Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagrzewnica Wodna Do Warsztatu


wirzba123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad montażem nagrzewnicy wodnej w warsztacie. Warsztat dopiero postawiony nie mam jeszcze tam podciągniętego ogrzewania a znajomy polecił mi nagrzewnice wodna. Powierzchnia warsztatu to ok. 90m2. Cały budynek ok. 300m2 ogrzewa kocioł 37kw. Co o tym myślicie? Jaka moc nagrzewnicy wybrać i firmę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Przyjmując, że wysokość warsztatu to ok. 3,5m, chcesz uzyskać ok. 18st C, budynek jest średnio ocieplony, na kotle będziesz mieć ok. 70 st wystarczy nagrzewnica ok. 30kW, ja osobiście polecam nagrzewnicę Blowair, a dokładnie tu chodzi o model S2. Najtaniej kupisz na allegro, zamontowałem już klikanaście sztuk i są bardzo fajnym urządzeniem za nieduże pieniądze. Najlepiej weź od razu z regulatorem prędkości obrotowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega MichałSS dobrze pisze... to najtańsze rozwiązanie ... ale tylko z regulatorem prędkości trzeba pamiętać

bedzie działa zależnie od potrzeb

... Oczywiście będą pewne niedogodności z uwagi na to że zasięg strumienia jest spory i gdzieniegdzie może wiać przy maksymalnym wydatku

ale to mała niedogodność /trzeba by poszukać takiej nagrzewnicy aby zasięg strumienia nie był zbyt duży/ - ale to indywidualny wybór

18 stopni... troche dużo ale indywidualny wybór... Warsztat to 14C wystarczająca zimą /zgodnie z przepisami/ no i nalezy zgodnie z przepisami zapewnić 0,5W/h

dobrze by było ograniczyć grawitacje w warsztacie i zamienić ja na wentylator działający zimą... zmniejszy się zapotrzebowanie na ciepło o 30 do 50%

 

Pozdrawiam czytających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w swoim warsztacie 104m2 na 3.5m wys. (drzwi wjazdowe nieszczelne, ściany nie ocieplone, na dachu płyta->trociny->eternit) zrobiłem nagrzewnicę wodną z chłodnicy od WV Polo 1.4 99r. :D dorobiłem do niej obudowę z blachy ocynkowanej i zamontowałem wentylator od chłodnicy samochodowej zasilany prostownikiem. Nagrzewnicę podłączyłem pod Piec Camino 24KW. temp. na piecu utrzymuje się w okolicach 80 stopni, temperatura w pomieszczeniu 15-16stopni, czyli w sam raz:) Muszę tylko zrobić coś z kominem, który ma słaby ciąg i zmniejszyć moc pieca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam w firmie nagrzewnice vulcano.

Na chwile obecna jestem bardzo zadowolony,powierzchnia do ogrzania jakies 120m2 wysokosc 3m.nie ma nic lepszego poniewaz wszystkie sciany sa zawalone jakimis kartonami,towarem itp wiec grzejniki nie wchodza w rachube.

Rachunki dostaje prognozowane wiec ciezko okreslic miesieczne zuzycie ale srednio w zimie to okolo 130-160 zl na miesiac.budynek ocieplony 10mm styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zainstalowac podobna nagrzewnice w warsztacie samochodowym do pieca stałopalnego plus chyba 3 grzejniki.Jest bardzo zadowolony .Szybko mu sie nagrzewa po ewentualnym otwarciu bramy lub drzwi.

Do montazu pieca stalopalnego plus nagrzewnica zalecam zatrudnić madrego hydraulika poniewaz trzeba inaczej dobrac urzadzenia niz w przypadku piec gazowy+ nagrzewnica.

Tu zalecany jest np bojler aby odbieral wode podczas pracy pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Jestem tu nowy i bardzo proszę o wyrozumiałość :)

Wybudowałem warsztat stolarski i mam zamiar zamontować tam ogrzewanie z nagrzewnicami volcano. Są to dwa pomieszczenie Jedno ma 30m2 a drugie 110m2. Oba wysokie na 3,1m.

Piec będzie stał w tym większym pomieszczeniu i będzie tylko oddzielony ścianką. Do nagrzewnicy będzie ok 4m a do drugiego pomieszczenie (30m2) będzie ok 11m. 

Ściany to pustak ceramiczny 25cm (kratówka) bez ocieplenia. Strop ocieplony, okna plastyki i 2 bramy ocieplone. Chciałbym uzyskać ok 18-20 stC. Najlepiej na jakiś wolnym biegu nagrzewnic aby można było komfortowo pracować :) 

Będę bardzo wdzięczny za porady dotyczące mocy pieca, nagrzewnic, średnice rur itp. 

Piec jakiś uniwersalny ( głównie będzie węgiel). Najlepiej gdyby mógł pracować na jakiś niższych temperaturach aby koszty nie były zbyt duże

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.