Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo S6Wc Classic


seb235

Rekomendowane odpowiedzi

Też myslalem o SETLANSIE ale nie ma opini o nim żadnej wiec nie wiem co o nim sadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec użytkuje Setlans ale "air" dorobione we własnym zakresie. Wymiennik dobry do czyszczenia gracką. Kociołek na prawdę w porządku. Ogrzewa 140mkw nieocieplonych kotłem o mocy 12kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo  ogarnij na spokojnie , palić będziesz drewnem czy węglem? To b.duża różnica. W GS raczej nie powinno palić się drewnem i ta moc może być za mała. Dla węgla na pewno nie. Tu raczej powinni wypowiedzieć się palący drewnem w GS.

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebekKryA kociol Ojca montowane mial zawór 3lub4D?i ma dmuchawe czy jest bez niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawy nie ma działa na miarkowniku i bez zaworów 3-4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego doświadczenia palenie drewnem w kotle GS to ok. 20% mniej efektywnie jak w DS i więcej popiołu, i sadzy w kominie, ale moźna .

Edytowane przez drewniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam piec s6wc kotlownie mam w piwnicy zrobiony mam dolot powietrza w postaci kratki w drzwiach i zetki . Moj problem jest taki ze strasznie smoli mi piec az smoła scieka do popielnika , pale tylko drzewem bukowym co zrobic zeby uiknąc tej smoly jest to mój pierwszy piec w zyciu i nie wiem jak tego uniknąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozpalać od góry. Załaduj drewno jak tylko najciaśniej i rozpal na górze z uchyloną klapą załadowczą i otwartym popielniku. Sterowanie szczeliną od popielnika i trochę pw przez klapę załadowczą i smoły nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaj powietrze przez rozetę w środkowych drzwiczkach (szczelinę dobierz doświadczalnie). Dla palenia drewnem jeśli używasz miarkownika ciągu z "łańcuszkiem" ustaw w klapce popielnika śrubą wkręcaną stałą szparę z 3-4mm - też musisz dobrać doświadczalnie aby nie gotował wody i aby nie odcinało całkowicie przepływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Tak,ma "zabrzańską" klasę ekologiczną B wg normy PN 303-5:2002

https://czysteogrzewanie.pl/podstawy/norma-pn-en-303-5-2012/

 

Czyli to tzw kopciuch,bo nie ma kl 3, a tylko certyfikat "ekologiczny" wg ww normy.

se_s6wc_13_50.jpg

Edytowane przez Panstan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.10.2021 o 15:02, bajcik napisał:

Czy ten kocioł ma jakąś "klasę? Na naklejce są tylko wymienione:
PN-EN 303-5:2002
PN-EN 12809:2002/A1:2004
Pytam bo nie wiem jak długo będę go mógł używać (w. łódzkie)

Zrobiłbyś mi zdjęcie tej tabliczki ? u mnie jest nie czytelna już i muszę ją oddrukować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 15:02, bajcik napisał:

Pytam bo nie wiem jak długo będę go mógł używać (w. łódzkie)

wygląda na to,że będziesz mógł w łodzkiem eksploatować do 1 I 2023 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w małopolsce też eksploatacja do 01.01.2023 a szkoda bo to stara dobra konstrukcja, kocioł prosty, w miarę solidnie wykonany i kupiony za rozsądne pieniądze szkoda tylko, że bezklasowy

moje ogniwo classic to trzeci kocioł w rodzinie tej firmy, więc i pewnie następny będzie od nich myślałem nad DS classic lub podajnikowiec eko plus + 

w ofercie jeszcze nie mają, ale w zakładce sklep pojawił się taki wynalazek na pellet 

1549108008_Screenshot_20211219-0921312.png.c248dda66c2b148cf459d46b13b35237.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2016 o 15:53, szoku napisał:

Witam posiadam piec s6wc kotlownie mam w piwnicy zrobiony mam dolot powietrza w postaci kratki w drzwiach i zetki . Moj problem jest taki ze strasznie smoli mi piec az smoła scieka do popielnika , pale tylko drzewem bukowym co zrobic zeby uiknąc tej smoly jest to mój pierwszy piec w zyciu i nie wiem jak tego uniknąc

Kocioł jest mocno przewymiarowany na Twoją powierzchnię. Temperatura na kotle pow. 70' powinna być. Miałem taki i przerobiłem na dolniaka. Spalał ok połowę mniej i nie dymił. Trzeba go mocno zmniejszyć jeśli chodzi o moc. Wtedy ten jego wymiennik będzie właściwy. Konstrukcja solidna - fakt, już takich nie robią. Przy prawidłowym użytkowaniu długo posłuży. Już przy samym  paleniu od góry staje się dużo oszczędniejszy, ale denerwowało minie to że zawsze kończyło się palić w nie odpowiednim czasie - dolniak wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luceo napisał:

w małopolsce też eksploatacja do 01.01.2023 a szkoda bo

Uchwały antysmogowe różnią się i to znacznie.

Np na Podkarpaciu na złom od 1 I 2022 r mają iść kotły bezklasowe wyprodukowane w 2007 roku lub wcześniejszym.  Ale już kocioł z 2008 musi być zezłomowany dopiero do1 I 2024,a ten z 2013 i młodszy dopiero w 2026 r. III kl i IV klasa do 2028 r. Tak wynika z interpretacji uchwały antysmogowej dla tego województwa. Mimo tego,w mediach zamieszanie i twierdzenie,że do kasacji (do końca tego roku)są kotły bezklasowe starsze niż 10 lat,co jest nieprawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panstan zgadza się, że uchwały się od siebie różnią np. ja mam kociołek z 2015 r. , ale i tak poleci na złom bo małopolska uchwała mówi, że tylko co najmniej 3 klasa może być użytkowana do końca 2026

szkoda, że przepisy nie są jednakowe dla wszystkich województw wszystko byłoby bardziej przejrzyste i zrozumiałe dla zwykłego "Kowalskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2021 o 12:38, Panstan napisał:

Uchwały antysmogowe różnią się i to znacznie.

Np na Podkarpaciu na złom od 1 I 2022 r mają iść kotły bezklasowe wyprodukowane w 2007 roku lub wcześniejszym.  Ale już kocioł z 2008 musi być zezłomowany dopiero do1 I 2024,a ten z 2013 i młodszy dopiero w 2026 r. III kl i IV klasa do 2028 r. Tak wynika z interpretacji uchwały antysmogowej dla tego województwa. Mimo tego,w mediach zamieszanie i twierdzenie,że do kasacji (do końca tego roku)są kotły bezklasowe starsze niż 10 lat,co jest nieprawdą.

Dokładnie kotły nie starsze niż 5 lat od uchwalenia ustawy mogą być eksploatowane do 2026 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.