Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przebudowa Domu I Przróbka Instalacji


klepi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na istniejący dom 192 m2 nadbudowałem poddasz mieszkalne, i teraz zastanawiam się jak najlepiej przerobić instalacje C.O. tak żeby chodziła pod jeden piec. stara instalacja była grawitacyjna z otwartym zbiornikiem przelewowym, ale po wymianie pieca domontowana została pompa wodna wymuszająca obieg wody. na moim przyszłym poddaszu mieszkalnym w tym momencie mam "wieniec" rur stalowy tuż nam posadzką, nie stanowi to większego problemu gdyż w zamiarze jest położenie tam 20 cm styropianu i zrobienie wylewki co skutecznie zamaskuje te rury, ale nie mam pojęcia jak podłączyć moje poddasze do tego wszystkiego. dodam jeszcze że że naczynie przelewowe jest na wysokości około metra nad posadzką i muszę je zlikwidować lub przenieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na istniejący dom 192 m2 nadbudowałem poddasz mieszkalne, i teraz zastanawiam się jak najlepiej przerobić instalacje C.O. tak żeby chodziła pod jeden piec. stara instalacja była grawitacyjna z otwartym zbiornikiem przelewowym, ale po wymianie pieca domontowana została pompa wodna wymuszająca obieg wody. na moim przyszłym poddaszu mieszkalnym w tym momencie mam "wieniec" rur stalowy tuż nam posadzką, nie stanowi to większego problemu gdyż w zamiarze jest położenie tam 20 cm styropianu i zrobienie wylewki co skutecznie zamaskuje te rury, ale nie mam pojęcia jak podłączyć moje poddasze do tego wszystkiego. dodam jeszcze że że naczynie przelewowe jest na wysokości około metra nad posadzką i muszę je zlikwidować lub przenieś.

Witam! Przydałby się schemat istniejącej instalacji.Myślę,że te rury na poddaszu trzeba będzie zdemontować.Naczynie wzbiorcze trzeba będzie podnieść wyżej (ile -to zależy ,gdzie jest zamontowana pompa:na zasilaleniniu ,czy powrocie).Prosimy o jak najdokładniejszy schemat-a porady trafne uzyskasz w krótkim czasie.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schematu nie mam (domy w latach 80 były budowane przeważnie niezgodnie z planem) a ciężko to narysować, piec mam w suterynie o wysokości 2,30 m woda idzie na strych rurą stalową 2 cale tam rozchodzi się na taką sieć aby nad każdym mieszkaniem było zejście na piętro mieszkalne, przekrój rur czym dalej od tej 2 calowej zasilającej tym mniejszy, na piętro mieszkalne ciepła woda schodzi rurą 1 cal przechodzi przez grzejnik ( są jeszcze stare stalowe żeberkowe) i dalej idzie do suteryny i tam znów jest taki wieniec rur przez wszystkie pomieszczenia z prowadzający wodę do pieca. układ ten działa w tym momencie bez żadnych zarzutów.

teraz co chce zrobić- pokoje na moim poddaszu mieszkalnym będą identycznie jak na 1 pietrze ze względu na ścianki nośne wiec i grzejniki będą w tym samym miejscu co na dole. jeden ze 'specjalistów" powiedział mi jasno że najlepiej byłoby to wszystko wywalić i zrobić od nowa na zasilane dolne. zaznaczył od razu że koszt liczy na około 30 tyś z grzejnikami bez pieca. i tu robi się problem bo ja budując piętro jestem przygotowany ze to będzie kosztowało ale mieszkańcy 1 piętra niekoniecznie są przygotowani na wydatki. i chodzi o to żeby zmniejszyć przekrój rur na strychu ale boje się że może wtedy być problem z równym grzaniem wszystkich kaloryferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przydałby się schemat istniejącej instalacji.Myślę,że te rury na poddaszu trzeba będzie zdemontować.Naczynie wzbiorcze trzeba będzie podnieść wyżej (ile -to zależy ,gdzie jest zamontowana pompa:na zasilaleniniu ,czy powrocie).Prosimy o jak najdokładniejszy schemat-a porady trafne uzyskasz w krótkim czasie.Pozdro.

 

 

u mnie w domu jest takie coś jak na tym schemacie

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:C_O_Grawitacyjne.svg

 

mam rysować podział na pokoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podział na pokoje nie jest potrzebny.Moje sugestie są następujące:

1.pompa na zasilaniu.

2.naczynie wzbiorcze na wysokości co najmniej 0,3m wyżej niż najwyżej położony odbiornik ciepła

3.Zawory na grzejnikach (powrót i zasilenie)--na starych i nowych)

4.Możesz wpinać grzejniki do tych rur na poddaszu-zasilenie

5.powroty z grzejników nowych należałoby połączyć w jeden pion i zejść do kotłowni-wpinając się w powrót przed kotłem- Przedtem była to grawitacja -myślę ,że przekrój rur będzie wystarczający

6.Rurki powrotne ukryjesz w styropianie.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak zrobiłem ten schemat

 

http://screenshooter.net/9219552/hhhpeva

 

do linii przerywanej patrząc od dołu jest stan aktualny razem z pompa, zaworem, i bojlerem, nad linią przerywaną to co bym chciał zrobić ( oczywiście posiadam teraz zbiornik przelewowy który jest na samej górze)

pytanie pierwsze - czy ten schemat ma racje bytu.

czy nie będzie tak że np na moim poddaszu woda będzie w kaloryferach krążyć lepiej niż na dole lub odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.