Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Myślicie O Sterowniku Euroster 11Z


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

poszukuję sterownika który będzie sterował pompą c.o. i elektrozaworem który będzie podłączony do c.w.u ,co myślicie o tym sterowniku Euroster 11Z dwa sterowniki w jednym !!!

 

piec nie posiada dmuchawy jest dobry naturalny ciąg

posiada tylko miarkownik ciągu

czy ?

może jakiś inny który jest sprawdzony przez innych użytkowników

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i nie drogi. Zamiast drugiej pompy podłączasz elektrozawór i powinno hulać. Przed zakupem sprzwdź tylko pobór mocy elektrozaworu i max obciążenie wyjścia na pompę, ale myślę, że nie powinno być problemu. Sam się zastanawiałem nad sterowaniem pompy do cwu w zależności od temp kotła i temp wody w zbiorniku, w moim przypadku najtaniej byłoby chyba na dwuch termostatach zwierny i rozwiernym, ale doszedłem do wniosku, że w sezonie grzewczym jak pali się 24h nie ma to sensu. Po nagrzaniu wody w bojlerze nie ma tam już znaczących strat ciepła a przepływająca przez niego ciepła woda podgrzewa temp. powrotu co korzystnie wpływa na proces spalania i sam kocioł. Ogólnie wydaje mi się, że im prościej tym lepiej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba dobrać siłownik NZ aby TO ZADZIAŁAŁO .

CWU działa okresowo tem. zaniska pompa ( siłownik) załączona)otwarta) , temp zadana osiągnięta pompa(siłownik ) wyłączona( zamyka), no i brak prądu aby nie wychładzać CWU -zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym NZ chodzi o to aby siłownik był normalnie zamknięty czyli wtedy gdy niema podanego napięcia.Co do sterownika to może być ale ja na twoim miejscu kupiłbym taki:http://allegro.pl/sterownik-kotla-pieca-co-cwu-pid-zdalne-sterowanie-i2047693921.html,niewiele droższy a więcej funkcji.Też obsługuje 2 pompy oraz dmuchawę.To na wypadek gdybyś chciał dołożyć kiedyś nadmuch,nie będziesz musiał dokupywać drugigo sterownika.W tej cenie naprawdę dobry sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dzięki za ponowną podpowiedź

co do dmuchawy to pewnie nie miał bym jak ją zamontować, ale pomogła by mi tylko podczas rozpalania :D piec nie jest do tego przystosowany ,albo się mylę?

patrząc na te sterowniki w raz z funkcją nadmuch to myślałem o czymś takim

 

http://allegro.pl/st...2045877929.html

wybór na ten sterownika pada myślą o funkcji temp.otoczenia

jak i kontrola temp. wylotu spalin

ale podobno najlepiej współpracuję razem z dmuchawą jak mam to rozumieć ?

w innym innym temacie pisałem o podłączeniu grzejnika do piwnicy co o tym myślisz? konopka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalęży co będzie jeszcze w instalacji 4d ,3d podłogówka

masz wszystkie

TECH http://tech-controllers.com/tech2-instrukcje

PLUM http://plum.pl/pl/?id=46

MOŻESZ POCZYTAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawę można zastosować praktycznie do każdego kotła,sam zamontowałem pewnie ze 30 sztuk do róznych pieców.Piszesz "wybór na ten sterownika pada myślą o funkcji temp.otoczenia",nie bardzo wiem o co biega ale pewnie o możliwość podłączenia regulatora pokojowego.Sterownik który podałem ma tą funkcję,niema regulacji temp. spalin PID, czy to takie konieczne?Na forum można znależć wiele negatywnych opinii na ten temat.Sterownik który podałem ma PID,działa to tak że sam reguluje sobie przedmuchami i utrzymuje temp. zadaną praktycznie na przedmuchach.

Grzejnik w piwnicy ,czemu nie,jeśli można pomajsterkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to piec , foto tylko jpeg.

jak jest klapka do miarkownika to i jest miejsce na dmuchawe tylko czym palisz , czy jest dobry ciąg komina , ale naturalny zawsze działa (nawet bez prądu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalęży co będzie jeszcze w instalacji 4d ,3d podłogówka

masz wszystkie

TECH http://tech-controll...ech2-instrukcje

PLUM http://plum.pl/pl/?id=46

MOŻESZ POCZYTAĆ

 

co do zaworu 3d -4d to nie wiem czy jest sens podpinać .

w mojej instalacji :unsure: podłogówki nie jestem jeszcze pewien jak będę przerabiał łazienkę to prędzej tylko w niej :rolleyes:

Dzięki bardzo za wnikliwe info . na temat tych sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawę można zastosować praktycznie do każdego kotła,sam zamontowałem pewnie ze 30 sztuk do róznych pieców.Piszesz "wybór na ten sterownika pada myślą o funkcji temp.otoczenia",nie bardzo wiem o co biega ale pewnie o możliwość podłączenia regulatora pokojowego.Sterownik który podałem ma tą funkcję,niema regulacji temp. spalin PID, czy to takie konieczne?Na forum można znależć wiele negatywnych opinii na ten temat.Sterownik który podałem ma PID,działa to tak że sam reguluje sobie przedmuchami i utrzymuje temp. zadaną praktycznie na przedmuchach.

Grzejnik w piwnicy ,czemu nie,jeśli można pomajsterkować.

 

co do wyboru tego sterownika padło na jego jakość , no i spodobał się mi ,ale cena również mówi wszystko .

może po prostu zostanę przy tych prostszych tańszych

grzejnik w piwnicy no ona ma prawie 26m2 i znajduje się pod jednym pokojem , więc jest miejsca dużo i jest troszkę roboty z tynkami ,ale to inna sprawa .

majsterkowanie jak najbardziej zawsze coś trzeba zrobić w takie rozwiązanie z grzejnikiem było by trafem w 10 :D

w zimne dni to temp w zimie 10 - 16 C

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to piec , foto tylko jpeg.

jak jest klapka do miarkownika to i jest miejsce na dmuchawe tylko czym palisz , czy jest dobry ciąg komina , ale naturalny zawsze działa (nawet bez prądu )

piec Ogniwo S7Wc-8 dokładnie ten model

palę węglem

suchym drewnem bug ,dąb ewent .na rozpałkę jakieś mieszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym NZ chodzi o to aby siłownik był normalnie zamknięty czyli wtedy gdy niema podanego napięcia.Co do sterownika to może być ale ja na twoim miejscu kupiłbym taki:http://allegro.pl/sterownik-kotla-pieca-co-cwu-pid-zdalne-sterowanie-i2047693921.html,niewiele droższy a więcej funkcji.Też obsługuje 2 pompy oraz dmuchawę.To na wypadek gdybyś chciał dołożyć kiedyś nadmuch,nie będziesz musiał dokupywać drugigo sterownika.W tej cenie naprawdę dobry sterownik.

 

czy znasz ten sterownik z doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejnik w piwnicy no ona ma prawie 26m2 i znajduje się pod jednym pokojem , więc jest miejsca dużo i jest troszkę roboty z tynkami ,ale to inna sprawa .

majsterkowanie jak najbardziej zawsze coś trzeba zrobić w takie rozwiązanie z grzejnikiem było by trafem w 10 :D

w zimne dni to temp w zimie 10 - 16 C

A co w tej piwnicy kombinujesz ( ziemniaki przy grzejniku urosną) ale jak ich tam nie ędzie a np. warsztat to bym rury ocieplił i w ściane ,żeby nie przeszkadzały i dał grzejnik ale na 24m2 to jakiś C22 600x1600 to około 2180W przy parametrach pieca 70/55/20, a 2700W par. 75/65/20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym palił miałem lub czymś innym to jak najbardziej dmuchawa tylko dmuchawa ,ale do pieca jest dobry ciąg ,jak wpisałem wcześniej mogę tylko podczas startu szybszego ale to mija się z celem

szeroko drzwiczki popielnika i do rozpalania musi zadziałać -zamiast wentylatora - przy dobrym ciągu komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tej piwnicy kombinujesz ( ziemniaki przy grzejniku urosną) ale jak ich tam nie ędzie a np. warsztat to bym rury ocieplił i w ściane ,żeby nie przeszkadzały i dał grzejnik ale na 24m2 to jakiś C22 600x1600 to około 2180W przy parametrach pieca 70/55/20, a 2700W par. 75/65/20

no nie chcę tam uzyskać temper.pokojowej wystarczy że podniesie się z 2 do 4 C więcej niż jest i wystarczy

,a zawsze jest przyjemniej mieć wyższą temp.

ziemniaki jeszcze w tym roku w skrzyni leżą ,ale za to kapusta szybciej będzie się kisić .:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : osobiście nie mam tego sterownika,miałem wcześniej starszą wersję SPR10 / u mnie 2lata,teraz 2 u znajomych/,naprawdę udany.SPR11 zamontowałem kilka i wszyscy zadowoleni.Jest to wersja bardziej rozbudowana,posiada czujnik temp.cwu /SPR10 nie miał/ oraz ma zdalne sterowanie jako osobny moduł.Naprawdę w tej cenie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.