Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie Zamontowac Zawor 3D Mieszajacy Pomocy


gfx

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie.ale jestem na tyle czesto w kotlowni ze mysle ze autamatyka w moich rekach zda egzamin :)czyli lepiej wspawac rure do zasilania i pociagnac do samego dolu i wpuscic kolo pompy jak uwazasz ze tak bedzie lepiej to tak tez uczyni PAN CZESIU.a powiedz mi jeszcze jaka srednice rury najlepiej zastoswac i konkretnie jaki zawor bo srubunki ja zakupie on tylko przyjdzie i wykona robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byłby zawór przelotowy typu zasuwa.

post-18583-0-23884600-1328283364_thumb.jpg

 

Rozmiar 3/4 cala, taka sama rura.

Ewentualnie zawór grzybkowy. Kulowe odradzam, bo trudne do regulacji i lubią się "zapiekać", co utrudnia ich ewentualne korekty.

 

Jak już bypass założysz, to pompa spokojnie powinna "latać" na biegu drugim, bez efektów ubocznych. Część jej przepływu zabierze bypass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli same plusy :)ja licze ze zmniejszy mi sie spalanie bo polki co to z kotlowni wychodze z nie tega mina.powiedz ze mysle logicznie bo jak tempoeratury zasialnia jest 55 powrotu 35 to 20 stopni wychladza bardzo szybko tempertaure zadana tj 55 stopni.(kociol w podtrzymaniu jest u mnie max 10 min co wydaje mi sie stanowczo za malo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Niestety. Gdyby taki duperel dawał oszczędności w spalaniu, to montowano by go na potęgę.

Twój dom wymaga dostarczenia określonej ilości ciepła i jego wyprodukowanie pochłonia opał w ilości jaka tego wymaga i już. Czary mary to nie u mnie. Chcesz ograniczyć spalanie, to dociepl mury, wymień okna, zmniejsz docelowe temperatury wewnątrz, wyreguluj spalanie, by podnieść sprawność kotła, czyść kocioł regularnie albo załatw lepszą pogodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wezmy to na logike woda z kotla wychodzi z temperatura 55 stopni wraca z temperatura 35 stopni to teraz kocicol zeby wyrownac straty musi odpwiednia ilosc plaiwa spalic zeby ponownie woda na wyjsciu miala 55 stopni a tak jak woda do kotla bedzie wracac z temperatura okolo 50 stopni to kociol bedzie musial mniej pracowac bo roznica temperatury wejscia wyjscia bedzie mniejsza.popraw mnie jak sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze moja teoria ma troche racji tylko dokladnie na ile to wyjdzie w praktyce,pewnie kosztem tempertaury w domu ale wydaje mi sie ze po srednicach moich rur ze instalacja nie powinna odczuc tego baypassu.i mysle sobie tak teraz jak kociolek wejdzie mi w podtrzymanie to przynajmiej pol h bedzie w tym podtrzymaniu a nie 10 min to samo mysle ze bede musial podac miej paliwa zeby zlapac zadana temperature niz teraz bo roznica 20 stopni wydaje mi sie dosc duza.kocilo lapie 55 stopni co z tego jak wpada do niego powrot ktory probuje go schlodzic do temperatury 35 stopni.bo nie moge pojac ze niektorszy pisza ze mieszkaja w domu z lat 70 maja dodatkowo cwu podpiete do kotla instalacje stara dom nie ocieplony i spalanie na takich morozach rzedu 30 kg ja mam 2 krotnie wieksze a ogrzewam podbna powierzchnie.oczywiscie wtedy jest mowa temp 60 na piecu na grzejniki temp 42 czyli te 18 stopni wraca z powrotem do kotla i mysle temu uzyskuja takie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu baypass zamontowany z tego co zauwazylem to temperatura powrotu podniosla sie o 10 stopni teraz na kotle 55 45 na powrocie.ale co ciekawe wczesniejsze problemy z przelewaniem znikly calkowicie pompa z zakreconym baypassem chodzsi na 3 biegu i nic nie wyrzuca zero przelwania w grzejnikach itd itp.wydaje mi sie ze wkoncu instalacja zostala porzadnie napelniona tzn bardzo bardzo bardzo powoli.takze temat uwazam za zamkniety kiminero jestem twoim dluznikim dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.