Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Popiół Chyba Coś Nie Tak


witekkw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oczywiście piszemy o piecu z podajnikiem.

Ja wydłużyłbym czas przerwy w podawaniu lub samo podawanie obniżył

Nie wiem jaki masz piec i sterownik ale do odpowiedniego nadmuchu trzeba odpowiednio dobrać podawanie ponieważ popiół jest nie dopalony czyli zbyt często zostaje on podany i nie wypala się dobrze.Jeżeli jest to retorta to musi być niewielki kopczyk na całej retorcie i ogień spokojny z lekko niebieskimi końcówkami.Ale nie powinien mieć nadmiernych ilości iskierek w otoczeniu.

Oczywiście tak aby swobodnie podnosił temperature na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to albo biedaszyby albo z torów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku, jak chcesz zaoszczędzić, to nie baw się w 'dziadostwo'. Nie wiem za ile kupiłeś ten kocioł, ale przy takim opale za jakieś trzy lub cztery lata będziesz musiał zainwestować nie tylko w nowy (dobry) węgiel ale i nowy kocioł.

Edytowane przez Micho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie do xhumungusa bo kiedyś do Ciebie dzwoniłem ale ten nr to teraz cały czas poczta głosowa z Orange, ale nie o to chodzi. Dziś zdażyło mi się coś takiego że w piecu włączył się alarm że "zły dobór dmuchawy" i wyłączyło ją po czym wyskoczyło szereg różnych rodzajów do wyboru, wybrałem za jakieś 15-20 minut to samo i wyłącza dmuchawe co może być ??? nie miałeś podobnego przypadku bo piec mamy taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, czysty kocioł to wygrzany kocioł. Kiepskie paliwo powoduje kiepskie grzanie. Często zaniża temperaturę powrotu (niemożność uregulowania zadanej mocy kotła) jak również zaniża temperaturę CO pomimo zadanej na piecu). Mam linga 25 klimosza i wielu zapomina, że ważne dla optymalnej pracy kotła jest zachowanie trzech parametrów; temperatura zadana, temperatura CO (o dziwo jeden z najważniejszych parametrów trzeba podejrzeć każdorazowo w teście regulatora) oraz temperatura powrotu. Kiepski opał często uniemożliwia stabilne grzanie ponieważ ma na tyle małą kaloryczność , że trudno utrzymać stabilność tych parametrów. Niższe temperatury od zalecanych powodują zarastanie ścian kotła spiekami węgla (smołowaty twardy osad na ścianach kotła) oraz - co najgorsze - korodowanie części łączonych powłok kotła co prowadzi z czasem do jego rozszczelnienia.

  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do znawców bo coś mi się wydaje że ten popiół nie wygląda tak jak trzeba co trzeba zrobić żeby lepiej się dopalał, ja już testuje różne ustawienia i dalej "kiszka"

 

mi tam ten popiół przypomina piasta, gipsowo wapienna otoczka uniemożliwiające jego właściwe dopalenie. Przesiać i znów do zasobnika

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/7953-moj-kociol-retortowy-sprawnosc/page__view__findpost__p__85714

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale takie zdjęcia można zrobic dobrze wypieczonym kamykom a nie węglu ! Szkoda mi tylko pieca.

 

Jak kolega napisał czasami trafi mi się taki kawałeczek kamyka i myślę co jest nie dopalony , a to kamień ! i zaraz klnę na sprzedawcę węgla .

czy on temu winien nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, czysty kocioł to wygrzany kocioł. Kiepskie paliwo powoduje kiepskie grzanie. Często zaniża temperaturę powrotu (niemożność uregulowania zadanej mocy kotła) jak również zaniża temperaturę CO pomimo zadanej na piecu). Mam linga 25 klimosza i wielu zapomina, że ważne dla optymalnej pracy kotła jest zachowanie trzech parametrów; temperatura zadana, temperatura CO (o dziwo jeden z najważniejszych parametrów trzeba podejrzeć każdorazowo w teście regulatora) oraz temperatura powrotu. Kiepski opał często uniemożliwia stabilne grzanie ponieważ ma na tyle małą kaloryczność , że trudno utrzymać stabilność tych parametrów. Niższe temperatury od zalecanych powodują zarastanie ścian kotła spiekami węgla (smołowaty twardy osad na ścianach kotła) oraz - co najgorsze - korodowanie części łączonych powłok kotła co prowadzi z czasem do jego rozszczelnienia.

Od takiego marnego miału nic się nie popsuje w kotle, trzeba być może zwiększyć trochę nadmuch i dopasować podawanie miału i niedopałki powinny zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do xhumungus, o tym co wczoraj pisałem odnośnie dmuchawy i sterownika że wyskakuje alarm "zły dobór dmuchawy" zadzwoniłem do Tech-u i prawdopodobnie sterownik się przegrzewa coś tam w środku w nim, dzisiaj mają wysłać nowy (chwała że jeszcze na gwarancji) a ten mam odesłać

Edytowane przez witekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do Kol.Witekkw ja na twoim miejscu dokupiłbym sobie jakiegoś paliwa o lepszej kaloryczności i pomieszał.Jak pisałem wcześniej trzeba dobrze dobrać nadmuch do podania i myśle ze jesteś w stanie wypalić ten miał na ładny popiół. Ten miał obecny masz niedopalony i potrzeba jest przytrzymać dłużej na koronie retorty opał a nie podawać.Może nawet lekko się wyrównać do retorty żar.Częste podawania powodują wychładzanie paliwa na bokach i opadanie do popielnika.To jest taka zabawa ale warto ponieważ spalisz to co masz i nie stracisz kasy.

 

Do Kol.Micho. To nie jest ważne po ile jest miał jak w przypadku Witka bo o tym kolega nie pisał tylko o tym jak można zaradzić aby swietnie taki słaby spalić.

Ja kupiłem ostatnio po 450 zł/tona i 100% lepiej się pali od poprzedniego po 600 zŁ/tona.

Cena nie ma wpływu na spalaniei może być nawet z torów. :)

A jeżeli chodzi o zarastanie rtetorty to dzieje się to od nadmiaru podawanego powietra lub słabej jakości opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.