Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Podlaczenia Grzejnikow , Prosze O Porade .


exus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prosze o sprawdzenie schematu podlaczenia grzejnikow. Musze przerobic cala instalacja i nie wiem czy ma np znaczenie rozdzielenie rur na dwie strony domu , jak na schemacie 1 czy dac rury na jednej lini do okola domu . Kolor zielony , grzejniki na parterze , kolor zolty to pietro . Rysunek to rzut z gory . Piec z obiegiem zamknietym i pompa . Instalacja w miedzi . Mam jeszcze pytanie , jakiej wielkosci rury zastosowac w tej chwili jest pomieszane, czesc na rurach 1'' a czesc na 3/4 " . Czy wystarczy na 3/4"?

 

post-37543-0-46161500-1328988397_thumb.jpg

post-37543-0-40616000-1328988484_thumb.jpg

SCH. CO 1.pdf

SCH. CO 2.pdf

Edytowane przez exus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Exus ten rysunek to ... tragedia. Bez urazy. Rury masz projektowane przepływ więc jak chcesz hałas to zrób sobie wszystkie 3/4", pomijam fakt że instalacja nie będzie działać rewelacyjnie. Z Twojego rysunku wynika że masz wszystkie grzejniki w szeregu. Co więcej - rys 2 - najpierw podłączasz grzejnik na piętrze, potem 4 na parterze, później kolejny na piętrze...

czym w ogóle się różnia te dwa rysunki. Czemu niebieskim rysujesz zasilanie a czerwonym powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , krytyka jest wskazana , a za niefachowosc nie ma co sie gniewac. Ja naprawde sie na tym nieznam dlatego poprosilem o pomoc .Kolory sa zupelnie przypadkowe , chodzilo tylko o odroznienie zasilania od powrotu . Po za tym ze mnie skrytykowales nadal nie wiem co jest zle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja propozycja jest taka: podzieliłbym każdą kondygnację np.na dwie części (chodzi mi o ilość grzejników:2).pokombinowałbym tak aby rury były jak najkrótsze wtedy i średnice rur będą mniejsze.Średnica rury miedzianej to najczęściej jej cena (fi 15-to ok 15 zł/mb).Przy takim wykonaniu łatwiej jest potem wyregulować inst.hydraulicznie.Próbój dalej.Srednice trzeba trocchę stopniować.Najlepiej gbyby "wzięły" się z obliczeń.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie gniewam. Zauważam tylko że jeśli zrobisz to tak na łapu capu to może i oszczędzisz na projekcie i obliczeniach. Ale oszczędności to pozorne będą to się zemści bo długo będziesz dobierał nastawy wstępne dla grzejników, walczył z zapowietrzaniem. Będzie przewymiarowany kocioł lub grzejniki. Lub oczywiście nie mam racji i wszystko uda Ci się dobrze, trafisz albo ktoś Ci to policzy. Odpowiadając na Twoje pytanie - jak zrobić - powiem - to zależy. Nie wiemy o Twoim domu nic. Gdzie jest, kondygnacje, docieplenia, wielkości pomieszczeń, czy rury pod stropem, jakie długości. Nie wiemy nic o zakresie modernizacji - czy instalacja była grawitacyjna czy pompowa. I tak dalej. Więc jedyne co wiadomo to to co napisał Franek19 - stopniuj wielkości. Na początku większe - im dalej mniejsze. W ogólnym przypadku też lepiej wykonaj instalacje jak na rysunku 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.