Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Co


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, kupiłem piec co ale nie wiem jakiego typu a tabliczka jest zamalowana i nie da się odczytać.Chodzi mi o instalację,jaką mam zastosować? Może ktoś mi poda jakieś przykłady? Załączam zdjęcia jakie znalazłem w internecie. Piec ze zdjęcia wygląda tak samo lecz ma jedno wyjście więcej z góry z przodu.Będę wdzięczny za odpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zastosować instalację hydrauliczną.

Jeżeli piec ma dmuchawę i sterownik to także instalację elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie coś takiego: post-38345-0-87890600-1327701395_thumb.jpg Myślę ze schemacik jest ok Małe korekty bo w mieszkaniu będą 5-6 grzejników i bojler..Troszkę poczytałem na temat instalacji grzewczych.Chodzi mi jak wykorzystać piec aby dobrze grzał bo znam ludzi co ładują tony węgla czy innego paliwa i w domu zimno jest.I jeszcze jedna sprawa:co to jest koło pompy cyrkulacyjnej, wygląda na jakiś zawór, do czego on służy??. Widzę ze nowych tu na forum to się traktuje niepoważnie.Pozdrawiam

Edytowane przez kOTMAR77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego vernal , małe sprostowanko instalka kolegi elkandor po moich przeróbkach , choć masz troche racji co do majstrowania kolegi kiminero ,bo do tego miał być jeszcze KOMINEK z zaworem 3D , ale na czym stanie to się jeszcze zobaczy bo wszystko w rękach kolegi elkandor

 

w woli przypomnienia post 30

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11585-czy-mam-racje/page__pid__102681__st__20#entry102681

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego vernal , małe sprostowanko instalka kolegi elkandor po moich przeróbkach , choć masz troche racji co do majstrowania kolegi kiminero ,bo do tego miał być jeszcze KOMINEK z zaworem 3D , ale na czym stanie to się jeszcze zobaczy bo wszystko w rękach kolegi elkandor

 

w woli przypomnienia post 30

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11585-czy-mam-racje/page__pid__102681__st__20#entry102681

Pozdrawiam

Witam,

Kolego mironw, z całym szacunkiem, Ty się w tym temacie uczyłeś o co chodzi, a majstrował kiminero.

Ale fakt, schemat załączony był od Ciebie, muszę przeprosić kiminero, bo jego schemat był przejrzysty [właśnie mi coś nie pasowało do końca].

Dzięki za sprostowanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam teraz zastanawiam się który sposób będzie lepszy podłączenia naczynia wyrównawczego do pieca co 1 czy 2.Piec ma moc 6-9kw i będzie podłączony boler i 4 lub 5 grzejników.Proszę o radę,pozdrawiam

ja preferuje 2 kiedyś przerabiałem 1 na 2 bo często piec miał 90*C i przez wzrost ciśnienia i parowanie raz w tygodniu dolewano wody a teraz raz na miesiądz profilaktycznie i woda odrazu się przelewa ,

więc sam oceń na co cię stać cu18 =18zł x ...mb a cu28 to i tak Ci potrzeba

Pozdrawiam

ps . ale oba są dobrym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

RÓra jest zatkana to po co Ci takie podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a może kolega emus może sprostować bo ja uczę się i nie wiem o co chodzi.Dodam że kOTMAR77 to ja ale komp mi nawalił i niemogłem zalogować się na swoje konto póżniej po naprawie, choć haslo pamietam.nie wiem dlaczego.W tej chwili mam tak podłączone proszę o odpowieć,czy takie podłączenie jest dobre jeśli złe to proszę o jakiś wzór prawidłowego.pozdrawiamuproszczony schemat.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłącz naczynie wzbiorcze.

 

post-12152-0-16685200-1331116413_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż a czy tak może też być podłączonęschemat.bmp Na zasilaniu mam pare zakrętów do naczynia niestety.Czy ten sposób też będzie dobry.Poruszam ten temat bo ostatni grzejnik najdalej położony od pieca grzeje najsłabiej kiedy zamkne zawór od boilera na powrocie grzejnik grzeje dobrze kiedy otworze to znowu mniej grzeje.Może pompa obiegowa za słaba lub żle naczynie podłączone nie wiem co jest zgrane.Dołączam uproszczony schemat obcnego podłaczenia naczynia i proszę o dalsze radyteraz mam tak podłączone.bmpPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie mi też się to żóciło w oczy i normalnie już niewiem jak ma być podłączone.Pozdrawiam i wytłumaczcie mi jak to ma być bo zgupiałem karzdy co innego mówi a raczej pisze.Postaram się zrobić dokładniejszy schemat.

Edytowane przez Marcin077
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurę wzbiorczą 3/4" do zasilania grzejników ?

Wszystkie piony zasilające podłączasz do naczynia.

 

O instalacjach piszemy w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłącz naczynie wzbiorcze.

 

post-12152-0-16685200-1331116413_thumb.jpg

kolego a co na to norma że rura Bezpieczeństwa i Wznośna mają być PRZYNAJMNIEJ 1"

MARCIN077 POCZYTAJ JEST TU NA FORUM WSZYSTKO NA TEMAT :

http://www.info-ogrz..._grzewczej.html

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.