Skocz do zawartości

walek36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam piec Cichewicz zasypowy i sterownik Rapid 3Z, cos kiedyś grzebałem w nim i teraz za nic nie mogę ustawić tego, ciągle wyje ten wentylator obojętnie na jaką temp, nastawię np mam 40 st. on dochodzi do 39 i ciągle wyje, czy mógłby mi ktoś podać poszczególne parametry najlepsze, mam jakies 110 m kw do ocieplenia, jeśli mi ktos pomoże to proszę podac mi w ten sposób ok. bo jestem naprawdę zielony w te urządzenie, z góry dziękuje i pozdrawiam, tj;
P-?
c-?
H-?
d-?
b-?
E-?
L-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, jak ustawię na 50 st. spada o 2 -3 stopnie i wyje, ale trzyma np te 47, jak ustawię na 60 to samo spada 2-3 st i wyje, ale trzyma np. te57. itd. jak to diabelswo ustawic, dajcie chociaz firmowe dane, dom ten kupiłem i właściciel nie zostawił mi nic na temat tego pieca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a czytałeś już instrukcję sterownika? http://www.cichewicz.com/files/1397601402/RAPID.pdf

To jest normalny tryb pracy sterownika, że wentylator włącza sie po obniżeniu temperatury od zadanej. W instrukcji jest coś co "przypomina" wykres i obrazuje idee sterowania pracą wentylatora. Z twojej informacji wynika, że nie może dobić do zadanej temperatury i sterownik jest w trybie PRZEDMUCHU, spróbuj może na początek zwiększyć parametr b - maksymalne obroty wentylatora lub po prostu zadzwoń do serwisu cichewicza. Osobiście wydaje mi się że brakuje jeszcze jednej strony w tej instrukcji która opisuje te wszystkie parametry.

 

Pytanie jeszcze, czym palisz w piecu i kiedy był ostatnio czyszczony. Nie mam wprawy w czyszczeniu innych kotłów, ale czyszczenie Logici nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych zadań.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz teraz ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę miałem i ostatnio zaczełem eksperymentować z parametrami żeby może trochę spieków było. Czym ty palisz?

NIe wiem czy powinieneś się moimi parametrami sugerować ponieważ instalacja jest stara, duże przekroje rór stalowych i dużo wody w obiegu do ogrzani, dodatkowo nie ma termostatów na grzejnikach wiec temperatura na kotle utrzymywana w okolicach 45 stopni żeby się nie zagotrować w mieszkaniu.

Maiłem dotychczas predkośći wentylatora ustawione na maksa (zgodnie z zaleceniami z intrucji) ale zaczełem je zmniejszać i obserwować co się bedzie działo.

tempertura n=45

P-5 (jednostka minuty chyba :))

c-5 (sekundy)

H-3

d-15 minimalne obroty wentylatora

b-45 maksymalne obroty wentylatora

E-45 obroty na przedmuchu i przy rozpalaniu

L- nie kojarzę tego miusze sprawdzić

 

Jak piszę to są moje indywidualne ustawienia i jestem w trakcie testowania - zwiekszenia długości palenia i zmniejszenia ilości zgrzewów. Obecnie Piec wytrzymuje około 12h przy zasypaniu 3 wiaderkami 10l miału i wydaje mi się że to słaby wynik aczkolwiek instalacja jest dosyć stara.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Logicę CIchewicza 20-27 kW i palę również miałem ale przez podajnik .( samoróbka )

Ja bym zmienił parametr H na 1 lub podniósłbym parametr d na 50

Parametr d to są maksymalne obroty , parametr b to są minimalne obroty u Ciebie jest tak że obroty maksymalne są niższe niż minimalne trzeba to zmienić :ph34r:

Pomyśl o zamontowaniu zaworu czterodrogowego znacznie poprawia komfort użytkowania pieca

Edytowane przez amber36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czeski błąd b z d zamieniłem (sam sterownik nie pozwoli ustawić d niższego od B). Też eksperymentuje z H teoretycznie powinien chodzić płynniej ( tzn. z różnymi predkościami wentylatora) bo rozumiem że przy h=1 to wnetylator albo chodzi z max (paramert d) albo wogóle bo temperatura jest ok, dobrze myśle ?

 

Amber36 jak wyglada ten twój podajnik? Masz gdzieś fotki ?

 

Jestem tylko użytkownikem tego kotła wieć mogę tylko parametrami się pobawić, ale już poleciłem właścicielowi instalację zawodu 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr H to histereza i jest tak jak piszesz , ale proponowałbym podregulować parametr d bo może być tak że dmuchawa i sterownik to dwie różne sprawy i dlatego jest tak że wentylator ledwie kręci .

Podajnik to taka hybryda palnik podobny do tłoka a podajnik to ślimak pali się ładnie bez problemu osiąga temperaturę i przeszedłem już całkowicie na miał , próbowałem ekogroszkiem ale nie widziałem żadnej różnicy , no może przy miale jest więcej popiołu no i oczywiście cena

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8328-nowy-sterownik-do-kotla-logica-cht/page__st__20 tutaj masz link do mojego pieca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.