Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Styropian Pod Podłogówkę?


steler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Proszę o szybką poradę:

 

Jaką grubość styropianu polecacie pod podłogówkę ułożoną nad nie ogrzewaną piwnicą?

Jaka powinna być szerokość strefy brzegowej ?

 

 

Witam , , zależy ile możesz dać najwięcej, ważne też aby jego twardość była co najmniej fs-20 , strefe brzegową wylicza się według projektu , jak nie masz to daj ok . 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodzi raczej o odległość minimalną od ścian , a to zależy co na podłodze będzie za wykończenie , no i oczywiście meble (pod którymi nie zalecane )

ja preferuje 5cm styro bo można po nim stabilnie chodzić , a koledzy od wylewek twierdzą że 4-5cm wylewki z plastyfikatorami wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj co to za izolacja 5 cm styro ?policz straty dla delta 40 Celsjuszy daje 32 Waty strat dla każdego merta podłogi w domu o powierzchni 100 m tracisz co godzinę 3,2 kW co daje wiadro węgla na dobę ,poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodzi raczej o odległość minimalną od ścian , a to zależy co na podłodze będzie za wykończenie , no i oczywiście meble (pod którymi nie zalecane )

ja preferuje 5cm styro bo można po nim stabilnie chodzić , a koledzy od wylewek twierdzą że 4-5cm wylewki z plastyfikatorami wystarcza

 

Witam

Te 5cm to chyba na piętrze.

Na gruncie powinno być min 10 cm najlepiej na przekładkę.

Sam mam 17cm i dałbym więcej ale drzwi by nie pasowały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Aktualnie mogę dać ile chcę styropianu bo jest to mieszkanie w kamienicy w stanie surowym wysokość mieszkania to 3,5m, myślę że dam 10cm, obniżą się trochę parapety ale okna mają 220cm wysokości więc ok.

 

Czy w moim mieszkaniu: kamienica, nowe okna, nowe drzwi, nie ocieplone ściany 120m2, 3.5m wysokość rury co 15cm a strefa brzegowa rury co 10cm dadzą rade ogrzać? W mieszkaniu nie będzie grzejników tylko podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??????. Trzeba by zrobić na to projekt i wszystko wyliczać , wtedy można jednoznacznie stwierdzić ,czy to da radę . Jak dasz co 10 cm na całości to możesz przegrzewać trochę pomieszczenia i materiału trochę pójdzie więcej o ile przegrzanie możesz skorygować jakimś sterowaniem to jak dasz co 15 może się okazać za mało i bedzie zimno . Więc wybór należy do Ciebie .:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Audyt( świadectwo energetyczne) nie jest projektem, Choć podaje zapotrzebowanie na ciepło i straty cieplne przez przegrody.

Projekt określa: jaki materiał - średnice rur, ile rury w każdym pomieszczeniu, przepływ wody przez rury, sposób ułożenia rur.

Dodatkowo podaje : sposób otrzymania wody o tem potrzebnej do ogrzania.

 

Projektant odpowiada za projekt.

 

Lepiej weź projektanta nawet darmowego z firmy, która dostarcza osprzęt instalacyjny - ja skorzystałem z oferty Uponora - dostałem cały projekt ogrzewania gratis.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie że podepnę się pod temat.

ja też muszę zrobić podłogówkę ale na piętrze a parter jest zamieszkały. chcę dać 5 styropian w kuchni przedpokojem i w łazience, a nie wiem co mam zrobić w innych pokojach żeby były równe poziomy. chce wymienić okna i drzwi balkonowe ale nie wiem jakie wysokie zamówić drzwi. stare 230cm. dodam że w domu już jest stara posadzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sambor dzięki za sprostowanie

No może nie wyraziłem się dość jasno 5cm to według mnie minimalna grybość do montażu rur PEX , dobrze trzymają spinki ,można śmiało po nim stąpać , a co do całkowitej grubości to zgoda że 5cm piętro dół, to zależy od " PANÓW BUDOWLAŃCÓW " ile przewidzieli od chudziaka do docelowej posadzki , bo po paru piwkach czy flaszkach to i mętlik w głowie ( jak to na budowach bywa ) , przy czytaniu planów , gdzie wymiary belek stropowych podane są od ZERA DOCELOWEJ PODŁOGI ,, nie mówiąć o pożądnym wypoziomowaniyu chudziaka. Dlatego warto poprosić panów od posadzek o określenie się jakaą gróbość łączną przewidują ( styro +wylewka )

A jeśli chodzi o twardość to u kumplla gdzie będzie podłoga drewniana (chudziak,Synthos XPS , wylewka, legar, decha 35mm ) firma zaleciła zastosowanie Synthos XPS 70 ( dostępna np: w PSB) 70mm a jakby ( ciepło - izolacja) 14cm a tak twardy że spinke ciężko wbić .

 

steler . w twoim wypadku to wydaje się że 10 cm ( 5+5 na zakładke) powinno wystarczyć skoro sąsiad pod tobą , tylko jak nisko będą okna jak 15cm pójdą w dół? może żeczywiście Synthos XPS 50 lub Synthos XPS 70 rozwiąże problem , a taki opis jest w necie

http://www.synthosxps.com/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=7&lang=pl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja też polecam Termo Organikę. Przeważnie używam linię dach-podłoga SILVER http://www.termoorganika.com.pl/produkt/pokaz/714, a jak chcesz coś z wyższej półki to linia dach-podłoga GOLD - http://www.termoorganika.com.pl/produkt/pokaz/710. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany stosuję styropian Knauf Therm Pro Dach/Podloga o wsp przewodzenia ciepła < 0,036 W/(mxK)  lub dla wymagających

Knauf  Therm Expert Fasada/Dach/Podłoga o wsp przewodzenia ciepła < 0,031 W/(mxK), grubość  min 12cm na podłodze na gruncie a na piętrze 6cm.

Na gruncie styro kładę w 2 warstwach aby mostki cielne były minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.