Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Zaworem Różnicowym- Nie Działa.


beskidus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam nową instalację grzewczą i zaobserwowałem pewien problem. Otóż zawór rożnicowy nie chce działać. Jeżeli pompa obiegowa jest wyłączona to zawór rożn. nie "przepuszcza" wody , nie ma stukniecia kulki, temperatura na piecu wzrasta i mam wrażenie, ze ciepła woda omija zawór roż. i biegnie obejsciem do pompy . Raz już rozwaliło uszczelkę w zaworze, została wymieniona lecz obawiam sie o całość instalacjii. Dodam tylko ,że wyjście z pieca ma średnicę 1 1/2 cala a nastepnie zaraz jest zredukowane do 1cala : być może to jest powodem całej sytuacjii.Bardzo proszę o doradzenie co z tym fantem zrobić. Dołączam zdjęcie instalacjii. Pozdrawiam.

post-38670-0-23074100-1328039198_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.ze zdjęcia wynika że calowy jest bajpas pompy oraz piony,zawór różnicowy iest grubszy chyba 5/4,wiec jakoś bardzo zredukowanego wyjścia z kotła nie masz.dlaczego juz raz wywaliło ci uszczelke. Marek pyta o szczegóły bo pewnie zastanawia sie gdzie jest naczynie skoro na wszystkich pionach masz zawory. co do róznicówki to moze kula przykleiła sie do gniazda zaworu,spróbuj w nią popukać może się ruszy, nie zagotowałeś ostatnio wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zawór rożnicowy nie chce działać. Jeżeli pompa obiegowa jest wyłączona to zawór rożn. nie "przepuszcza" wody , nie ma stukniecia kulki, temperatura na piecu wzrasta i mam wrażenie, ze ciepła woda omija zawór roż. i biegnie obejsciem do pompy . ...

Masz tu cały wątek: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11597-zawor-roznicowy-alternatywa/page__view__findpost__p__102272__fromsearch__1

I pomyśl nad zamianą - robią jakoś te kulowce coraz podlejangry.gif...

A.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za szybką odpowiedź.Zrobiłem przyblizenie ; i tak rura oznaczona numerem 1 to ogrzewanie podłogówki (druga pompa z tyłu)+ bojler+ drabinki w łazience, natomiast numer 2 to rura zasilająca grzejniki. Sama podłogówka jest na razie odcieta, grzeją same grzejniki.

post-38670-0-70994600-1328126658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraża ilość konopi- na Twoim miejscu rozebrałbym ten zawór.

A ja zamieniłbym go zaraz na coś działającego! No i jak wspominałem już - śrubunki pomiędzy zaworkami kulowymi odcinającymi, coby dało się dobrać do takiego drania bez wykonania potopu w kotłowni angry.gif... Nie powiem tu nic o klapowych/grzybkowych bo grawita raczej nie podniesie takiego w pionie.

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.