Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Mój Piec Mało Spala ?


artórek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku to mój pierwszy sezon grzewczy.

Podaję poniżej parametry.

Dom 250 m2 użytkowych ( ocieplony )

1. Przy temperaturze zewnętrznej -10 piec spala 1 worek ekogroszku (25kg) na dobę ( w domu na poddaszu 21 stopni a na parterze 19 stopni. )

2. Przy temperaturze zewnętrznej -20 spala 1,5 worka ( w domu na poddaszu 21 stopni a na parterze 19 stopni. ) - czas dochodzenia pieca do 55 C - 5min.10s. Czas trwania w podtrzymaniu 8 min.

3. Przy temperaturze weznętrznej od 0 do -5 ) spala 1/2 worka ( w domu na poddaszu 21 stopni a na parterze 19 stopni. )

 

Czy to mało czy dużo :)??? proszę o opinie.

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wydaje się że jet to bardzo dobry wynik na podaną powierzchnie i temp.zew. Podam moje wyniki Dom jest z okresu międzywojennego lata 30-te .zabudowa parterowa pow.użytkowa

90m\2 , ocieplony styropianem11cm ,strop drewniany belki 16cm między "ordeką" a górnymi deskami granulat styropianowy ca 4cm, okna plastik , 3 szyby, żaluzje zewn, Tyemp w pomieszczeniach 19/20st.C . Przy obecnych mrozach /minus 14-18st.C/ na dobe spala pic 19-21 kg eko-groszku /bytomskiego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to mało czy dużo :)??? proszę o opinie.

 

Ktoś z kolegów tu ciekawie kiedyś przedstawił temat, ujmując go tak, że obliczył na każdy stopień różnicy wew/zew średnich temperatur, zużycie węgla i wyszło mu - Vlad24 [???] :-) - że przy powierzchni coś ponad 220 m2 jak spalanie mieści się na poziomie 0,7-0,8 kg/dobę, to wynik można uznać za dobry.

Kolego Vlad popraw mnie jeśli coś przekręciłem...

 

U mnie przy 180 m2 schodzi ok 0,6-07 kg na każdy stopień, na dobę. Obecnie - średnie temp dobowe na poziomie -15 do -20 stC, spalam w granicach 25-28 kg na dobę. Dużo też zależy od stopnia zabrudzenia kotła. Miałem ostatnio zabrudzony i zużycie węgla wyraźnie się zwiększyło - nawet o jakieś 10-15 procent. Po gruntownym wyczyszczeniu spalanie ustabilizowało się znowu na akceptowalnym poziomie.

 

Twój wynik jest całkiem przyzwoity :-).

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku to mój pierwszy sezon grzewczy.

Podaję poniżej parametry.

Dom 250 m2 użytkowych ( ocieplony )

1. Przy temperaturze zewnętrznej -10 piec spala 1 worek ekogroszku (25kg) na dobę ( w domu na poddaszu 21 stopni a na parterze 19 stopni. )

2. Przy temperaturze zewnętrznej -20 spala 1,5 worka ( w domu na poddaszu 21 stopni a na parterze 19 stopni. ) - czas dochodzenia pieca do 55 C - 5min.10s. Czas trwania w podtrzymaniu 8 min.

3. Przy temperaturze weznętrznej od 0 do -5 ) spala 1/2 worka ( w domu na poddaszu 21 stopni a na parterze 19 stopni. )

 

Czy to mało czy dużo :)??? proszę o opinie.

 

Skoro przy temperaturach w okolicy zera spalasz 12 kg na dobę toż to dla 180 m2 powierzchni ogrzewanej i pewnie jeszcze plus CWU wynik bardzo dobry - zwłaszcza, że to pierwszy sezon a na następny będzie na pewno mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.