Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Co I Cwu Do Konsultacji :-)


robson77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Czytam to forum od kilku dni i w końcu odważyłem się napisać :-). Buduję dom systemem gospodarczym i staram się większość prac, wykonywać sam. Teraz przyszła pora na centralne ogrzewanie i dzięki wskazówkom z forum zaprojektowałem wstępnie, schemat podłączenia. Mam serdeczną prośbę o podpowiedź odnośnie umieszczenia zaworów zwrotnych, odcinających lub trójdrożnych jeżeli istnieje taka potrzeba (w których miejscach?). Po krótce opiszę co jest zrobione i co chcę zastosować:

1.piec kondensacyjny Vaillant z zasobnikiem Vaillant

2.TECEflex Rozdzielacz ogrzewania podłogowego z mieszaczem pompowym i zaworami regulacyjnymi i przepływomierzami, 6 sekcji na parterze domu.

3.Na piętrze jest już zrobiony rozdzielacz na grzejniki i chciałem wypuścić z nich jedną pętlę na łazienkę, tylko nie wiem jakiego zaworu użyć i czy jest taka możliwość?

4. Na dole mam również dwa grzejniki drabinkowe, podłączone bezpośrednio z zasilania z pieca.

 

Wiem,że się rozpisałem, ale chciałbym to mądrze wykonać.

Z góry dziękuję za wszelką podpowiedź. Załączyłem zdjęcie schematu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

post-39171-0-32715800-1328717676_thumb.jpg

Edytowane przez robson77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2 ten rozdzielacz ktorego zdjecie zamiesciles to rozdielacz 2funkcyjny do podpiecia co i podłogowego jezeli taki masz lub planujesz kupic to zalatwi Ci sprawe tych dwoch grzejnikow na dole ktore chciales podpaic prosto z pieca. ad3 grzejnik łazienkowy na pietrze wepnij w rozdzielacz ogrzewania c.o a na powrocie zastosuj zawór oganiczajacy temp powrotu( RTL) poczytaj cos o nich na forum napewno znajdziesz cos na ten temat.

http://www.tece.pl/produkty/ogrzewanie-podlogowe-teceflex/ogrzewanie-podlogowe/49 link do srony o tym rozdzielaczu...to tyle na obecna chwile POZDRAWIAM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :-). Zdjęcie jest tylko poglądowe, bo nie było takiego z 6 sekcjami. Grzejniki na dole już mam wpięte więc nie będę tego przerabiał. Proszę tylko napisać czy to co narysowałem jest w porządku, czy jeszcze coś trzeba dorzucić, pozmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podłogówke na gorze trzeba wpiac przez rozdzielacz i satosowac RTL o prosze znalazlem przeczytaj dokładnie pasuje w twoim przypadku

http://www.instalator.pl/archi/2009/mi4%28128%29/57.pdf ach zapomnial bym przeczytaj w instrukcji kotła jakie masz naczynei przeponowe i czy przy wielkosci Twojej instalacji nie potrzeba zwiekszenia tego naczynia(dołozenia drugiego)co moze skutkowac naglymi skokamia cisnienia...a jakiej pojemosci zasobnik c.w.u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez pomysl o dolozeniu naczynia na wodzie uzytkowej by uniknac wyciekow z zaworu bezpieczenstwa.a te grzejniki łazienkowe pamietaj aby mialy zawory na powrotach w celu ustawienia przepływu jezlei sa zasilana prosto z pieca.to by bylo na tyle raczej wszystko ok.schemat schematem a wykonanie to troszke inna sprawa.pamietaj by zrobic tak by wszytsko sie odpowietrzalo i by układ dało sie wyregulowac.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy u mnie do najdalszego grzejnika jest jakieś 15 mb i daje radę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ma to być duża podłogówka i sterowanie pogodowe to jak najbardziej ma sens (konieczność stosowania sprzęgła musi wynikać z obliczeń instalacji). Spójrz na podłaczenia sterownika który pogodowo steruje obwodami grzania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.