Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dolewanie Wody Do C.o


Piotr1977

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam pytanie czy można dopuścić zimnej wody do centralnego ogrzewania w trakcie palenia w kotle,np.przy temp.60 stopni?

 

jak kolega wyżej wspomniał. ,a najlepiej przed rozpaleniem, kiedyś też tak dopuszczałem wodę bo miałem za niski stan w grzejnikach i były zapowietrzone na szczęście nic się nie stało .Teraz już tego nie zrobię nigdy !!!! przy nowym piecu . :blink:

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pracującym kotle dolewaj małym strumieniem i będzie ok.

 

Zawór termostatyczny może dolać wodę z grzejnika do kotła to Ty też możesz.

Pompa obiegowa rusza przy temperaturze np. 50 stopni i dolewa wodę do kotła to Ty też możesz.

Edytowane przez emus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie są zawsze najmądrzejsze, ale nie zawsze mają rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Ja dolewam bez obaw, ponieważ uzupełnianie wody w obiegu CO mam podłączone do cyrkulacji CWU :)

Woda ma około 50 st. C. więc nawet przy nagrzanym kotle nie jest to problemem.

Gdy temp. na kotle robi się gwałtownie za wysoka to i przez to połączenie można bezpiecznie go wystudzić.

Edytowane przez Digitrax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

odświeżam ten temat bo mam z nim problem, a widzę tutaj małą nieścisłość. Mianowicie na początku wątku piszecie że zdecydowanie nie należy dolewać wody do ciepłego pieca, a pod koniec że można dolewać byle małym strumieniem. Więc jak? Mam ubytek wody, czy musze wygaszać piec żeby ją dolać? Czy moge na minimum odkręcić zawór i dolewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam pytanie do dolewania wody trochę dziwne ale mnie to męczy zepsuła mi się pompa pompa została wymieniona to akurat najmniej istotne notował ja hydralik powiedział że musze dolewać wodę co drugi dzień bo mam bojler za mały jak to jest za mało wolałam to miałam grzejniki zimne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Można dolać do naczynia zbiorczego przy otwartej instalacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki razy dolewałem wody i nic nigdy się nie stało, woda miała 90°C bo się zagotowała, nie raz, trzeba tylko obserwować (chwycić za powrót ręką) żeby zmieszana woda nie była za zimna. Podejrzewam że innej możliwości nie było żeby kocioł schłodzić. Nie polecam tej metody, ale czasem raczej nie ma wyjścia. Druga sprawa, że kiedyś kotły były na różne sytuacje przygotowane, bo Defro jak zaczynało produkcję to kocioł chodzi 16 lat bez dotknięcia palcem, a te nowsze po gwarancji kiedy ktoś nie dba o temperaturę powrotu to po 4 latach są do wyzłomowania.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2012 o 12:15, jameess napisał:

Witam

 

Pewnie że można, tylko wtedy zbireraj na nowy kociołek ;)

Wodę dolewa sie bezwzględnie na wygaszonym piecu!!!

 

 

pozdrawiam

jameess

Zależy w którym miejscu instalacji jest możliwość dolania tej wody. Jeśli na zasilaniu za kotłem to śmiało można dolewać. Zimna woda pójdzie na grzejniki mieszając się z ciepłą, a nie do kotła. Jeśli bezpośrednio do kotła lub przed nim to małym strumieniem i nic się nie stanie.

Ludzie palą latami bez ochrony powrotu i niemal codziennie rozpalając zalewają go zimną wodą z grzejników. Nie muszą zbierać na nowy kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy o której godzinie dolewasz, przed 12 nie powinno się dolewać, bo może to zostać źle odebrane przez kocioł... Między 12 a 16 przez jego podzespoły, ale po 16 to hulaj dusza ?

A tak naprawdę to zdarzało mi się dolewać wody do układu w trakcie pracy pieca ale zawsze robiłem to w małych ilościach i na wyższym biegu pompki cyrkulacyjnej. Co innego jak komuś zginie 80% płynu i gorący kocioł zawali samą zimną wodą. Wtedy może byc problem, jak żeliwo czy stal gwałtownie się obkurczą i puszczą w miejscach łączeń czy spawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.