Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spieki, Niedopałki, Zawrotna Ilość Popiołu Itp....


Tanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak każdy tu forumowicz zmagałem sie przez te kilka miesięcy z paleniem w piecu (DEFRO KOMFORT EKO 35KW) , ściślej mówiąc z tym wszystkim, na co narzekamy. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy.

Testowałem różne gatunki Ekogroszku, od różnych dostawców i nie oszczędzałem kasy na to. Okazało się, że wynik zawsze był ten sam. Czyszczenie popielnika co 2 dzień z żużlu, niedopalonego węgla, spieków, słowem wszystko to co wyrzucałem do śmieci nadawało się jeszcze do spalenia i ogrzania chałupy, jeśli ktoś posiadał piec "na wszystko".

Ponadto za godziny spędzone w kotłowni powinienem dostać medal.

No i teraz pytanie, czy dalej Eko czy zmiana na gaz, bo to co wyrzucam + moja praca związana z ciągłą obsługą kotła pewnie rownałaby się cenie gazu ( gaz - butla na podwórku). Dałem sobie ostatnią szansę - Serwis DEFRO.

Przyjechali Panowie, spędzili 3 godzinki i efekt jest taki jak na zdjęciach. Paliłem tym samym węglem - czas 2 dni.

Jeśli ktoś zmaga się z problemami tego typu, mogę powiedzieć, że sprawa zawezwania serwisanta wychodzi na dobre z punktu widzenia ekenomicznego i logistycznego.

post-28865-0-23257900-1328559675_thumb.jpg

post-28865-0-82423800-1328559758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I opisz, co oni takiego uczynili. Bo czyszczenie retorty to normalna czynność konserwacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pytanie, czy dalej Eko czy zmiana na gaz, bo to co wyrzucam + moja praca związana z ciągłą obsługą kotła pewnie rownałaby się cenie gazu ( gaz - butla na podwórku).

 

Gaz z butli? ? no to niech kolega szykuje duuuuużo kasy :D , bo albo w domu będzie zimno, albo koszty ogrzewania wzrosną o 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Przyjechali Panowie, spędzili 3 godzinki i efekt jest taki jak na zdjęciach. Paliłem tym samym węglem - czas 2 dni.

Jeśli ktoś zmaga się z problemami tego typu, mogę powiedzieć, że sprawa zawezwania serwisanta wychodzi na dobre z punktu widzenia ekenomicznego i logistycznego.

 

koszt 400PLN

 

W zasadzie to na nic Ci się to nie przyda, bo zależy to od czynników takich jak: jakość węgla, moc kotła, temperatura na kotle, ocieplenie domu, okna, itp.

Musielibyśmy mieć takie same warunki, żeby moje nastawy były dla Ciebie przydatne.

Kolego Tanek, czy z związku z zmianą temperatur zewnętrznych i związaną z tym zmianą mocy pracy kotła, znowu zawezwiesz serwis autoryzowany producenta tych kolorowych kotłów.

Bo twierdzisz stanowczo, że to wychodzi na dobre z punktu widzenia ekonomicznego.

 

Czy jeżeli w przyszłym sezonie grzewczym, zakupisz opał o innych parametrach, to także zawezwiesz znowu, serwis autoryzowany producenta.

 

 

Mi się wydaje, że z punktu widzenia ekonomicznego, to wychodzi tylko na tym dobrze, jedynie serwis autoryzowany producenta, tych kolorowych kotłów.

 

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to na nic Ci się to nie przyda, bo zależy to od czynników takich jak: jakość węgla, moc kotła, temperatura na kotle, ocieplenie domu, okna, itp.

Musielibyśmy mieć takie same warunki, żeby moje nastawy były dla Ciebie przydatne.

Witam,

 

Widzę, że kumasz o co chodzi w tym wszystkim.

Dlatego dziwne trochę jest to, że nie potrafiłeś sobie poradzić z banalnym ustawieniem retorty.

Mógłbyś podać jednak te parametry orientacyjnie - ocenilibyśmy, w którym kierunku fachowcy z Defro podążyli.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że po to jest serwis, żeby z niego korzystać. W Polsce niestety każdy chce być kominiarzem, lekarzem, informatykiem, księdzem, policjantem, prawnikiem, rolnikiem w jednej osobie. Słowem fachowcy w wielu dziedzinach, a tak na prawdę nic nie warci ludzie, którzy dużo potrafią tylko mówić.

A nastawienia są banalne, takich samych używałem 100 razy ze znikomą skutecznościa:

podawanie 15s

przerwa 60s.

nadmuch 6 - w skali 1-10

przesłona na wentylatorze otwarta w 1/5

węgiel Pieklorz.

Od kilku dni używam węgla NO NAME - efekt jest taki sam, co pokazałem na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że po to jest serwis, żeby z niego korzystać. W Polsce niestety każdy chce być kominiarzem, lekarzem, informatykiem, księdzem, policjantem, prawnikiem, rolnikiem w jednej osobie. Słowem fachowcy w wielu dziedzinach, a tak na prawdę nic nie warci ludzie, którzy dużo potrafią tylko mówić.

A nastawienia są banalne, takich samych używałem 100 razy ze znikomą skutecznościa: ,,,,

 

Jeżeli jesteś przekonany, w nadprzyrodzoną moc ustawień serwisu producenta, to czy zastanowiłeś się chociaż przez chwilę wydając te 400 PLN, gdzie tkwił błąd w Twoich ustawieniach parametrów pracy sterownika, skoro używałeś tych samych ustawień ze znikomą skutecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,

przyczyna tkwila w RETORCIE i troche w wentylatorze lecz nie w ustawieniach, ktore i tak nawet jakbys nastawil je w idealnie labolatoryjnych warunkach, to mialbys ten sam efekt co na zdjeciach.

Bylem przy pracach i widzialem co robili, a potem widzialem efekt ich pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Fajnie, kupujesz kocioł za kilka tysięcy i się męczysz. Przyjeżdża serwis, usuwa usterkę (bo nie o ustawienia chodzi) i kasuje 4 stówki. A gwarancja coś u nich obejmuje ? Ciekawe jakich cudów dokonał serwis w urządzeniu, które składa się z kilku elementów. Zdolni są :rolleyes: Czyżby uszczelnili i wyczyścili palnik ? Moje wszystke problemy z kotłem były związane tylko i wyłącznie z złą jakością ekogroszku.

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.