Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc-Bardza Częste Włączanie Się Pieca Dwufunkcyjnego


wheel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem zupełnym laikiem w temacie ogrzewania... mam problem z piecem dwufunkcyjnym Ferroli DOMItech F24 (moc cieplna 7-24kW)-proszę Was o poradę... Od niedawna wykańczam mieszkanie o pow. 68mkw (pokoje: 37mkw z grzejnikiem o mocy 2135W, 11mkw z grzejnikiem 731W i 9mkw z grzejnikiem 570W oraz łazienka z grzejnikiem 420W i garderoba) w którym deweloper zainstalował w/w piec gazowy. Piec bardzo często się włącza i zużywa bardzo dużo gazu- pracuje ok.65sekund po czym wyłącza się na ok.20sekund i znowu włącza i tak cały czas... temperaturę c.o. na piecu ustawiłem na 66 st. C. Piec podgrzewa wodę do 73 st. C i się wyłącza . Ponownie włącza się przy 66st. C. A więc w ciągu zaledwie 20sekund temperatura wody na wyświetlaczu pieca spada o 7 st. C -czy to normalne?! Mam też podłączony termostat pokojowy ustawiony czały czas na 18st. C (tylko!). Dobowe zużycie gazu wynosi ok. 16m3 !. Przed okresem mrozów praca pieca wyglądała podobnie a zużycie gazu wynosiło 13-14m3... Próbowałem różnych ustawień temperatur c.o. w zakresie 55-70st C i zawsze praca pieca wyglądała tak samo- co chwila się włączał.. Mieszkanie jest nowym bloku-ocieplonym , ale na parterze i sąsiednie mieszkania są nie kupione-nie ogrzewane. Czy problem tylko tkwi w tym że mieszkanie szybko się ochładza ? Czy też jest to kwestia złego ustawienia pieca/awarii????? Piec ustawiony na funkcję ,,eco'' czyli bez ciągłego podgrzewania wody użytkowej (poza tym woda nie jest zużywana bo mieszkanie jest w trakcie wykańczania).

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za cenne rady.

Pzdrawiam

Edytowane przez wheel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem zupełnym laikiem w temacie ogrzewania... mam problem z piecem dwufunkcyjnym Ferroli DOMItech F24 (moc cieplna 7-24kW)-proszę Was o poradę... Od niedawna wykańczam mieszkanie o pow. 68mkw (pokoje: 37mkw z grzejnikiem o mocy 2135W, 11mkw z grzejnikiem 731W i 9mkw z grzejnikiem 570W oraz łazienka z grzejnikiem 420W i garderoba) w którym deweloper zainstalował w/w piec gazowy. Piec bardzo często się włącza i zużywa bardzo dużo gazu- pracuje ok.65sekund po czym wyłącza się na ok.20sekund i znowu włącza i tak cały czas... temperaturę c.o. na piecu ustawiłem na 66 st. C. Piec podgrzewa wodę do 73 st. C i się wyłącza . Ponownie włącza się przy 66st. C. A więc w ciągu zaledwie 20sekund temperatura wody na wyświetlaczu pieca spada o 7 st. C -czy to normalne?! Mam też podłączony termostat pokojowy ustawiony czały czas na 18st. C (tylko!). Dobowe zużycie gazu wynosi ok. 16m3 !. Przed okresem mrozów praca pieca wyglądała podobnie a zużycie gazu wynosiło 13-14m3... Próbowałem różnych ustawień temperatur c.o. w zakresie 55-70st C i zawsze praca pieca wyglądała tak samo- co chwila się włączał.. Mieszkanie jest nowym bloku-ocieplonym , ale na parterze i sąsiednie mieszkania są nie kupione-nie ogrzewane. Czy problem tylko tkwi w tym że mieszkanie szybko się ochładza ? Czy też jest to kwestia złego ustawienia pieca/awarii????? Piec ustawiony na funkcję ,,eco'' czyli bez ciągłego podgrzewania wody użytkowej (poza tym woda nie jest zużywana bo mieszkanie jest w trakcie wykańczania).

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za cenne rady.

Pzdrawiam

 

Musi przyjechać serwisant i ustawić kociol dla potrzeb C.O.na moc maksymalną 9kw czyli ograniczyć wydajność palnika,oraz ustawić tak zwane taktowanie żeby kocioł miał przerwę po zgaszeniu płomienia z 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przewymiarowany piec.Jeżeli grzejnika mają moc powiecmy 4kw a minimalna moc pieca 7kw to grzejniki nie nadążają odbierac ciepła i piec się co chwila włącza i wyłącza.W związku z taką pracą pieca powstają bardzo duże straty kominowe.

Ps.Regulować można moc maksymalną ale minimalnej juz nie zmiejszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz temp.wody np na 45st. sprawdź czy regulator pokojowy jest dobrze podłączony i ustaw go na 21 st.spisz sobie licznik ale dopiero aż piec wyłączy regulator pokojowy.Sprawdz ile czasu upłynie do następnego uruchonienia pieca a następnie ile czasu piec pracuje i jak się wyłączy znów spisz licznik gazu.I pamiętaj grzejąc gazem nie można wychładzac mieszkania góra 2st w dół na noc i w dzień kiedy nie ma nikogo w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

18oCTragedia!

Każdy kocioł wymaga uruchomienia zerowego, czyli optymalnego ustawienia do danego mieszkania, przez serwisanta fabrycznego. Serwisant totalnie zawalił sprawę, proponuje wezwać go natychmiast a jeżeli będzie miał jakieś ale przekazać sprawę do producenta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra-wezwałem serwisanta . Sprawa się wyjaśniła. Wina leżała po mojej stronie. Poprzestawiałem w menu serwisowym parametry pracy kotła (jak kiedyś była awaria gazu zacząłem się ,,bawić ''ustawieniami pieca-nie do końca świadomy tego co robię) m.in. taktowanie ,,ustawiłem'' na zero i przełączyłem piec tak jakby prawował na LPG...Dzięki za rady żeby wezwać kogoś kto się na tym zna (szkoda tylko że nie zrobiłem tego wcześniej). Pozdrawiam.

PS. dam znać jakie jest zużycie gazu po ustawieniu prawidłowych parametrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.