Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piece elektryczne


Rekomendowane odpowiedzi

nie mogą mieć takiej sprawności, no chyba że te litewskie mają sterownik co potrafi przełaczyć na 4 godziny z 5 na prąd od naszego sąsiada

 

taką sprawność moga mieć pompy ciepla (powietrze-woda) ale temperatura wylotowego zuzytego powietrza musi miec cos około 20 stopni a oddawanej wody cos okolo 30.

pisze z glowy ale jakby co jest wzór do obliczania sprawności pomp ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co Pan pisze, ale firma wygląda na dużego producenta i posiada kilkadziesiąt rodzajów piecy i bojlerów. We wszystkich opisach powtarza się dość dziwnie wyglądający sposób zasilania i sprawności pomiędzy 4 a nawet 6. Mają dopuszczenia europejskie i kilka filii zagranicznych. Proponuję najpierw obejrzeć ofertę a później ferować wyroki: www beril ru. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprzedać domenę beril.ru czy jak?? Bo pod tym adresem nic nie ma oprócz napisu, że domena wygasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan rację - dzisiaj ta strona nie działa. Natomiast można sprawdzić w googlu, że istnieje i że firma Gala Plus produkuje kotły Beril które oferuje na stronie www.beril.ru

np:

http://translate.google.com/translate?hl=p...3Dcom.microsoft

Natomiast działa strona przedstawicelska litewska pod adresem www.beril.lt

Zaitrygowała mnie Panów nerwowość. Czyżby byliście Panowie ostoją inżynierskiego konserwatyzmu o którym pisał Edison? Najtańszy Beril kosztuje (zgodnie z nie działającą dzisiaj stroną) ok. 600 zł polskich netto. Poniważ potrzebujemy akurat piec elektryczny CO do nowego obiektu, pozwoliłem sobie zamówić takowy, o mocy 33 kW. Wprawdzie miła Pani zapewniała mnie, że wystarczy 6 kW, postanowiłem pójść Panów śladem i uparłem się na 33. Cóż, jak sprawność będzie normalna, przynajmniej nie zamarzniemy. Ze wszystkimi możliwymi dodatkami wyszło ok. 2000 zł z transportem. Mogę tyle zaryzykować. W końcu to w imie nauki ;) Dam znać jak przyjdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Jak wyczytałem w tym tłumaczeniu - http://translate.google.com/translate?u=ht...sl=ru&tl=pl dość to mętnie wytłumaczone:

;)

 

Tłumaczenie automatyczne - proszę się nie śmiać :))

Brak ram prawnych w naszym kraju nie ma oficjalnie stosowanie klasyfikacji przyjętej przez UE. Dlatego też, poniżej etykietowania efektywności energetycznej urządzeń produkowanych przez nasze stowarzyszenie ma charakter warunkowy.
.

 

Po któreś tam - wydaje mi się, że jeżeli producent podaje moc pieca elektrycznego to jest to jego moc grzewcza a nie pobierana z sieci. Tak więc klasa energetyczna nie powinna wpływać na jego moc tylko raczej na ilość pobieranej (a także traconej) energii elektrycznej.

 

Ja jako klasę sprawności energetycznej rozumiem stosunek energii wykorzystanej do energii utraconej. Energia jest tracona zwykle jako energia cieplna. Kiedyś toczyłem z kolegą zażartą dysputę - on twierdził, że sprawność pieca elektrycznego jest zawsze 100% :) W pewnym sensie pewnie miał rację :D

 

A o piecach Beril nie słyszałem. W ogóle ogrzewanie elektryczne jest uważane za bardzo drogie i obawiam się, że tego może się nie przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że kolega mial racje że piece elektryczne c.o. mają sprawność 100% czyli 1

w domysle mają sprawności maksymalnie 1

 

ale pisanie o sprawnościach rzędu 5 to jest nieprawda, nie może byc czegos takiego dla takich piecy

 

calkowicie pomijając ceny energii elektr to się zgadza że taki piec byłby najlepszym piecem c.o.

gdyby energia elektr była w cenie 1/5 tego co dzisiaj to by się oplacalo jak najbardziej, plus pompa ciepla na odebranie ciepła z powietrza wylotowego i mamy super ogrzewanie.

 

tylko to moje założenie jest nierealistyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodając: czajniki elektryczne np. też mają często wysokie klasy sprawności - mimo to zagotowanie w nich wody jest droższe niż na gazie (który i tak jest jeżeli chodzi o co drogim paliwem - mimo, że piece mają sprawność wyższą niż np. piece na paliwa stałe).

 

Stąd moje wątpliwości.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo

Abstrahując od niniejszej sprawy to polecam wszystkim tu piszącym kilka biografii znanych fizyków i/lub wynalazców. To czasem wręcz przerażające jak krótką pamięć ma człowiek. Czym większa grupa tym pamięć krótsza. Każdy z tych ludzi (nawet twórca WWW którym się teraz posługuje) byli w swoich odkryciach i wynalazkach wielokrotnie odrzucani i wyśmiewani, i jest to reguła od której jest bardzo mało wyjątków. Mechanizm jest prosty. Strach. Bardzo współczuje. Ja go nie odczuwam. W życiu trzeba zapału. Otwartości. Bo takie zachowanie jest cenne i wszyscy czujemy, że zbyt mało go woku nas.

Nie podejmuję się dyskusji na temat fizyki. Jedynie ją lubie. Woda to niezwykle ciekawa substancja. Po raz kolejny okazuje się to co fizycy wiedzą od zawsze, że nie wiele o niej wiemy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodając: czajniki elektryczne np. też mają często wysokie klasy sprawności - mimo to zagotowanie w nich wody jest droższe niż na gazie (który i tak jest jeżeli chodzi o co drogim paliwem - mimo, że piece mają sprawność wyższą niż np. piece na paliwa stałe).

 

Stąd moje wątpliwości.

nic nadzwyczajnego przecież to jest a wynika z tego że energia elektryczna jest tak bajecznie droga w porownaniu z gazem a jeszcze bardziej bajeczna z węglem że pomimo sprawnosci pieca c.o. na paliwa stałe rzędu nawet mizernych 50%, wychodzi ogrzewanie taniej

 

w przypadku zagotowania szklanki, dwóch czy trzech wody to jest to tak względnie mała ilość zuzytej energii (choć bardzo drogiej) ze mozna sobie na to pozwolić.

napisałem względnie mała, gdyż dla wielu osób jest ona jednak duża na tyle że podgrzewają na gazie,co wedlug mnie jest nawet bardziej poręczne

 

co do klas energoszczędności to wywołuje ono u mnie szyderczy uśmiech na twarzy, bo wciskają taka propagande klientowi chcą jednoczesnie jak najwięcej ich sprzedać a co najważniejsze wymyślają kolejne jakoby niezbedne urzadzenia "które musisz mieć".

wedlug mnie służy to jedynie temu by wyciagnąć kilkaset złotych więcej od klienta a najbardziej energoszczędne jest nie używanie tego urządzenia, o ile to możliwe jest.

znane są mi przypadki, że ktos ma wszystkie urządzenia najwyższej klasy a placi za prąd nie mniej tylko więcej.

bo gdy sie zsumuje je wszystkie to mamy całą kupe róznych odbiorników które niby pracują ktrótko pobierając dużo energii ale za to dziwnym trafem pracują wszystkie jedno po drugim (toster, czajnik, żelazko, zmywarka, pralka, suszarka do włosów, odkurzacz, piekarnik elektr. mikrofalówka) a te które zuzywają mało energii za to pracują ciagle (telewizor LCD, komputer, radio w innym pomieszczeniu, oświetlenie domu, pompki c.o.)

 

oczywiście wszystko super energoszczędne i super cos tam a ekolodzy chrzanią w TV że jak obywatelu będziecie wyłączać to coś czerwone co się świeci to w skali calego kraju zaoszczedzimy tyle energii że...........

 

a najciepliwszy jest licznik energii elektrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za dużo bicia pseudopraktycznej piany,za mało ruszania rozumem.Popieram COGITO w całej rozciągłości!Znam polski produkt,polskich monterów tego produktu oraz co najważniejsze ludzi, u których te urządzenia (podobne do produktow Beril) pracują.Z jednego pobranego kW urządzenia te oddają 3,6 kW.Jest to udowodnione Panowie prześmiewcy.Ja wlaśnie piszę do Beril aby zamówić materiały o ich kotlach.A COGITO proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z jednego pobranego kW urządzenia te oddają 3,6 kW.Jest to udowodnione Panowie prześmiewcy...

Chętnie zapoznam się z dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To byłoby o niebo lepsze, tańsze, praktyczniejsze - lepsze w całej rozciągłości łącznie z ceną - od dobrych pomp ciepła. Gdyby było. Wykorzystując 1 kW oddaje 3,6 kW? Skąd ta nadwyżka? I co na to fundamentalna w fizyce zasada zachowania energii?

Kolego Ogniomistrz, piszesz, że udowodnione - przez kogo?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan rację - dzisiaj ta strona nie działa. Natomiast można sprawdzić w googlu, że istnieje i że firma Gala Plus produkuje kotły Beril które oferuje na stronie www.beril.ru

np:

http://translate.google.com/translate?hl=p...3Dcom.microsoft

Natomiast działa strona przedstawicelska litewska pod adresem www.beril.lt

Zaitrygowała mnie Panów nerwowość. Czyżby byliście Panowie ostoją inżynierskiego konserwatyzmu o którym pisał Edison? Najtańszy Beril kosztuje (zgodnie z nie działającą dzisiaj stroną) ok. 600 zł polskich netto. Poniważ potrzebujemy akurat piec elektryczny CO do nowego obiektu, pozwoliłem sobie zamówić takowy, o mocy 33 kW. Wprawdzie miła Pani zapewniała mnie, że wystarczy 6 kW, postanowiłem pójść Panów śladem i uparłem się na 33. Cóż, jak sprawność będzie normalna, przynajmniej nie zamarzniemy. Ze wszystkimi możliwymi dodatkami wyszło ok. 2000 zł z transportem. Mogę tyle zaryzykować. W końcu to w imie nauki ;) Dam znać jak przyjdzie.

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Kolego Cogito, to nie nerwowość spowodowana brakiem otwarcia się na nowości czy konserwatyzmem inżynierskim, tylko normalnym podejściem do spraw i rzeczy, które przeczą zasadom fizyki. Bo wyobraz sobie: urządzenie pobiera 1 kW oddaje 3,6 kW. proste obliczenie wskazuje na to, że skądś wzięło się 2,6 kW. Moje pytanie czy innych nerwowość jest spowodowana brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi SKĄD. Pompy ciepła przy takim współczynniku nadmiar energii pobierają z otoczenia, wody, gruntu, powietrza - a cały komplecik dla domu o mocy powiedzmy 12 kW kosztuje 50 tysięcy zł. Tymczasem jakaś litewska firma proponuje urządzenia o tej samej sprawności za 2 tys ze wszystkim. Więc pytam: jeśli ktoś wymyślił tak rewolucyjną technologię wprowadzającą przewrót w fundamentalnych prawach fizyki to dlaczego nikt nic o tym nie wie?

 

Nie ma energii z niczego. Przyjmując nawet takie założenie, że wszechświat jest pełen energii to ta energia jest w czymś zamknięta , choćby w tzw. ciemnej materii, ale jest. Ta energia istnieje. Więc skąd to litewskie urządzenie pobiera ten nadmiar? Prawie 3-krotne przełożenie oddawania energii w stosunku do energii poboru? Czy urządzenie wywracające całą współczesną fizykę do góry nogami może kosztować 2 tyś zł z wszystkimi dodatkami?

 

Tyle kosztuje zwykły ( a może i 'wypasiony' ) kocioł elektryczny. Więc jeśli ktoś nie wspomaga swojego portfela magnesem na liczniku energii elektrycznej to w tym układzie będzie płacił 1:1.

 

Nie chcę nikogo obrazić ale moje zdanie jest takie, że jeśli bierze się znikąd 2,6 kW to jest to albo perpetum mobile już nie o sprawności 1:1 tylko 1:2,6, czyli prawie trzykrotnie lepsze od definicji książkowej albo sprawa leży po stronie magii.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To byłoby o niebo lepsze, tańsze, praktyczniejsze - lepsze w całej rozciągłości łącznie z ceną - od dobrych pomp ciepła. Gdyby było. Wykorzystując 1 kW oddaje 3,6 kW? Skąd ta nadwyżka? I co na to fundamentalna w fizyce zasada zachowania energii?

Kolego Ogniomistrz, piszesz, że udowodnione - przez kogo?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

No cóż.Dowód jest w rękach zadowolonych użytkowników.Od jednego z nich dostałem ksero rachunków za prąd,od innych podobne potwierdzenia i zdjęcia instalacji oraz DTR ki. Dowody są również na forach.Tylko szukać i czytać.Od producenta dostałem opis,nr patentu,certyfikat itd.Byłem u właściciela domku,ktory ma zainstalowany taki kocioł (raczej kociołek-małe gabaryty).

W każdym razie patent sprowadza sie do sposobu ogrzewania przepływającej wody: w obudowie jak pamiętam są trzy niekorodujące anody pomiędzy którymi powstaje tzw. zimna plazma przewodząca prąd.I to własnie powoduje "nadwyżkę" ok.3,6 x. Ta "nadwyżka" jest dzielnikiem faktycznego zaptrzebowania mocy. Jeśli do określonej powierzcni (np. w 300m3x60W/m3=18kW lub np. 150W/m2x 120m2=18kW) wychodzi nam zapotrzebowanie 18kW (do ogrzania),to faktycznie wystarczy kupić kociołek o mocy 5kW (18kW:3,6=5kW) ale min.6kW są w ofercie (wieksze moce również).Oczywiście współczynnik 60 W/m3 lub 150W/m2 może być większy.Zależy to od stopnia ogólnie mówiąc ocieplenia domu.I nie odkrywam Ameryki.Technolgia ta jest stosowana w Polsce od chyba 20 lat,ale niestety jakoś się nie "przebiła".Znam kogoś kto używa tego od kilkunastu lat bezawaryjnie (tzw."wieczna" grzałka).Ja też stosunkowo niedawno przez przypadek zetknąłem się z tym rodzajem kotłów i po kontaktach z użytkownikami i producentem taki kociołek na pewno kupię.Beril jak widzę produkuje takie same urządzenia,może są lepiej i inaczej wykonane do tego dołączają kompletne tablice sterujące,No i cena jak liczyłem znacznie niższa.Reasumując: niewielkie gabaryty,niezawodność i trwałość i na pewno są znacznie tańsze w ogrzewaniu.To tak z grubsza,konkretnych adresów nie podam,nie mam zgody uzytkowników,jednak zaręczam,że wyszukiwarka takich użytkowników i producentów znajdzie. A propos: z informacji mi przekazanych wynika,że piecyki te pracują ok.6-8 godzin na dobę w zależności oczywiście od temperatur na zewnątrz i wewnątrz.Tygodniowy programator temperatury to potrzebny luksus,II taryfa też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja i tak w to nie wierze. Od dłuższego czasu pracuje w dużym koncernie energetycznym (PGE) i o takiej przekładni 1 do 2,6 nie słyszałem. Moim zdaniem jeśli nawet taki koncept by się komuś udał to nie wierze aby on nie został zgładzony przez monopol. Nie oszukujmy się każdy z nas wie jak jest. Jeśli ktoś za pomocą jednego litra ON potrafi zasilić silnik diesla przez 12 godzin - to po kilku dniach będzie miał śmiesznych gości u siebie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowody są również na forach.Tylko szukać i czytać.

 

Poszukałem i trafiłem na coś takiego:

 

"Witam na stronie internetowej o niezwykłych urządzeniach darmowej energii. Urządzenia te generują technicznie użyteczną energię bez konsumowania jakiegokolwiek paliwa lub innej formy energii." http://karma.freewebpages.org/free_energy_pl.htm

 

Czy to o to chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie. Na przytoczonej stronie jest coś o "szatańskich mocach", które zgniatają prototypy takich urządzeń "darmowej energii" i ich twórców.

 

Pozostańmy jednak w sferze techniki a nie fantastyki naukowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja z kolei znam kilka osób, które mają zainstalowaną pompę ciepła o sprawności 1:3,5 - 1:4,5 w zależności od temperatury wody na wyjściu ( im niższa tym większa sprawność pompy ). Rachunki za prąd sam widziałem, rzucają na kolana. Jedynie jeden gość się cieszy, bo może błysnąć przed sąsiadami, że taki jakby bogatszy. A pompy te mają o co najmniej 30 % większą sprawność od tego kociołka elektrycznego. Więc pomijając cenę zakupu i montażu w czym te kociołki są lepsze? W prostocie wykonania?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z Twojego postu Piotrek wynika,że w to uwierzyłeś,lub zdobyłeś przekonywujące info na temat tych kociołków.

cyt:)

A pompy te mają o co najmniej 30 % większą sprawność od tego kociołka elektrycznego. Więc pomijając cenę zakupu i montażu w czym te kociołki są lepsze? W prostocie wykonania?

 

Podtrzymujmy temat ,może pojawią się jakieś dowody-w technice nieraz urządzenia proste zastepowały te o dużym stopniu skomplikowania.Gdyby można było uzyskiwać takie sprawności cieplne jak podaje producent, pewnie byłby to przełom w ogrzewnictwie energią elektryczną-biorąc pod uwagę koszty inwestycyjne i prostotę urzadzeń,a przede-wszystkim stałą sprawność urzadzenia niezależną od temp. zewnętrznych jak ma to miejsce przy pompach ciepła.

 

W internecie niewiele na ten temat jest-ruski słabo znam,ale będę szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz daj znać - przydadzą się niezależne opinie.

 

Ja z rosyjskiej strony wyczytałem, że takie piece do 25kW mają klasę energetyczną od D do A. A więc nie jest to aż taka rewelacja jak podaje ogniomistrz - przypuszczam zresztą że to 3,6kW z 1 wynika raczej (dokładnie jak w przypadku sprawności pieców kondensacyjnych) ze sposobu obliczeń i naprawdę szczerze wątpię, że zużycie prądu będzie 3,6 raza mniejsze niż ilość wytworzonej energii.

 

Może jest to krok naprzód w ogrzewaniu elektrycznym, ale z pewnością nie rewolucja. Dlaczego? Gdyby tak było nie byłyby to informacje cichcem przemycane na dwóch forach w Polsce (bo oprócz naszego znalazłem coś o tym tylko na jednym i to wiadomość była podpisana Cogito dokładnie jak u nas) a zupełna "normalka" znana przez wszystkich instalatorów, którzy nie montowaliby już nic innego - bo po co - proste, tanie, najlepsze ;) Mnie najbardziej (może niesłusznie) przekonuje właśnie ta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.