieszać paliw. Groszkiem nie paliłem, ale można kupić parę woków i dokonać próby. Pytanie tylko - po co? Sądzę, że ...pójdzie. W moim KWK stałopalność na węglu - 24 godz, drewno do 8 godz. Kocioł bardzo dobry do drewna - duże drzwiczki i komora spalania.

Konstrukcja prosta, ale nie prostacka - przemyślana. Bardzo łatwy w czyszczeniu. Ogólnie jestem zadowolony, nawet moja żona potrafi go uruchomić bez problemów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 8 ton mam wrzucone do kotlowni i niesprawny piec groszkowy... dlatego... piec na ekogroszek z retorta by poszedl "sru". tylko co z opalem... niby mozna by probowac to sprzedac, tylko to juz jest wrzucone do kotlowni... pytanie jest takie, czy to spali? bo wstawic i probowac - to troche "kozackie" by bylo. bo jesli nie bedzie palil, bedzie sie wygaszal i palenie bedzie mocno utrudnione, to wtedy trzeba sie zastanowic jakos inaczej (stricte miałowiec?). stad sie pytam, moze kogos przycislo i tak palil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem tak zrobiłem i kupiłem parę kilo ekogroszku. Właśnie rozpaliłem kocioł do 60 stopni. Obserwując proces spalania tego paliwa muszę stwierdzić, że .....się pali, ale z trudem. Przy włożeniu grubszej warstwy groszku powietrze ma problem przedrzeć się, gdyż są zbyt drobne frakcje węgla. Według mojej oceny jest możliwe spalenie tego....towaru dokładając mniejsze dawki.Spalanie jest prawie bezdymne. KWK jest kotłem do paliw długopłomiennych (drewno, węgiel) i według mojej oceny groszek nie jest paliwem optymalnym, choć możliwym do wykorzystania, np z dodatkiem węgla lub drewna. Tyle moich obserwacji. Przemyśl zakup kotła KMW Zębiec.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info ;) w sumie to wlasnie rozmawialem z facetem z zebca, stwierdzil, ze do groszku najlepszy bedzie kdu ( lepszy niz kwkd ). w sumie to byl moj pierwszy kandydat, le zaczalem go skreslac ze wzgledu na to, ze niby sie nie da... troche juz mam namotane w glowie... nic to, dzieki za informacje, wiec kwk skreslam z listy... w sumie kwk z buforem bylby "pewniakiem", ale wywalać teraz 8 ton wegla z kotlowni i kupowac kolejny wegiel (grubszy) i szukac kupca na groszek - troche za duzo zachodu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.