Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc W Ustawieniu Parametrów Hks Lazar


grzesieq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem uzytkownikiem kotla firmy hks lazar model to multikomfort 21kw ( tlokowiec) sterownik przy piecu to ecoMAX 800T1 i pokojowy to ecoSTER200. Dom który ogrzewam to ok 100m2 parter/pietro nowo wybudowany ocieplony!! Ogrzewam go pierwsza zime a dokladnie 3 miesiąc. Problem polega na ogromnym spalaniu (przynajmniej tak mi sie wydaje) Do podajnika zapysuje ok 3 worki ecogroszku (jaret) i ubywa to max w 4dni srednio starcza 2-3 dni czasem 4 ale to juz rzadkosc!! moim zdaniem to sporo jak na taki maly dom gdyz w ciagu 3 miesiecy spalilem 2.5tony ecogroszku!! a mrozy dopiero sie zaczynaja! Prosze o jakas pomoc w ustawieniach gdyz moj instalator jest totalnie zielony w ustawieniach tego pieca non stop dzwonil do firmy HKS zeby cokolwiek sie dowiedziec (pomimo tego ze ma certyfikat montazu tych piecow). Drugi problem jaki mam to bardzo mala temperatura w domu nad ranem. Ustawiona jest na 22 stopnie ogolnie (dzien/noc) kładac sie ok godz 22 w domu jest ok 21.5stopnia a wstajac ok godziny 5 rano w domu bywa nawet ze tempetarutra spada ponizej 19stopni!!!! Powiem szczerze po kilkudziesieciu probach i czytajac instrukcje obu sterownikow nie jestem w stanie ustawic poprawnie dzialania pieca. Bardzo prosze o jakas pomoc bo w przeciwnym razie sie wykoncze przy tym piecu.. Najgorsze jest to ze na dniach spodziewamy sie dziecka a jak sa takie skoki temperatury to nie jest zbyt dobrze... z gory dziekuje i pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak w domu temperatura steruje panel pokojowy ecoSTER 200 mam zawor 4 d z silownikiem, nie mam zadnych obnizej nocnych, nie korzystam z funkcji FL, popiół ma spieki ale nie ma tragedii nie ma typowego popiolu... co do zaru to wyglada raczej normalnie nie zauwazylem zeby cos bylo nie tak. nie posiadam podlogowki a co do grzejnikow to w calym domu jest ich 7 (w tym 2 male w lazienkach) i maja termostaty.

Edytowane przez grzesieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na zaworze 4d jest włączone sterowanie pogodowe i wybrana odpowiednia krzywa grzewcza?

czy zawór 4d utrzymuje temperaturę zadaną? czy lata góra dół?

czy ecoster przez całą dobę ma tę samą zadaną temperaturę pokojową?

jak jest ustawiony parametr współczynnik temperatury pokojowej?

jaka zadana na kotle, jaka na zaworze 4d?

jakie masz nastawy na kotle, przerwa, nadmuch?

ile min wynosi tryb praca, a ile tryb podtrzymanie?

wstaw zdjęcie palnika tuż po przejściu w tryb podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie sterowanie pogodowe wylaczylem wszedzie oprocz temperatury zadanej kotla poniewaz do tego musze miec kody serwisowe....

zawor 4 drogowy skacze caly czas gora dol i dlatego nie potrafi utrzymac temperatury jak ustawam 58stopni to wzrosnie pod ponad 50 stopni a potem spada na ok 23 i przez to jest zimno (tak jak w tym momencie... :/)

na sterowniku ecoster ustawiony tryb jako komfortowy i przez cala dobe ustawione jest 22 stopnie

wspolczynnik temperatury pkojowej na zero

na kotle temp zadana 63stopnie a na zaworze 58 ( temp na kotle zmienia sie sama po ustawieniu temp na mieszaczu)

przerwa jest 117s a nadmuch 60

nie wiem ile mim wynosi tryb praca a tryb podtrzymanie

zdjecia bede mogl wstawic dopiero jutro poniewaz piec mam w piwnicy a dostepu do kotlowni nie mam bezposrednio z domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.