Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piece wolnostojace ""kozy"


wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba nie jest żart, zresztą autor pisze, że chce ?dogrzać dom kozą? zatem pewnie ma już inny system ogrzewania (czy wystarczający czy nie to już sam musi napisać). Z takich urządzeń to chyba najlepsze są żeliwne piecyki. Łatwo zainstalować/zdemontować i szybko się nagrzewają/oddają ciepło. Ja sam właśnie myślę o takim żeliwnym wyłożonym płytkami szamotowymi, który chciałbym wykorzystać w okresach przejściowych do dogrzewania dwóch pomieszczeń.

Tutaj (nie wiem czy mogę podać, strona ma charakter komercyjny) http://www.sobkowiak.prv.pl/ strona o piecykach kominkowych/koza i innych.

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Tak sie składa ze mam taki wolnostojący piec kominkowy z Castoramy.

Piec jest z blachy najtanmszy jaki był chyba 700zł i musze przyznac ze jestem z niego bardzooo zadowolony dlaczego??

Jako ze mam pokój nad brama wjazdowa jeszcze nie mam stropu ocieplonego pomyslałem bvy kupic cos ze by szybko dogrzało pokój i stosunkowo nie drogo - zakupiłem taki własnie piec i teraz moge Ci powiedzec ze:

Taki piec jest naprawde super jesli chcemy szybko nagrzac.

Jedyny minus ze moj piec własnie nie trzymie długo bo moze ze 2 godz max ale do dogrzania naprawde nadaje sie znakomicie.

Mam pokój 22m2 który sasiaduje z kuchnia która ma ok 12m2 i pokojem który ma 25m2 i musze przyznac ze w pomieszczeniach sasiednich nie ma ciepło - nie mam kratek wentylacyjnych z pomieszenia do pomieszczenie pod sufitem co na pewno by nagrzało i sasiednie pomieszczenia)

Jak zrobie ogien to po 15 min juz naprawde czuc ciepło a po godz jest bardzo ciepło jak sie zapomne to nie raz mam nawet 28-30 stopni!!!

 

Powiem ze najlepiej jest palic drewnem wiadomo jak najtwardszym ale problem jest by takie drewno dostac wiec pale brykietami (wałkami) nie sa najlepszej jakosci (40kg 16zł) ale sie pala i jest ciepło.

Probowałem nawet palic brykietami z wegla brunatnego i nadaja sie znakomicie trzymie nawet cała noc.

 

Mam do 2 rok i wymiec by nalezało płytki które sa w srodku kominka (cos podobnego do szamotu tylko lzejsze) sama blachc jest w stanie idealnym.

 

NAPRAWDE POLECAM DO DOGRZANIA I FAJNEGO KLIMATU

 

Jak by co to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak poza tematem ale w temacie "kozy". To te piecyki maja najwyższą sprawność spalania do 90 paru procent oczywiście wśród opalanych paliwem stałym. To taka ciekawostka. Wolny i sprawny przewód spalinowy w kominie i dopływ świeżego powietrza aby spaliny nie cofały się do mieszkania. Najlepiej gdyby przewód kominowy sprawdził kominiarz (ciąg i drożność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ja w swoim domu mam piec firmy Anduro. Bardzo dobrze grzeje duży salon ale i tez dogrzewa inne pokoje. Jestem abrdzo zadowolony z tego wyboru. Choć jest to piecyk na drewno to nie zuzywam go dużo. Jest estetyczny i solidnie zrobiony. Nie mam z nim żadnych problemów jak narazie i podejrzewam że nie będę miał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.