Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Są Koszta Za Miesiąc Za Domek 150M2


haker7

Rekomendowane odpowiedzi

nikt niewie jakie są w przybliżeniu koszta za gaz????////(500,1000.1500)

 

Witam

Koszty z własnego doświadczenia ( b.bolesnego)

Pierwszy dom 390m2 ( 3 poziomy),ściany U= 0,2W /Km2, kocioł 34kW atmosferyczny - od: 20 11.1 - 20.01.12: 1590 zł ale było ciepło przy prawdziwej zimie koszt jest u mnie ok 1000/msc.

W drugim domu 280m2 , ściany U= 0,16W/Km2 ( 2poziomy) kocioł z palnikiem na pellet 20kW, przez dwa w/w miesiące - 0,5 tony. - koszt ok 450zl.

W obu przypadkach dochodzi koszt energii elektrycznej - dla kotła gazowego i instalacji z nim współpracującej - ok 20kWh/msc dla kotła na pellet - ok 60kWh/msc

Kocioł na pellet pobiera więcej prądu - zapalarka i podajnik paliwa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt niewie jakie są w przybliżeniu koszta za gaz????////(500,1000.1500)

a czym palisz teraz jesli eko to jest banalnie proste

a ile palisz eko w kg ?

należy pomnożyć ilośc eko w kg raz ok 1,5zł i otrzymasz koszt gazu

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ja mam taki dom moje koszty to max 400 zł za mieśąc z ciepłą wodą tem .dzień 21,5 noc 20 st. to nowy domPROJEKT PASYWNY mieszkam rok mam kondesata ocieplenie 20cm ścany dach 45cm okna pakiet tertmo 3 szyby MS 60% domu podłogówka 3 pokoje grzejniki było by lepiej 100 % podłogówki nigdy nie zamienie na żade inne ogrzewanie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kol. marek1220 jeszcze kilka pytań .

Czy c.w.u.cały rok gazowe czy w lecie np. solary i czy kuchenka też gazowa ? Jesli tak to ile osób? Czy te 400zł to okres grzewczy czy średnia miesięczna z całego roku.

. Myślę że odpowiedzą mi szerszy obraz kosztów takiego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam xawer tak gazowe cały rok niemam solarów [ były nieopłacalne jak budowałem ale zastanawiam sie nad pompą ciepła tylko na wode w okresie letnim koszt kupna z podłonczeniem 5000 zł ] kuchenki gazowej niemam mieszkaja 3 osoby a 400zł to koszty zimowe nie średnia ,,,,np,miesiąc 11 i 12- 20011 760 zł w ciepłe miesiące np 09,10 - 2011 było 540zł podstawą takich kosztów są 2 czynniki naprawde dobre ocieplenie i super projekt instalaci nic nieda że ludzie ocieplają ściany a ciepło ucieka inną stroną a co do instalaci każdy to wielki fachowiec !!!!!!!!! 98% tych ludzi to papudraki bez dobrego schematu instalaci wogule nie zaczynaj było by lepiej żeby była wszędzie podłogłowka ja osobiście żałuje że tak nie zrobiłem pozdrawiam jak co to pytaj

:mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ja mam taki dom moje koszty to max 400 zł za mieśąc z ciepłą wodą tem .dzień 21,5 noc 20 st. to nowy domPROJEKT PASYWNY mieszkam rok mam kondesata ocieplenie 20cm ścany dach 45cm okna pakiet tertmo 3 szyby MS 60% domu podłogówka 3 pokoje grzejniki było by lepiej 100 % podłogówki nigdy nie zamienie na żade inne ogrzewanie pozdrawiam

 

Nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że masz dom pasywny ?. Na pewno nim nie jest i do pasywnego jeszcze mu daleko . Masz dom energooszczędny i tylko i wyłącznie taki. 20 cm na ścianach i 45 cm na dachu nie decyduje o takiej kwalifikacji energetycznej budunku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.