Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Firmy Solaret Z Podajnikiem Pomocy!


nicpon851

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam kocioł firmy SOLARET produkcji Polskiej. Ma może ktoś też taki piec?? Jaka jest opinie bo ja już pale w nim 2 zimę i nie bardzo jestem zadowolony. dodam że ma sterownik compit 510r i pale eko groszkiem z Sosnowca. Dom ma powierzchnie ok 140 metrów ale grzeje ino dół, a podłogówkę mam wyłączoną. w palenisku jest dużo sadzy a popiół to ma spieki. Wentylator jest na 40 % i przysłona ok 2cm otwarta. Komin jest otwarty na minimum( ma on być więcej otwarty na pół nie chce żeby całe ciepło kominem mi uciekło). czasy ustawienia to czas podawania paliwa 15s, przerwy 50s. Dodam że domek jest ocieplony i ma dobre okna. Moc kotłą to 25 kw a ogrzewam bojler 140 litrowy. temp. w pokoju to 24 stopnie. mam podajniki o poj. 150 kg i wystarcza na 4 doby. na dworze temp -5stopni. Dziękuje z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuje ten sposób a nie ucieknie w komin za dużo ciepła i piec nie będzie sie za szybko wychładzał?? a co do wentylatora to osłona jest uchylona na ok 2 cm i moc 20% a ustawienia pracy pieca na chwile obecną to 10s podawanie groszku 70s przerwy. jest mało spieków ale długo tem. zadaną goni. Prosze o pomoc jak by to najlepiej ustawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przestudiowaniu tego forum doszedłem do wniosku ( nie tylko ja ) że powinno się wyregulować powietrze wchodzące do pieca a nie wychodzące do komina. Coś jak w aucie żeby dobrze pracował silnik reguluje się powietrzem wpadającym do gażnika a nie przytyka się wydech.Ja przysłonę przymykam tylko jak wieją mocne wiatry i robi się większy cug. Wentylator moc 20-30%, osłone bym tak zostawił na 2cm,przy otwartym czopuchu więcej raczej nie. Piec dochodzi dłużej do temp... bo 10s to skromna dawka na 25kw. Ja mam 10s ale przy 17kw. Myślę że 15s było by lepiej, jak ustawisz podawanie to postaraj się regulować jednym parametrem czasep przerwy. Musisz się pobawić i mieć cierpliwość, dużo zalezy też od węgla jak ma wysoką spiekalność to spieki były i będą.

I jeszcze jedno na twoje metry 140m2 25kw jest za duży wystarczył by 17 kw albo mniejszy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja powinien być lekki zapas ale lekki. 23kw jest na około 190-240 m2, no to masz spory zapas. A co do pracy pieca to z tego co czytałem i mam u siebie to lepiej jak piec podaje mniejsze dawki i częsciej niż duże a rzadziej. Zobacz sobie ten film na YOU TUBE http://www.youtube.com/watch?v=4khgdMS82CA i poszperaj na forum bo jest tego tematu sporo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby piec kosztował parę groszy to mógłbyś sobie zmienić a tak masz taki i musisz sobie radzić. A co do filmiku to ja u siebie próbowałem utrzymać kopczyk ale tak ten kopczyk podbijał temperaturę że musiałem zrezygnować z takiej metody palenia. Kiedyś wyczytałem że piece od 25kw powinny mieć ustawienia 1/4. ale to tylko teoria. Nikt nie da ci gotowej recepty na ustawienia niestety większa część spoczywa na tobie czyli metodą prób i błędów. Tak jak pisałem ustaw jeden parametr na stałe np.15 s pod.. i 50 s przerwy i zwiększaj te 50 ale jedno razowo tylko o 5% nie więcej. I obserwacja palnika.Powodzwnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz ustawiłem 10s podawania i 43 przerwy zobacze jaki będzie rezultat. a kolego doradz mi jak lepiej czas ustawic wentylatora jak już piec dojdzie do temp.zadanej i wchodzi w potrzymanie to wentylator jak długo ma pracowac? u mnie miałem 10s. ale zwiększyłem go do 50s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem 5s a po jakimś czasie zmieniłem na 10 s ale nie zauważyłem jakiejś zmiany, obecnie mam na 5s. Wydaje mi się że 50s to zbyt dużo bo piec podbija tylko już osiągniętą zadaną temperaturę a potem temperatura spada do jakiejś histerezy i robi się spore wahanie temperatury. A piec raczej powinien pracować stabilnie. Dodam jeszcze że mam u siebie dobry eko i spala się na pyłek,myślałem że wreszcie trafiłem w dobre ustawienia i postanowiłem te ustawienia rozregulować ,pozmieniałem wszystko oprucz wiatru .I dalej spalał się na pył , dlatego uważam że sporo zależy od węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zacząłem ustawianie od 10s. ponieważ słyszałem że piece od 25kw raczej powinny miec podawanie 10s. a te poniżej jak np 17kw lub 19kw to mniej jak 5s. wydaje mi się że to prawda. i nawet logiczne. Kolego jak masz ustawiony wentylator mam na mysli przedmuch jak temp. jest osiągnięta to piec przechodzi do trybu podtrzymania i wentylator jeszcze pracuje przez określony czas. ja mam u siebie 50s. nie za dużo to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o wentylatorze w poście ostatnim, obecnie wyłącza się 5s po osiągnientej temp... Wydaje mi się że 50s to zbyt dużo bo piec podbija tylko już osiągniętą zadaną temperaturę a potem temperatura spada do jakiejś histerezy i robi się spore wahanie temperatury. A piec raczej powinien pracować stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie doczytałem. To zaraz pójdę to zmienić. a po okresie grzania czyliu na wiosne ja jest lepiej? mianowicie z podajnika usunąć groszek czy zostawić podajnik załadowany? no i sprawa czyszczenia. Widziałem kilka opisów ale z innymi piecami. zasada jest ogólnie takasama czy powinienem z hydraulikiem się skontaktować jeśli chodzi o czyszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby piec kosztował parę groszy to mógłbyś sobie zmienić a tak masz taki i musisz sobie radzić. A co do filmiku to ja u siebie próbowałem utrzymać kopczyk ale tak ten kopczyk podbijał temperaturę że musiałem zrezygnować z takiej metody palenia. Kiedyś wyczytałem że piece od 25kw powinny mieć ustawienia 1/4. ale to tylko teoria. Nikt nie da ci gotowej recepty na ustawienia niestety większa część spoczywa na tobie czyli odą prób i błędów. Tak jak pisałem ustaw jeden parametr na stałe np.15 s pod.. i 50 s przerwy i zwiększaj te 50 ale jedno razowo tylko o 5% nie więcej. I obserwacja palnika.Powodzwnia

Kolego poszedłem za twoją radą i ustawiłem 15 podawanie i 60 przerwę nadmuch 35% osłona wentylatora 1cm odsłonięta. Podtrzymanie mam ustawione co 10 minut i 30s podawania opału. tak żeby był żar i piec nie musiał gonic długo jak podciąga temperaturę. Popiół po nocy posiada drobne spieki ale tak na oko to ok 13 kg zeszło na całą noc myślę że to jest niezły wynik. Zobaczę na jak długo podajnik mi starczy i nic nie będę na razie zmieniał w ustawieniach. będę zadowolony jak tak na 5 dni mi wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.