Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Eco 17 Kw Ze Sterownikiem Ecomax 800 - Jak Ustawić Ten Piec?


lgasin

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi odpisali z Pluma to wniosek nasuwa się jeden - piec nie powinien być często w nadzorze tylko raczej chodzić 24h / dobę. Nie przewidziane jest pewnie w takim razie wcześniejsze podanie pierwszej dawki i dlatego po kilku cyklach praca - nadzór - praca po prostu się gubi. Przed tymi dużymi mrozami spalałem w granicach 28 -35 kg. Teraz przy ustawieniach nadmuchu w granicach 28-31 % i przewie podawania 210 - 240 ledwie udało się zejść na 45 -50 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w sterowniku nie ma możliwości zmiany kolejności przerwa - podawanie, w zasadzie do ustawienia jest tylko: moc nadmuchu, przerwa padawania praca i przerwa podawania nadzór i w serwisowych ew. opóźnienie startu dmuchawy, wydłużenie pracy dmuchawy po podaniu w nadzorze oraz minimalna moc dmuchawy - tyle wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z instrukcji : Regulator kotła

ecoMAX 800, model R1

wykonanie: ec

DO KOTŁÓW NA PALIWO STAŁE Z PODAJNIKIEM ŚLIMAKOWYM punkt 14.23 Kolejność cykli praca

Ustawienie parametru na wartość ,,podawanie ? przerwa? spowoduje rozpoczęcie trybu PRACY od podania dawki paliwa, pkt. 8.7.

Ustawienie parametru na wartość ,,przerwa ? podawanie? spowoduje rozpoczęcie trybu PRACY od przerwy w podawaniu , pkt. 8.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem odpowiedź Pluma bo przy ustawieniu dmuchawy w granicach 28-30% (przy mniejszej dmuchawie piec strasznie obrasta sadzą) przerwa podawania musi być w granicach 200s. Czyli na godzinę piec musi podać paliwo ok 19 razy to jakie to wtedy wyjdzie zużycie? pewnie ponad 50kg. , że nie wspomnę o kosztach energii.A co z grzniem CWU latem też ma ciągle pracować? To po co wstawiali tam ten nadzór? Podejrzewam że ten sterownik nie nadaje się do tego pieca.

Edytowane przez lgasin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak by było z FL dla tego sasa, ale resztę tzn sterownik dwustanowy z normalnym podawaniem po wznowieniu pracy, w Plumie spokojnie mogli by przeprogramować, choć by na wersje dla Lazara.

Mam już drugi i obu podanie jest normalne. Z tego co wiem to biorą 100zł za taka operację, nie jest to darmo, ale może taniej niż kupowanie innego nowego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym sterowniku 800T (dla Lazar MultiKomfort) czasem zdarzało się właśnie że piec wchodził w tryb praca po nadzorze bez podania dawki paliwa. Nie działo się tak zawsze ale zaobserwowałem coś takiego (działo się tak chyba w momencie kiedy piec wszedł w nadzór zaraz po podaniu dawki paliwa w trybie pracy - ale głowy za to nie dam). Teraz po wymianie sterownika na ten z IFL już coś takiego nie wstępuje. Obecnie mam ustawione nawiew 27% przerwa 480s miał ze Staszica 24 i tryb wygląda tak 2-3 cykle pracy potem jakieś 15-20 min nadzoru. Temperatura pieca 67st, na dom idzie 34-38 w zależności od temp zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ma jakiś sens, jeśli sobie podał przed samym przejściem w nadzór to nie było już potrzeby podawania po wejściu w następny tryb pracy, a u mnie to wygląda tak, że mam np. ustawiony czas podawania na 240 sek i piec po podaniu dochodzi do zadanej po załóżmy 210 sek przechodząc w nadzór - w następnym cyklu podawanie jest dopiero po 240 sek - to możesz sobie wyobrazić co zostaje na palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności na forum. Nie wymieniałem sterownika na inny i nie walcze już z plumem - dogadałem się :) i przeprogramowali mi kolejność na: podawanie - przerwa, mam go od środy i jest o niebo lepiej. Palenisko nie cofa się w tył i nie zjeżdża mi już z temperaturą po rozpoczęciu cyklu pracy o kilka stopni tylko max o 1-2. Zmniejszyłem jedynie dawkę paliwa i zrobiłem dwie drobne korekty w czasie podawania. Obecnie to jest 246 sek - przerwa pod. / 28% - moc nadmuchu. Spalanie na teraz w granicach 27 - 32 kg / dobe. Założyłem także dodatkowo panele ceramiczne nad palenisko (kto ma ECO z linii 2011 to ma miejsce na ich wsunięcie - są przyspawane specjalne płaskowniki nad paleniskiem a panele dostępne u Sasa jako opcjonalne wyposażenie do palenia pelletem) - nie kopci już z palnika i myślę że będzie można zejść spokojnie z nadmuchem do ok 25 %. Mam nadzieję że to już koniec walki i na razie jestem tylko na etapie obserwacji - chcę od niego trochę odpocząć, skupiam się tylko nad uzupełnianiem ekogroszku i wyrzucaniem popiołu. Odezwę się za jakiś czas i podzielę moimi wrażeniami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz gdzie załatwiałeś przeprogramowanie sterownika. Jeśli możesz to wstaw może jekieś zdjęcia tych paneli ceramicznych i powiedz jaki to koszt. Ja kupowałem piec w maju 2011 ale miejsca na montaż takich paneli chyba nie mam, a może nie wiem że mam. Z gory dzięki.

Edytowane przez lgasin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odnośnie przeprogramowania sterownika kontaktowałem się meilowo z doradcą technicznym działu ciepło Plum, zadzwonili do mnie później z laboratorium następnie z serwisu i dogadaliśmy szczegóły przeprowadzenia zmiany oprogramowania. Dwa dni później strownik miałem już zmontowany w kotle. Firma bardzo otwarta na klienta - miła i fachowa obsługa - duże brawa.

Odnośnie ceramiki górnej, wyglądat to tak:

 

 

 

Kosztu samych paneli nie pamiętam (na kpl. wchodzą trzy szt.) - jak kupowałem kocioł to tak na wszelki wypadek dobrałem je sobie do kompletu do ewentualnego spalania peletu - pewnie jakieś groszowe sprawy, najlepiej zadzwonić do SAS-a bo oni to mają w sprzedaży.

Płaskowniki do mocowania paneli są przyspawane do bocznych płaszczy wymiennika zaraz nad tymi dwoma poprzecznymi rurami nad paleniskiem. Widać to dobrze na schemacie na str. 20 instrukcji obsługi poz. 27 - płaskownik, poz. 28 - panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niobass

bazylek,a jaka wersia softu masz? (czy wysyłałeś sterownik do nich i ile cie to kosztowało?)

Kopiłem taki piec+ecoster200, jeszcze nie montowałem( stoi w sklepie i czeka na hydraulika).

Edytowane przez niobass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niobas, obecnie mam wersje v13.11.10.s3, sterownik i panel trzeba odesłac w komplecie do pluma, koszt do obgadania z plumem, mnie potraktowali bardzo ulgowo :) i podejrzewam że troche eksperymentalnie. U Ciebie moze być inna wersja softu bo prawdopodobnie masz najnowszy eco a wiem, że sas coś kombinował z podajnkiem i jest zakładana obecnie podwójna przekładnia. U mnie czas pracy podajnika to 12 sek a przy podwójnym motoreduktorze to chyba 21 sek. Nie wiem dlaczego to przerabiali ale ja nigdy nie miałem przypadku zablokowania podajnika.

post-33191-0-30567600-1330984633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igasin, aż tak czyściutko to nie jest, sadzy zawsze troche się uzbiera - na pewno dużo mniej ale jest.

Może jakby było jeszcze coś z boku palnika z ceramiki i jakieś dysze powietrza wtórnego to zminimalizowałoby pewnie osadzanie sadzy. Nie dymi już środek palnika tylko boki. Odnośnie tych płaskowników to ja kupowałem kocioł pod koniec września i czekałem na niego dwa tygodnie, miał być za podpowiedzią kolegi koniecznie z nowej linii.

 

ps

kombinowałeś coś ze swoim sterownikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.