Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Kielar-Eko 2 46,6 Kw


Cedec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę ponieważ mam bardzo duże problemy z ustawieniem pieca na ekogroszek. Piec to Kielar-Eko 2 o mocy 46,6 KW sterownik G-403-P02. Piecem grzeje 2 sezon. 1 sezon to wielkie nieporozumienie o czym pisałem chyba na forum ale najpierw trochę o moim domu:

 

Łączna powierzchnia domu ponad 500m2

Aktualna ogrzewana powierzchnia 170m2

Ocieplenie domu: cegła styropian 6 cegła

Ogrzewany parter pod parterem piwnica nie ogrzewana ale nie panują tam mrozy nad nami 1 piętro które nie jest wykończone. Na podłodze 1 piętra wszędzie rozłożony styropian.

9 grzejników aluminiowych (8 po 12 żeberek 1 po 6 żeberek) + 1 łazienkowy

ok 80 m2 podłogówki

okna plastikowe

dom dość długo budowany więc mury powinny być suche.

 

Do niedawna paliliśmy w domu 12-14 godzin (na noc piec wyłączany) podłogówka załączana tylko na ok 3-4h. Od kilku dni piec działa 24h na dobę podłogówka cały czas włączona i chciałbym żeby tak zostało.

 

Problem polega na tym że aktualnie piec nie może osiągnąć żądanej temp. (58stopni) piec zatrzymuje się na ok 48-50 i dalej nie chce iść. Gdy ustawie żeby więcej podawał to węgiel spada do popielnika niedopalony aktualnie i tak spada a i tak nie ma żądanej temp. W pokojach ok od 17-18,5 stopni. Spala ok 60kg na dobę może więcej.

 

Aktualne ustawienia:

 

u0 (żądana temp.) 58

u1 (podawanie) 7

u2 (przerwa w podawaniu) 24

u3 (załączanie w podtrzymaniu co ile min) 9

u4 (opóźnienie wyłączenia dmuchawy w podtrzymaniu) 22

 

Jak widać podawanie do przestoju stosunek 1do3,5 (ustawienia były również 15do45-50, 20do60-65 i jest tak samo)

 

Ekogroszek wypychany skleja się od razu w takie bryły. W ogóle ekogroszek wypycha mi na palenisku do tyłu i w lewo. Ekogroszek słabo się wypala. Ekogroszek kupiony na największym składzie w okolicy za tone dane 760zł kupiony latem więc jest suchutki. Czopuch jest albo odsłonięty na max albo przysłonięty tak trochę. Przysłona z tyłu pieca na wentylatorze tak odsłonięta w połowie może trochę bliżej przymknięcia.

 

Panowie poradźcie co robić ?

 

Daje kilka zdjęć ognia, tego co jest w popielniku jak i instalacji:

 

img6237m.th.jpg

img6238y.th.jpg

 

img6239z.th.jpg

img6236p.th.jpg

img6246p.th.jpg

img6245y.th.jpg

 

img6244y.th.jpg

img6240g.th.jpg

img6241b.th.jpg

img6243hd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę ze jesteś szczęśliwym posiadaczem żeliwnego pieca :) i masz ten sam problem co ja miałem niedawno ale już sobie z nim poradziłem za pośrednictwem forumowicza czp01

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11786-spaw-met-kociol-zeliwny-kmv-lux-slaba-sprawnosc-pieca-na-podajniku-tlokowym/page__p__104520__fromsearch__1#entry104520

masz tu linka do mojego tematu coś Ci podpowie po pierwsze zrób sobie przysłonę na dodatkowym ruszcie żeby ciepło Ci nie uciekało do komina

polecam też stronę forumowicza czp01 z potyczkami z jego piecem naprawdę dobra lekturka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Domas - no tam ostatniego słowa z moim żeliwnym monstrum jeszcze nie powiedziałem - a jak się uda komuś pomóc to też się cieszę.

 

Cedec - nie znam w ogóle Twojego sterownika G-403-P02 - czy on ma jakąś regulację mocy dmuchawy bo to podstawa przy regulowaniu procesu spalania - a jak nie ma takiej możliwości to pozostaje Ci zastawiać przysłoną dmuchawę ręcznie albo zmienić sterownik na inny. Napisz co to za ekogroszek - z jakiej kopalni i ile kalorii. Czy koniecznie musisz mieć na kotle 58 st C - bo ja swoje 240 m2 ogrzewam temp. tak do 45 - 48 st C do 23 st C z groszem. Czy masz zawór n drogowy za kotłem a w jakim położeniu skręcony i ile czy otwarty. Z tych fotek to widać, że nadmuch masz choćby w kuźni taki wielki. Masz tam zapewne palnik PPS 50 to taki sam jak miałem w ubiegłym roku - to powinien Ci wodę w kotle zagotować. Pompki od CO i podłogówki na jakim biegu Ci chodzą ?

 

Stanowczo jak przesypuje Ci niedopalony ekogroszek to na pewno wydłuż przerwę między podaniami.

 

Jeszcze jedna zasadnicza sprawa czy na pewno masz dobrze wyczyszczoną i uszczelnioną silikonem wysokotemperaturowym retortę bo to nieraz jest główny powód niedopalania. :

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Żeliwne kotły mogą chodzić niżej - Kielar w instrukcji podaje, że najniższa zadana to 36 st C. http://bruli.czp.pl/ - aktualnie kocioł mi chodzi na krzywej pogodowej czyli krzywej grzania jak na dworze zimniej to on ma wyższą zadaną a jak cieplej to niższą. W sumie rozchodzi się tylko o to aby nie powstał w kotle punkt rosy i jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.