Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Optimum Komfort Plus 20Kw


patryklos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec Defro Komfort Optima PLus 20Kw. Dotychczas temperature mam nastawiona na 60st. Moje pytania brzmia?

/Czy to jest odpowiednia temperatura czy zmniejszyc/ zwiekszyć ja?

Jak najlepiej palić w takim piecu? ja klade na spod papier nastepnie drewno i jak sie to rozpasli do wrzucam wiaderko wegla i odrazu wlaczam dmuchawe. jakie plusy i minusy.

Jak ma być ustawiona dmuchawa?

czym spowodowany jest straszny dym z komina przy wlaczonej dmuchawie.

Słyszalem ze podobno trzeba zaslonic polowe wentyaltora po na calym nadmuchu strasznie szybko spala sie opal. Czy to prawda??

Pompa włacza sie przy 30stopniach. Zwiekszzyc czy zostawic?

Edytowane przez patryklos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypać piec węglem, na górze ułożyć stosik drewienek, na to węgiel. Rozpalić to ?ognisko? na górze. Jaki będzie efekt? Przy odpowiednim dozowaniu powietrza ? z dołu jak i z góry ? przez otwór w drzwiczkach nasze ?ognisko? ładnie się rozpali a od niego zacznie się rozżarzać opał dookoła. Będzie się powoli rozgrzewać, zaczną się uwalniać gazy, które po zmieszaniu z powietrzem wtórnym dostarczonym otworem w górnych drzwiczkach bardzo dobrze się spalą. Cała objętość opału będzie się tak wypalać aż do samego dna, później pozostanie częściowo wypalony węgiel czyli? koks, który będzie się już wypalać od dołu do góry (w skrócie rzecz ujmując ? zazwyczaj po prostu powoli, w całej objętości). Jeśli do kogoś nie przemawia czystość spalania powiem inną rzecz ? stałopalność wzrasta i to bardzo, możliwe że nieraz niemal 2x

tylko nie żałuj drewna.Dmuchawa 30% wystarczy, pompa 35, nie wiem jaki masz sterownik z pidem czy bez. Poczytaj jeszcze to forum w kotłach zasypowych dużo jest o tych kotłach. Węgla tak nasyp na początek 2/3 komory zasypowej i wyrównaj, jak by Ci przygasało przy rozpalaniu pomagaj załączając pulsacyjnie dmuchawe.Dmuchawe chyba masz z klapką, tak wyreguluj aby przy wyłączonej się zamykała.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

Edytowane przez spidoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem, ale mam jesczze sporo drewna w grubych kawałkach( nie wiem jaki to rodzaj drzewa). Zazwyczaj palilem ze na spod wrzucalem papier drobne kawałki drewna z desek pozniej na to kilka duzych kawałkow drewna i na koniec 1-2 wiaderka wegla. Trzymało mi to nie za dlugo max 4h . Teraz jak bym zaczął palić tak jak mmi napisales to nie wiem gdzie podziac te kawalki drewna ( mam jego sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem:) a temperature na piecu zosatwic 60stopni cyz zmniejszyc badz zwiekszyc?

Czyli ukladam tak:

Zaczynajac od spodu

WEgiel

Drewno

Wegiel

Papier+drewno(rozsaplic)????????

 

Tylko nie mam pojecia ile nasypać tego wegla na sam spod. a rozspalic mam poprzez drzwi zasypowe tak ??

a dmuchawe kiedy wlaczam?te okragle lufciki w drzwiczkach zasypowych maja być otarte czy zamkniete??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sypisze tak

1 węglarke wegla ok 15kg

na to targasz papier

na to bardzo drobno porąbane drzewo

na to troche drzewa grubszego ale nie za grubego

i rozpalasz jak sie rozpali to moszesz na to wrzucić ze 4 wegielki

jaki masz sterownik

siła nadmuchu 30%

przedmuchy co 8 min po 50% przez 7s

zostaw to 60 stopni jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kocioł 20 kw to chyba więcej węgla wchodzi, 15 kg przy nastawie 60*C to starczy na 10 godz a chyba nie o to chodzi przy paleniu cyklicznym, syp tyle węgla aby górne otwory nie były zasypane i pilnuj drożności tych otworów bo to będzie niby takie powietrze wtórne bo przecież w zasypowych ten model nie ma rozety. Nie wiem czym regulujesz temperature w domu czy masz zawór 3D lub 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on nie ma chyba dziur na powietrze wtórne bo to stara linia

na poczatek 15 kg no niech bedzie 20 wystarczy a pozniej bedzie musial troche poeksperymentowac

i nie zawsze wiecej znaczy lepiej

ja u siebie jak wsypie 15 kg to sie pali ok 11h co daje 1,36 na h a jak wsypie 20 kg to sie pali 13h co daje 1,53 kg na h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik wyglada tak (tylko inny kolor) :

 

http://www.google.pl/imgres?q=tech+st+22+sterownik&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1440&bih=796&tbm=isch&tbnid=bPLhDBTOD5-XrM:&imgrefurl=http://tablica.pl/oferta/sterownik-kotla-pieca-pompy-nadmuchu-st-22-tech-IDcfDJ.html&docid=RClboNm6w2sEWM&imgurl=http://srvimg08.tablica.pl/images_tablicapl/2920059_1_644x461/sterownik-kotla-pieca-pompy-nadmuchu-st-22-tech-wadowice.jpg&w=640&h=427&ei=_dorT7SAPcya-waNoommDg&zoom=1&iact=hc&vpx=343&vpy=159&dur=920&hovh=183&hovw=275&tx=127&ty=98&sig=110680559408963492517&page=1&tbnh=127&tbnw=190&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:1,s:0

 

rozspalilem gdzies ok 9.30 i do 14 jesczze sie palil. Myśle ze jesczze z godszinke by sie palil. Wsypalem jakies 6lopat wegla. na to papier drobne deseczki, grube kawalki drewna i pare wegielkow wiekszych. Czy dobrze zropbilem czy za mało wegla??

 

W ustawieniach sterownika mam nadmuch ustawiony na 2/10 nie ma w procentach . 60stopni na piecu, 10sek i 58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sypać tyle aby palić raz na dobe przy tych mrozach a nie paprać się dwa razy, czym regulujesz temperature w domu kotłem czy masz jakieś zawory,dom ocieplony? Napisałem Ci syp pod górne otwory jak możesz to obniż do 55*C będzie się dłużej paliło, twój wynik nie zachwyca, te łopaty to chyba piaskówki, a co jak zważy to będzie się dłużej paliło, jest -20*C zobacz na forum gdzie ziknęli ci wszyscy co spalali 15kg na dobe.

Edytowane przez spidoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.