Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpięcie Powrotu Podłogówki


macx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Mam pytanie odnośnie wpięcia powrotu z podłogówki, hydraulik wpiecie powrotu zrobił bezpośrednio do kotła i twierdzi że tak powinno być, czy powrót może być wpięty bezpośrednio pod zawór 4-drożny tak jak powrót z grzejników??/

Piec na ecogroszek, instalacja otwarta.

 

pozdr

 

macx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie jest prawie tak samo tylko przez wymiennik płytowy ma odseparowany układ ogrzewania podłogowego w układzie zamkniętym, a grzejniki z buforem na wodę CWU na otwartym i powrót z wymiennika tez mam wpięty bezpośrednio do kotła i powiem że kicha kocioł przez 2-3 godz nie może złapać temperatury a do momentu osiągnięcia przez układ podłogówki 45 C i nic nie pomaga czy wsypię wiadro węgla czy dwa. Podejrzewam że jedyny ratunek to zawór 3D lub 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam pytanie odnośnie wpięcia powrotu z podłogówki, hydraulik wpiecie powrotu zrobił bezpośrednio do kotła i twierdzi że tak powinno być, czy powrót może być wpięty bezpośrednio pod zawór 4-drożny tak jak powrót z grzejników??/

Piec na ecogroszek, instalacja otwarta.

 

pozdr

 

macx

a jak wygląda podmieszanie tej podłogówki -rozdzielacz schemat ,albo foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 57*C trzymasz na podłogówce ? to stanowczo zaduzo i niebezpieczne dla glazury ,

a gdzie wpięte zasilanie podłobówki w piec czy za 4D

może jakieś zdjęcie albo schemat od tego " instalatora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaniu podlogówki jest zawór 3drożny (ochronny) więc tam nie wychodzi więcej niż 45*C, natomiast powrót jest wpięty bezpośrednio w piec

bez pompy i podmieszania to trudne do działania , jednak zrób foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zasilanie podłogówki jest sterowane pompą która tłoczy wodę do zaworu 3drożnego z podmieszaniem zimnej aby nie puścić za dużej temperatury na pętle (i tu jest wszystko OK), moje pytanie brzmi gdzie powinien być wpięty powrót z podłogówki czy pod zawór 4drogowy tak jak grzejniki, czy bezpośrednio do pieca tak jak mam to zrobione w tej chwili, dodam że powrót mam w granicach 30*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę wraz z pompą i zaworem 3D podłącza się tak jak grzejnik czyli za zaworem 4D.

Amen.

 

ps: zrób zdjęcie, ponieważ mamy wątpliwości czy zawór 3D z pompą nie jest w złej kolejności, winno być: zawór 3d > pompa > podłogówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę wraz z pompą i zaworem 3D podłącza się tak jak grzejnik czyli za zaworem 4D.

Amen.

są dwie szkoły

WSH która uczy jak wyzej

i WST gdzie zawór 3- D zasilany jest z kotła bez pompy zasilajacej ( c.o.)

i obie szkoły walcza o swoje poglady , które swieta sa wazniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są ważniejsze , które chce inwestor -tylko ważne aby go uświadomić

1- muszą grzać grzejniki i koniec

2- jesień .wiosna - sama podłogówka , oczywiście- zasilany za 4D bez pompy zasilajacej ( c.o.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 3D jest wpięty bezposrednio w "piec", to nie ma sie co dziwic, ze instalator upiera sie z wpieciem powrotu tez do tegoż "pieca".

Macxowi chodzi prawdopodobnie nie o złą pracę podłogówki , tylko o zbyt niską temperaturę wody powrotnej kotła.Woda wracająca z podłogówki ma temperaturę 30stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macxowi chodzi prawdopodobnie nie o złą pracę podłogówki , tylko o zbyt niską temperaturę wody powrotnej kotła.Woda wracająca z podłogówki ma temperaturę 30stC.

Mnie chodzi o to, że nie wystarczy przepiąć powrót podłogówki w dobre miejsce, jak zasilanie jest w złym - oba mają być jednakowo dobrze albo jednakowo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam zdjęcia, powrót podłogówki jest wpięty zarówno bezpośrednio do pieca jak i pod zawór 3-drożny mieszający, ocencie czy jest OK?

Instalację i tak masz do przeróbki, więc wpięcie podłogówki w obwodzie kotłowym nie bedzie żadnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy to jest instalacja otwarta czy zamknięta. Jeśli otwarta, to gdzie jest przyłączony zbiornik wyrównawczy?

Filtry ustawione pionowo, budowa obwodu kotłowego nie bardzo pozwalająca na grawitację, a więc byc może dodatkowa pompa kotłowa...

No nazbierałoby się trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację i tak masz do przeróbki, więc wpięcie podłogówki w obwodzie kotłowym nie bedzie żadnym problemem.

kolego a czy jak zasilanie i powrót jest bezpośrednio z pieca to jest źle?

mi się wydaje że nie tylko ktoś dał ciała i dał ZAWÓR ZWROTNY przed 3D

post-16946-0-38992500-1327402995_thumb.jpg

macx czy się myle tak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy to jest instalacja otwarta czy zamknięta. Jeśli otwarta, to gdzie jest przyłączony zbiornik wyrównawczy?

Filtry ustawione pionowo, budowa obwodu kotłowego nie bardzo pozwalająca na grawitację, a więc byc może dodatkowa pompa kotłowa...

No nazbierałoby się trochę.

Instalacja otwarta, wyjście do zbiornika wyrównawczego zaznaczone na poniższych zdjęciach

post-32722-0-27311800-1327405127_thumb.jpg

post-32722-0-46872100-1327405142_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a czy jak zasilanie i powrót jest bezpośrednio z pieca to jest źle?

mi się wydaje że nie tylko ktoś dał ciała i dał ZAWÓR ZWROTNY przed 3D

post-16946-0-38992500-1327402995_thumb.jpg

Jak jest bezpośrednio z pieca to jest dobrze, bo działa jako tako, ale w sensie zimnego powrotu to jest źle.

 

Zawór zwrotny jest potrzebny, lepiej jakby nie był akurat w tym miejscu tylko na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja otwarta, wyjście do zbiornika wyrównawczego zaznaczone na poniższych zdjęciach

No widzisz, to już jest do przróbki.

Na tej rurze zaworu różnicowego ma nie być.

Poza tym rura 1 cal i poprowadzona prosto od kotła w górę (ma być trójnik a nie kolano), potem może skręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.