Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biawar Wymiennik Mega W-E 100.81 Stojący


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (naczynie przeponowe jeszcze nie zamontowane ,z powodu braku czasu ) podczas nagrzewania zasobnika na ciepłą wodę ,z zaworu bezpieczeństwa jak wcześniej wspomniałem 4bara zauważyłem że woda która z niego wycieka (kapie ) jest koloru żółtawego ,po odkręceniu go i spuszczeniu troszkę już tego koloru nie ma , ale pojawia się ponownie po jakimś czasie ,w domu nie ma takiej wody , co powinienem w tej sprawie

poczynić ? rury od licznika wymieniane w tym roku to miedź i stal.

czy może powinienem wmontować filtr ?

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie podczas powolnego podgrzewania c.w.u oczywiście osobna pompa na c.w.u i na c.o ( temp. załączenia pompy c.w.u 35 C woda z Z.B. kapie jej mało , ale jeśli podgrzewam szybciej ( czyli jeśli temp. na piecu jest wyższa , większa temp. załączenia pompy c.w.u 40 - 45 C ) i nagle dostanie zasobnik taką temp. to wody z Z.B. ubywa więcej czy to normalne ? temp. wody w c.w.u

jak wspomniałem już wcześniej naczynie przeponowe zakupione ale wciąż nie zamontowane ,

czy może nie przejmować się tym do momentu zamontowania naczynia przeponowego. co poczynię na dniach :D

proszę o odp. w miarę możliwości na zadane moje pytania :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSTE czasem chwile spędzone na forum można poświęcić na montażu :P i cieszyć się :D , a nie zadawać może już takich pytań jeśli jest tylko jeden prosty wniosek dzięki :rolleyes: :)

:D

a czy ktoś może mi doradzić coś w sprawie koloru wody który wydobywa się z Z.B.

pisałem o tym wcześniej ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to pooglądamy...

Jak jest zawór zwrotny, to niestety ciśnienie będzie wzrastać i spadać, co szybciej go wykończy.

Naczynie trzeba wstawić.

Dobrze chociaż, że zawór jest na 4 bar, to będzie go przelewać (i dobrze).

Witaj jak obiecałem wstawiam fotki mile widziane komentarze . zdjęcie zrobione jeszcze przed montażem naczynia przeponowego do C..W.U

 

przed zmianami w instalacji :)

Zdj%25C4%2599cie0107.jpg?gl=PL

Zdj%25C4%2599cie0016.jpg?gl=PL

Zdj%25C4%2599cie0015.jpg?gl=PL

 

Zdj%25C4%2599cie0018.jpg?gl=PL

i po zmianach

Zdj%25C4%2599cie0087.jpg?gl=PL

 

 

Zdj%25C4%2599cie0089.jpg?gl=PL

Zdj%25C4%2599cie0099.jpg?gl=PL

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.