Skocz do zawartości

Zdjęcie

piece wolnostojace ""kozy"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wojtas

wojtas

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 18:48

WITAM
;) chcialbym dogrzac dom "kozą". Dom jest w zabudowie szeregowej ,wąski i wysoki na trzy kondygnacje.
prosze o poradę jaki piec wybrac
na rynku sa piece z kaflami, stalowe ,zeliwne
bede wdzieczny za wszystkie rady.
  • 0

#2 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 19:07

Bez żartów proszę to poważne forum.....
Pozdrawiam
  • 0

#3 OFFLINE   pawew

pawew

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 20:04

To chyba nie jest żart, zresztą autor pisze, że chce ?dogrzać dom kozą? zatem pewnie ma już inny system ogrzewania (czy wystarczający czy nie to już sam musi napisać). Z takich urządzeń to chyba najlepsze są żeliwne piecyki. Łatwo zainstalować/zdemontować i szybko się nagrzewają/oddają ciepło. Ja sam właśnie myślę o takim żeliwnym wyłożonym płytkami szamotowymi, który chciałbym wykorzystać w okresach przejściowych do dogrzewania dwóch pomieszczeń.
Tutaj (nie wiem czy mogę podać, strona ma charakter komercyjny) http://www.sobkowiak.prv.pl/ strona o piecykach kominkowych/koza i innych.

Pozdrawiam
Pawel
  • 0

#4 Gość_sarzyk

Gość_sarzyk
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2008 - 21:53

witam
Tak sie składa ze mam taki wolnostojący piec kominkowy z Castoramy.
Piec jest z blachy najtanmszy jaki był chyba 700zł i musze przyznac ze jestem z niego bardzooo zadowolony dlaczego??
Jako ze mam pokój nad brama wjazdowa jeszcze nie mam stropu ocieplonego pomyslałem bvy kupic cos ze by szybko dogrzało pokój i stosunkowo nie drogo - zakupiłem taki własnie piec i teraz moge Ci powiedzec ze:
Taki piec jest naprawde super jesli chcemy szybko nagrzac.
Jedyny minus ze moj piec własnie nie trzymie długo bo moze ze 2 godz max ale do dogrzania naprawde nadaje sie znakomicie.
Mam pokój 22m2 który sasiaduje z kuchnia która ma ok 12m2 i pokojem który ma 25m2 i musze przyznac ze w pomieszczeniach sasiednich nie ma ciepło - nie mam kratek wentylacyjnych z pomieszenia do pomieszczenie pod sufitem co na pewno by nagrzało i sasiednie pomieszczenia)
Jak zrobie ogien to po 15 min juz naprawde czuc ciepło a po godz jest bardzo ciepło jak sie zapomne to nie raz mam nawet 28-30 stopni!!!

Powiem ze najlepiej jest palic drewnem wiadomo jak najtwardszym ale problem jest by takie drewno dostac wiec pale brykietami (wałkami) nie sa najlepszej jakosci (40kg 16zł) ale sie pala i jest ciepło.
Probowałem nawet palic brykietami z wegla brunatnego i nadaja sie znakomicie trzymie nawet cała noc.

Mam do 2 rok i wymiec by nalezało płytki które sa w srodku kominka (cos podobnego do szamotu tylko lzejsze) sama blachc jest w stanie idealnym.

NAPRAWDE POLECAM DO DOGRZANIA I FAJNEGO KLIMATU

Jak by co to pytaj
  • 0

#5 OFFLINE   13robert

13robert

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 28 wrzesień 2008 - 18:15

a za 400zł taki byl wystawiony na allegro i nie zostal sprzedany
https://ssl.allegro....an_idealny.html
i przenośny, i kaflowy i dlugo trzymającu ciepło
  • 0

#6 OFFLINE   ppkkpp1986

ppkkpp1986

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 17:42

hej mam pytanie ile kosztuje zamontowanie takiej kozy, co trzeba kupić żeby ją podłączyć. czy trzeba miec jakies specjalne pozwolenia??? kominiarzy itp.
  • 0

#7 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 4227 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 10:37

Tak poza tematem ale w temacie "kozy". To te piecyki maja najwyższą sprawność spalania do 90 paru procent oczywiście wśród opalanych paliwem stałym. To taka ciekawostka. Wolny i sprawny przewód spalinowy w kominie i dopływ świeżego powietrza aby spaliny nie cofały się do mieszkania. Najlepiej gdyby przewód kominowy sprawdził kominiarz (ciąg i drożność).
  • 0
Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.
adamzdro13@wp.pl