Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc Sterownik St 37


tezetka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam piec z podajnikiem, niestety teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie jego nazwy, wiem, że posiada on sterownik ST 37 i jest na eko groszek. Mam budynek około 300m2, w którym chce utrzymać tylko minimalną temperaturę, jednak od kilku dni piec non stop mi gaśnie.

 

Z podajnika wypycha eko gorszek jednak po chwili przestaje się on palić, piec jest wyczyszczony.

 

Dom: 300m2,

Czas pracy podajnika to 45 sekund

Czas przerwy to 1:45

Temperatura na piecu jaką chce utrzymać to 32 stopnie.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie bo nie jest w stanie przepalić takiej ilości opału. 35 st. na kotle nie jest dobrym pomysłem, może skorodować. Zacznij od ustawień 10/59. Jest może zawór 4d czy tylko zawory na grzejnikach ? Więcej szczegółów o kotle i instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziękuje za odpowiedzi, mam więcej informacji o piecu.

 

Piec firmy Chow Piec nazwa Orawa 42kW 35m3

Teraz mam ustawiony czas pracy podajnika na 30 sekund, a czas przerwy 1:30 temperatura 32 stopnie i na razie pali się w piecu. Jeśli zgaśnie spróbuję skorzystać z waszych rad.

 

Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś wskazówki bardzo proszę o dalszą pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ustawień ST 37 to cały ubiegły sezon chodziłem na ta takich ustawieniach sterownika http://www.czp.pl/kociol/kielar/st37.html .

 

Oczywiście ustawienia trzeba dopasować do instalacji i zapotrzebowania na ciepło.

 

St 37 jest sterownikiem typowo dwustanowym to abyś nie kręcił wszystkimi ustawieniami to przyjmij jakąś stała np. czas podawania ustaw na 10s a do tego dopasuj czas przerwy oraz siłę nadmuchu. Kopczyk na palenisku musi być wypukły ale nie może przesypywać nie spalonego ekogroszku. Płomień musi być żółty a nie czerwony i niski - nie może też być za silny i za wysoki bo Ci wszystko wydmucha. Jak w kotle pojawiają się czarne smoliste sadze to znak, że nadmuch jest za niskim i należy go zwiększyć. Jak robisz jakąś zmianę w parametrach spalania to zrób jedną i to zmianę w zakresie 1 lub 2 sekundy a nastepnie daj kotłowi czas co najmniej 1/2 godziny aby zmiana odniosła jakiś skutek i dopiero sprawdzaj w kotle jak to wygląda. Tą minimalną temp. kotła to ustaw na co najmniej 42 st C.

 

Parametry podtrzymania musisz ustawić tak aby kocioł w czasie podtrzymania po prostu nie zgasł.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam piec z podajnikiem, niestety teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie jego nazwy, wiem, że posiada on sterownik ST 37 i jest na eko groszek. Mam budynek około 300m2, w którym chce utrzymać tylko minimalną temperaturę, jednak od kilku dni piec non stop mi gaśnie.

 

Z podajnika wypycha eko gorszek jednak po chwili przestaje się on palić, piec jest wyczyszczony.

 

Dom: 300m2,

Czas pracy podajnika to 45 sekund

Czas przerwy to 1:45

Temperatura na piecu jaką chce utrzymać to 32 stopnie.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

po pierwsze przy takim podawaniu i takiej przerwie tylko maksymalny nadmuch da radę to przepalić a nic o tym jak jest dmuchawa ustawiona nie piszesz

po drugie ten sterownik nie pozwala na pracę kotła w trybie ciągłym i chyba nawet minimalną temperaturę w ustawieniach serwisowych ma powyżej 50st więc nie da sie raczej niżej ustawić(w mjej wersji tak jest)

po trzecie temperatura na kotle 32 st to dla niego śmierć i to dosyć szybka. jeśli chcesz utrzymać na obiekcie temperaturę minimalną musisz zastosować zawór n-drogowy lub głowice termostatyczne na grzejnikach zaś kocioł ma pracować w zakresie temperatur określonym przez producenta(czytaj w instrukcji) inaczej korozja a producent się wypnie.

podaj więcej danych inaczej się tego nie ustawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.