Skocz do zawartości
IGNOROWANY

modernizacja CO w domku jednorodzinnym i nie działa


kozaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Podjąłem się modernizacji instalacji CO w domku jednorodzinnym, modernizacja polegała na tym ,że zaadoptowałem niezamieszkalną do tej pory część domu tj, poddasze w wyniku czego dołożyłem na tym właśnie poddaszu trzy grzejniki panelowe DIAMOND. Jednak nie jestem zadowolony z instalacji gdyż grzejniki nie nagrzewają się w całości zawsze ich dolna część jest chłodna, po za tym trwa to o wiele dłużej z porównaniem do dołu. Z powodu istniejącej już wcześniej oczywiście instalacji musiałem zastosować takie rozwiązanie. Wszystkie grzejniki na poddaszu są zasilane z rożnych punktów natomiast ich odpływy są doprowadzone do jednego wspólnego . Stara dolna część instalacji jest stalowa przekroje rur sięgają często jednego cala, natomiast poddasze zrobiłem PEX 0,5 cala. Dławienie grzejników na dole nie wiele pomogło, zastanawiam się nad dodaniem drugiej pompy wspomagającej która miała by pracować na tym wspólnym odpływie grzejników z poddasza. Nie wiem tylko czy dobrym tropem idę co wy o tym sądzicie nie chciał bym wydawać kasy nie potrzebnie na pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem się modernizacji instalacji CO w domku jednorodzinnym, modernizacja polegała na tym ,że zaadoptowałem niezamieszkalną do tej pory część domu tj, poddasze w wyniku czego dołożyłem na tym właśnie poddaszu trzy grzejniki panelowe DIAMOND. Jednak nie jestem zadowolony z instalacji gdyż grzejniki nie nagrzewają się w całości zawsze ich dolna część jest chłodna, po za tym trwa to o wiele dłużej z porównaniem do dołu. Z powodu istniejącej już wcześniej oczywiście instalacji musiałem zastosować takie rozwiązanie. Wszystkie grzejniki na poddaszu są zasilane z rożnych punktów natomiast ich odpływy są doprowadzone do jednego wspólnego . Stara dolna część instalacji jest stalowa przekroje rur sięgają często jednego cala, natomiast poddasze zrobiłem PEX 0,5 cala. Dławienie grzejników na dole nie wiele pomogło, zastanawiam się nad dodaniem drugiej pompy wspomagającej która miała by pracować na tym wspólnym odpływie grzejników z poddasza. Nie wiem tylko czy dobrym tropem idę co wy o tym sądzicie nie chciał bym wydawać kasy nie potrzebnie na pompę.

Też kiedyś tak miałem z Diamondem podłączonym krzyżowo po prostu trzeba na zaworze zasilania trochę go przykręcić, zmniejszyć mu przepływ. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam nie jestem fachowcem ale wypowiem się. Pompa pompuje wodę a woda jak woda szuka sobie jak najłatwiejszej drogi i bez zbędnych oporów hydrałlicznych, więc u ciebie stara instalacja z grubymi przekrojami rur i na pewno do grzejników dochodzą rury 3/4 cala a te grzejniki co podłączyłeś to na piexie 1/2 cala i woda tam ma ciężej i wolniej krąży a sobie leci bez oporów przez starą instalację jak podejrzewam. Druga sprawa jeśli masz zawory z głowicami termostatycznymi założone na starej instalacji to powinny one być skryzowane żeby opór hydrałliczny był na wszystkich grzejnikach równy wtedy będą równo wszystkie grzały tak jak z prawa Kirhofa suma przepływów na zasilaniu musi być równa sumie przepływów na powrocie. A generalnie to jest tak grzejniki najbliżej pieca powinny być na maksa skryzowane i czym dalej od pieca to powinny być więcej otwarte aż do ostatnich które nie powinny być wogule skryzowane. A jesli nie masz zaworów termostatycznych na starej instalacji tylko zwykłe zawory grzejnikowe to poprzykręcaj je tak na 25% i zobacz czy sytuacja z tymi grzejnikami DIAMOND się poprawi, powinno być lepiej i tak pokombinuj może 30 lub 45% ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.