Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ling Duo 25 Kw Problem Ze Sterownikiem Recalart Economic 3000


walbor62

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik pieca - jak w temacie "odziedziczyłem" wraz z piecem Klimosza Ling Duo 25 KW. Były problemy / jak u wszystkich / z ustawieniami pieca. Od dwóch sezonów / mimo, że piec posiadam dłużej /, udało mi się / tak myślałem / opanować temat :) Myliłem się! Wczoraj pękł grzejnik w garażu. O godzinie 20.15 wraz z żoną zobaczyliśmy , że w garażu wody do kostek! Przez 2 godziny walczyliśmy, żeby wodę usunąć. Udało się! :) zacząłem uzupełniać wodę w instalacji. Ale..... O godzinie 00.15 zauważyłem, że mimo powolnego dopuszczania wody do instalacji, jest ona totalnie - instalacja - w 50% zapowietrzona. Olałem to / chciało mi się spać /. Rano okazało się, że sterownik ma gdzieś moje dyspozycje, i tak: podawanie paliwa , które zaprogramowałem - 5s, sterownik podaje: 1 sekundę, 3 sekundy, pięć sekund i czasami 8 sekund? Przerwa którą zaprogramowałem / 15 s /, według sterownika raz wynosi 3 sekundy , raz 7 sekund a raz 15 sekund?.Temperatura C.W.U. ustawiona na 50 stopni Celsjusza - sterownik pokazuje / na ekranie sterownika / , że przy 51 stopniach pompa C.W.U. zatrzymuje się, w rzeczywistości pompa dalej działa i pędzi temperaturę wody do temperatury zasilania / w zależności od temperatury zewnętrznęj / raz jest to 50 stopni a raz 70 stopni. Czy któryś z kolegów może mi podpowiedzieć jak poradzić sobie z tym problemem? Oczywiście dzwoniłem do pomocy technicznej RecalArt / producent sterownika Economic 3000 /, ale byli bezradni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Faktycznie nietypowe objawy można by przypuszczać, że jest uszkodzony sterownik,

no ale jeśli RecalArt o tym nie wspomniał? Jest coś niezrozumiałego co powoduje

dezorientację pracy sterownika. Miałem również nietypowy przypadek

w pracy kotła z powodu "przebicia" (zwarcia) czujnika na podajniku. Wyeliminowałem usterkę

wkładając końcówkę czujnika w koszulkę igelitową. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze ubiegłego sezonu sterownik RecalArt A3000PS - czyli bez modulacji mocy ale z opcją pełnej pogodówki i w skrócie też mi zaczął wariować np. miał włączać grzanie a nie włączał itp. lub temperatura mu skakała dziwnie. Zgłosiłem w Kielarze informację i oni zaproponowali zaraz wymianę na inny sterownik prostszy ST 37 no to się zgodziłem i przyjechali - nawet nie sprawdzali i wymienili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzony kondensator ale to musisz zaobserwować czy jak ma się włączać silnik czy tylko buczy czy faktycznie kręci ślimakiem ( po osi z zawleczką najlepiej widać)

 

Jak trzeba kondensator wymienić to 8 zł z kieszonkowego i tak się to robi http://czp.pl/kociol/nastawy/kondensator/index.html

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.