Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dogrzaniem Mieszkania


kwbubu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. mam poważny problem, odebrałem mieszkanie nowo wybudowany blok mieszkanie na pierwszym piętrze i mam problem z dogrzaniem mieszkania. Piec Semia F21 mieszkanie o powierzchnie 54m2 a temperatura którą mogę nagrzać mieszkanie to 20s nie więcej zużycie gazu miesiąc 130 m3. Niewiem czy to wina nastaw pieca czy wielkość grzejników bo w 2 pokojach o powirzchni 11m2 są 40 a w salonie24m2 80. Czy możecie poradzić mi mniej więcej co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturą na grzejnikach? Jeśli są porządnie gorące to znaczy że "z tego naczynia więcej wycieka niż napływa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to była przenośnia z tym naczyniem :lol:. To naczynie to Twoje mieszkanie. Znaczy że albo za mało wydajna instalacja CO albo za słabo ocieplone/nieszczelne mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie te grzejniki jak pisze MarekW i najlepiej schemat mieszkania z ich rozmieszczeniem. Jaką temperaturą grzejesz CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki są gorące.

Okna plastiki dodatkowo uszczelnione, styropian 15cm.

wielkość grzejników bo w 2 pokojach o powirzchni 11m2 są 40 a w salonie24m2 80.

Za mała moc grzejników.

Obecne grzejniki trzeba wymienić na szersze. Ja bym dał w pokojach po 1-1,2 m szerokości, w salonie 1,8-2,2 m szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. mam poważny problem, odebrałem mieszkanie nowo wybudowany blok mieszkanie na pierwszym piętrze i mam problem z dogrzaniem mieszkania. Piec Semia F21 mieszkanie o powierzchnie 54m2 a temperatura którą mogę nagrzać mieszkanie to 20s nie więcej zużycie gazu miesiąc 130 m3. Niewiem czy to wina nastaw pieca czy wielkość grzejników bo w 2 pokojach o powirzchni 11m2 są 40 a w salonie24m2 80. Czy możecie poradzić mi mniej więcej co może być przyczyną.

 

 

 

 

Witam,mamy podobny problem,tyle,że my mamy ogrzewanie centralne z sieci miejskiej.Maksymalna temperatura jaką osiągamy w mieszkaniu wynosi 20-21 stopni C.

Uważam,że grzejniki są za małe jak na taki metraż,tymbardziej,że w przedpokoju nie ma w ogóle grzejnika.Grzejemy cały czas na 5 a mieszkanie jest niedogrzane.Były już wymieniane termostaty jednak nic to nie daje.Grzejniki są gorące.

W załączeniu protokół dotyczący naszego mieszkania.Chcemy wywalczyć większe grzejniki,mamy nowe mieszkanie i chcę aby było tutaj ciepło.

 

Co zrobić żeby wmienili mi grzejniki na większe?

 

 

Pozdrawiam ;)

post-38735-0-53970000-1328123156_thumb.jpg

post-38735-0-96679500-1328123204_thumb.jpg

post-38735-0-06679900-1328123244_thumb.jpg

post-38735-0-79727400-1328123301_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W załączonym świadectwie na pierwszej stronie jest podana temp wody zasilającej CO -80/60 zmierz temp zasilania na dopływie do grzejnika - najprawdopodobniej masz niższą niż ta do której dobierano grzejniki - Co może być podstawą do roszczeń o większe grzejniki.

 

Moim zdaniem w pokoju o pow 32m2 powinien być być grzejnik min 22kV1000/600 czyli o 25% większy.

 

Inne grzejniki podobnie min 20- 30% w górę ale podstawą reklamacji jest temp wody zasilającej grzejniki

 

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temperaturę mierzymy termometrem lub pirometrem.

Termometr najlepiej opaskowy na rurę - ale one są nie dokładne. (do +-20%)koszt ok 10 -20 zł w sklepie hydraulicznym.

Pirometr - przyrząd pomiarowy służący do bezdotykowego pomiaru temperatury. Działa w oparciu o analizę promieniowania cieplnego emitowanego przez badane ciała.Wszystkie ciała o temperaturze wyższej od temperatury zera bezwzględnego emitują promieniowanie cieplne o podobnej charakterystyce zwanej promieniowaniem ciała doskonale czarnego( za Wikipedią) - może znajdziesz kogoś , kto świadczy takie usługi pomiarowe w twojej okolicy, najlepiej eksperta z uprawnieniami i wtedy masz stosowny papier do reklamacji

 

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szczegółową odpowiedź,postaram się znaleźć osobę,która zna się na tym.Cały czas jesteśmy w trakcie "wykrywania" usterek w mieszkaniu i szczerze to mam już wszystkiego dosyć,a tu jeszcze te grzejniki doszły...i wpierają mi,że wszystko jest ok,albo,że nie wiedzą dlaczego tak jest.

Licznik bije,bo rozkrecone wszystkie pokrętła na maksa a temperatura na termometrze w mieszkaniu ani drgnie,zatrzymała się na 21 stopniach.

 

Jeszcze raz dziękuję za rzeczową odpowiedź.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mamy podobny problem,tyle,że my mamy ogrzewanie centralne z sieci miejskiej.Maksymalna temperatura jaką osiągamy w mieszkaniu wynosi 20-21 stopni C.

Uważam,że grzejniki są za małe jak na taki metraż,tymbardziej,że w przedpokoju nie ma w ogóle grzejnika.Grzejemy cały czas na 5 a mieszkanie jest niedogrzane.Były już wymieniane termostaty jednak nic to nie daje.Grzejniki są gorące.

W załączeniu protokół dotyczący naszego mieszkania.Chcemy wywalczyć większe grzejniki,mamy nowe mieszkanie i chcę aby było tutaj ciepło.

 

Co zrobić żeby wmienili mi grzejniki na większe?

 

 

Pozdrawiam ;)

Po pierwsze to wyliczenia pana projektanta są bardzo optymistyczne 13,15W/m3 kubatury to wskaźnik chyba lepszy jak dla budynku pasywnego, ale może właśnie tyle wynosić. Możesz sprawdzić czy budynek został wykonany zgodnie z tym co przyjął projektant (materiały ścienne, stolarka ocieplenia) gdyż nie można wykluczyć że deweloper na czymś zaoszczędził . Wymagana temperatura dla mieszkania to 20 C a piszesz że masz 21 czyli niedogrzania nie ma i chyba niewiele wywalczysz. Jak ogrzewanie masz z sieci miejskiej to węzeł będzie prawdopodobnie sterowany pogodowo i temperatura zasilania 80 C będzie dla obliczeniowej temperatury minimalnej (prawdopodobnie -20 ale to zależy od strefy). Temperatura czynnika wynika z krzywej grzania i przy wyższych temperaturach zewnętrznych niższa jest temperatura czynnika.

Edytowane przez mak
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

I co dalej w temacie?

Pozdrawiam

 

Witam :)

Wymieniono nam na większe grzejniki VOGEL&NOOT

 

 

-sypialni na 22/600/600

-w pokoju dziennym z aneksem na 22/900/800

 

Mimo to nadal zimno...

Ponownie poprosiłam o interwencję w tej sprawie dewelopera.

Przyszli panowie "od wykonawcy" i pirometrem mierzyli temperaturę w różnych miejscach mieszkania:

-w sypalni było od 19-22 stopni

-w pokoju dziennym z kuchnia było 20-23

-w łazience 19-20

ZAZNACZĘ JESZCZE,ŻE GRZEJNIKI WSZYTSKIE BYŁY ROZKRĘCONE NA MAKSA, przez długi czas,A NA DWORZU BYŁA DODATNIA TEMPERATURA +1 STOPIEŃ! :lol:

I oni mi wpierają,że wszystko jest ok.To powinni byli przyjśc do nas jak na dworze było -24 stopnie,masakra.

Podobno chcą nam jeszcze raz wymienić,ale juz kilka razy pytałam co w naszej sprawie i twierdzą,że nie mają jeszcze odpowiedzi od projektantki "czy kolejna wymiana coś pomoże"

Nie popuszczę im tego,ponieważ juz tyle mamy nieprawidłowości w naszym mieszkaniu,że odechciało mi się już jego...a kredyt na 30 lat.

Zapomniałam dodać-odnośnie grzejników,że wszystkim w budynku wymieniono pokrętła(termostaty? ;) )i zaczynają się od 2,żeby u każdego panowała ta minimalna temp. nic to jednak nie pomogło...

Podnieśli krzywą grzewczą maksymalnie,nastawy na grzejnikach u mnie i ... nic z tego,nadal zimno,tzn teraz już jest inaczej,bo na dworze jest cieplej.

Dowiedziałam się jedynie iż nawiewniki powinny byc nad grzejnikami,czyli grzejnik powienien być pod oknem,aby ciepłe powietrze ogrzało to zimne,wpadające.Niestety u nas jest tak,że okna są na jednej ścianie wraz z nawiewnikami,a grzejniki na drugiej ścianie, prostopadłej.

Od poniedziałku piszę ponownie oficjalne pismo z zapytaniem,?co dalej?",bo nie będę słuchała iść obietnic bez pokrycia.

 

Już sama nie wiem co o tym myśleć....

 

Pozdrawiam :rolleyes: ;)

 

A najlepsze jest to,że na korytarzu,gdzie nie ma ani jednego grzejnika panuje tep 25 stopni : :blink:

Edytowane przez meliska25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałam się jedynie iż nawiewniki powinny byc nad grzejnikami,czyli grzejnik powienien być pod oknem,aby ciepłe powietrze ogrzało to zimne,wpadające.Niestety u nas jest tak,że okna są na jednej ścianie wraz z nawiewnikami,a grzejniki na drugiej ścianie, prostopadłej.

Witam,

W tym całym opisie to jest najciekawsza wiadomość.

Wydaje mi się, że to jest główna przyczyna stanu rzeczy, czyli wadliwy projekt.

 

Byc moze jakieś znaczenie moze mieć tutaj typ grzejników [niektóre mogą się lepiej do tego nadawać], ale wszystkie mają nie taki mały stopień "konwekcyjności".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.