Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Minimax Plus Typ Gco-Dp-13-10


dominika

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem od kilku dni mój kocioł szwankuje a mianowicie mam ustawiony piec na 0,4 bara przy wyłączonym ogrzewaniu. Po włączeniu pieca i dojściu temperatury do 60 stopni wyskakuje mi 2,8 bara - pojawia sie odrazu E9. Jak spuściłem troche wody z grzejników do 2,4 bara po zakończeniu pracy kotła pojawia się znowu E9 , jest poniżej 0,3 bara. Nie można tego wcale uregulować. Czy powodem może być naczynie zbiorcze??? Wodny zawór bezpieczeństa ma mieć 3 bary- gdzie się to sprawdza bo nie rozumiem tego wcale z instrukcji obsługi. Mam jeszcze jedno pytanie do czego służą te dwa zaworki w górnej części pieca- przypominaja nakrętki od rowera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest na 100% z ciśnieniem w naczyniu przeponowym(prawdopodobnie uszkodzone lub brak ciśnienia)Proponuję zamknąć zawory na powrocie i zasilaniu,spóścić wodę z pieca i tam gdzie wętylek na naczyniu przeponowym dopompować ciśnienia(ciśnienie myślę koło 1bara)jeżeli masz książkę od pieca tam znajdziesz jakie powinno być prawidłowe ciśnienie.Następnie jak dopompujesz cisnienia dopuść wody do instalacji(powoli)i odpowietrz kocioł .Powinno zadziałać.Ciśnienie wody(na zimno) jakie powinno być w instalacji też znajdziesz w książce od pieca.

Napisz czy zadziałało.

Pozdrawiam

zbychu74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam trzy pytania. Napisałeś aby spuścić wodę z pieca (chodzi ci o wodny zawór bezpieczeństwa czy w innym miejścu??? ) oraz aby dopompować ciśnienie- w jaki sposób sie dopompowuje ( jak nacisne wentylek to wylatuje mi powietrze o to chodzi ????) oraz w jaki sposób sie odpowietrza kocioł- przez odpowietrznik automatyczny ??? jak odkrecam ten zaworek leci woda (chyba nie jest zapowietrzony ) z góry dziekuje za odpowiedz. Jeśli nie uda mi sie tego zrobic wezwe fachowca. Nie mam jak zmierzyć ciśnienia bo nie posiadam manonetra.

Edytowane przez dominika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór spustowy to nr.33 nim spuścisz wodę z pieca(najpierw zamknij zawory od powrotu i zasilania)Ten wentylel tam musisz napompować (pompką od auta z miernikiem ciśnienia)napompuj 1 bar.Jak już to zrobisz otwórz zawory (powoli)i dopuść wody z sieci nr.22 też powoli i patrz na cisnienie na piecu myślę,że 1,0bara będzie dobrze.A zawór bezpieczeństwa sprawdza się przez pokręcenie (uwaga woda tryśnie)jezeli zawór jest sprawny powinnoprzestać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione działa dzieki bardzo za dokładne wskazówki . Miałem problem z dobiciem ciśnienia bo miernik pompki auta szwankował. A powiedz mi jak chce teraz odpowietrzyć kocioł to przez odpowietrznik automatyczny nr 20 na schemacie ( to chyba na piecu jest ten drugi wentylek )czy jakoś inaczej sie to robi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno wyczytałem na internecie , że kocioł termet mini max plus ma parametry hydrauliczne- ciśnienie w naczyniu zbiorczym - wstepne 0,8-0,2 bara - jest to w moim wczesniejszym załączniku. Jeśli napuściłem powietrza do 1 bara to czy nic sie nie stanie??? oraz czy jest prawdą, że ciśnienie po stronie wody powinno być 0,3 bar większe od ciśnienia azotu w naczyniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam chciałbym odświeżyć temat bo mam ten sam problem i ten model,moje pytanie brzmi w którym miejscu jest ten wentyl do nabijania powietrza,naczynie wodne jest z tyłu,nawet go nie widać,na schemacie jest tylko połączenie z zaworem 33 zawór spustowy,czy mogę liczyć na pomoc?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.