Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Sked Gotuje Wode


janklos12

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo pompek. Jak jest ich mniej więcej żywotność? Jam mam LFP niebieską( taką -> http://www.dolazienek.pl/pompa-co-25-por-40-c-lfp-leszno-system-grundfos-id-717.html). 

Raz na szkoleniu u Grundfossa podawali że minimum żywotności to 10 lat ( sezonów) w układzie zamkniętym.

Na pytanie o układ otwarty to padła odpowiedź - nie mniej niż 80% żywotnosci układu zamkniętego.

Np u mnie po 1 sezonie padła pompa Wilo Stratos i zostawiła mnie :angry: podczas rozpalonego i załadowanego na full kotła DS.

Wymienili pompę na gwarancji ,  ale kocioł zagotowałem.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jeszcze większy problem. Kocioł stoi na poziomie grzejników, brak obiegu grawitacyjnego, więc jak pompka powie papa to mam jakieś hmm 5-10min żeby wygasić kocioł bo inaczej boom. Jeszcze rok na niej podziałam i albo kupię żeby leżała i czekała żeby w 5min wymienić albo od razu wymienię na nową a stara będzie jako emergency. Chyba kupię taką jaka jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo pompek. Jak jest ich mniej więcej żywotność? Jam mam LFP niebieską( taką -> http://www.dolazienek.pl/pompa-co-25-por-40-c-lfp-leszno-system-grundfos-id-717.html).

 

Ja mam identyczną od 2001r.

Przepracowała 10 sezonów grzewczych na zasypowcu i ponad 3 pełne lata na kotle z podajnikiem i ma się dobrze :)

Pobiera ciut więcej prądu od obecnie produkowanych.

1 bieg 30W

2 bieg 45W

3 bieg 60W

 

Następna też będzie z LFP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też jeszcze stary model, gdzie 3 bieg to 60wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez lata - ponad 16 sezonów pracowała pompa Grundfossa Selectronic UPE 25-45 , obecnie nadal sprawna w rezerwie na półce - sprzęt nie od zajechania,

podobnie jak starsze wiertarki i młoty udarowe Hilti - to już historia w dobrym tego słowa znaczeniu, nie to co skośnooki badziew z metką made in UE.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy zaczeli sie chwalić pompkami :)

Wykreciłem w swojej jeszcze raz filtr celem sprawdzenia, złożyłem wsio do kupy odpowietrzyłem jeszcze raz pompe stuki ustały. Z różnicówka miałem przeboje od samego poczatku (wlepili mi chińszczyzne z cieżka kulka dobija na fest ja dopiero 3 bieg), Aktualnie zawór kulowy przed roznicówka zamkniety. Ustawiłem start pompy juz przy 25 st dla bezpieczeństwa. Mam nadzieje ze nie bedzie przerw w dostawach pradu bo bede miał problem.Układ otwarty. Aktualnie nie moge sobie pozwolić na nowego grundfosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow 20 lat. To jednak pompki starej generacji bez elektroniki są bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jastrzab315

Witam,

Jak ten Sked jest wykonany ,spartan, czy ujdzie? Ile u Ciebie wynosiła ta szczelina górna na pierwszym wymienniku ,a ile dolna (od rusztu do płyty jak nie było szamotu) Czy pierwasza płyta o której szczeliny pytałem jest prosto czy pochylona jakoś?

Edytowane przez Jastrzab315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow 20 lat. To jednak pompki starej generacji bez elektroniki są bezawaryjne.

Zgadza się . Jedyny mankament to większe zużycie energii (30/55/80W).  Natomiast porównywalny Grundfos UPS 25-40 (25/35/45). Jest jedno ale. Pomimo podobnych parametrów i  wydajności, stary  LFP bije na głowę grundfosa. Przepływ wody w instalacji c.o. w przypadku LFP jest znacznie większy na II biegu już słychać szum wody w instalacji. W przypadku grundfosa nawet na III biegu cisza.  LFP jest jak stary mercedes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak ten Sked jest wykonany ,spartan, czy ujdzie? Ile u Ciebie wynosiła ta szczelina górna na pierwszym wymienniku ,a ile dolna (od rusztu do płyty jak nie było szamotu) Czy pierwasza płyta o której szczeliny pytałem jest prosto czy pochylona jakoś?

Wykonanie srednie, dla mnie tragedji nie ma. Gorna szcelina 2 cm, palnik 17 cm płyta jest pochylona. Minusy mała komora załadowcza, zawalajacy sie ruszt popiołem (brak mozliwosci zamówienia ruchomych rusztowin) Mało miejsca na palnik szmotowy dysze zawalaja sie popiolem. Tyle odemnie. W tej cenie ciezko jest coś znaleść.Dla mnie jest to dolny kopciuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jastrzab315

Pytam , bo może da się coś zmodyfikować jeszcze przed zakupem, wiadomo że za dużo nie, bo nikt tego nie bedzie chciał rocić , ale jaką kosmetykę proponujecie?

 

Jaką szerokość ma oryginalnie palnik ?

Edytowane przez Jastrzab315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się . Jedyny mankament to większe zużycie energii (30/55/80W). Natomiast porównywalny Grundfos UPS 25-40 (25/35/45). Jest jedno ale. Pomimo podobnych parametrów i wydajności, stary LFP bije na głowę grundfosa. Przepływ wody w instalacji c.o. w przypadku LFP jest znacznie większy na II biegu już słychać szum wody w instalacji. W przypadku grundfosa nawet na III biegu cisza. LFP jest jak stary mercedes.

.... skoro się tak chwalimy starymi pompami w których jakość i żywotność to ich wizytówka... moja LFP niebieska ma 11 sezonów , była montowana razem z zaworem różnicowym...wszystko działa jak mój 19 letni merc (diesel)... czyli wzorowo.... ;) :)

 

I mam pytanko... zawory różnicowe to wymienia się po jakimś określonym okresie , czy czekamy do zgonu takiego zaworu?

Edytowane przez liban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania o zawór różnicowy, dziś korzystając z rury gorącego powietrza podbiłem temp w kotle do 90 , włączyłam więc pompę na trzeci bieg, po kilku minutach wróciłem na 2 , wydaje mi się że zawór się nie domknął  mimo pracy pompy , efekt to niska temperatura na CO, wyłączyłem i włączyłem pompę , zawór stuknął i jest ok , bez kombinacji biegami zawsze było ok.

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz to samo co ja kiedyś... otóż w środku zaworu różnicowego jest taka kulka (zazwyczaj gumowana) jak się zagotuje woda to zrobi się z tego jajco i się nie domyka... trzeba iść do hydraulicznego i dokupić taką kulke- 7zł , nie daj się wtorbić w zakup drugiego zaworu. Aha ten zawór rozpoławiasz przez odkręcenie takiego pierścienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie zdobyć uzywke LFP 25 Por 40C System GRUNDFOS. Wiec tylko 4 śrobki i w obudowe grundfosa idalnie pasuje Leszno. Okazalo sie ze mój wirnik przez 15 lat zarusł syfem. Popma poszła do czyszczenia , narazie pracuje Leszno. I teraz pytanie do użytkowników tych pomp. Czy grzeja się wam doś mocno korpusy?? Mam wrazenie ze korpus ma 50 st. Na chwile obecna kocioł wygasa a korpus ciepeljszy niz woda :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diś pompa chodziła na 3 biegu kocioł osiagnoł 60 st i zaczol bulgotać. odnosnie poziomowania pisałem do producenta :

W dniu 2014-12-10 21:22, sevenallegro pisze:

Witam
Poziomowanie nie ma znaczenia.Witam serdecznie.
Chciałbym się dowiedzieć jakie powinno byc prawidłowe poziomowanie kotła sked 20kw typ k.
Dokładnie chodzi mi o ruszt wodny. Czy powinien być uniesiony w stronę drzwi zasypowych do przodu kotła? Czy uniesiony w stronę powrotu wody czyli tyłu kotła?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

---
Ta wiadomość e-mail jest wolna od wirusów i złośliwego oprogramowania, ponieważ ochrona avast! Antivirus jest aktywna.
http://www.avast.com

 

 

Wiec o co tu chodzi?? Wczoraj zszedłem do kotłowni na fajke kocioł wygasal i tez usłyszałem pierdnięcie powietrza :/

Edytowane przez seven01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradł sie mały bład (a nie moge drugi raz edytować)producent odpowiedział ze poziomowanie kotła nie ma znaczenia. Chyba problemem jest zeczywiscie róznicówka odalona od kotła. lekie nie krycie powoduje mielenie wody, a nie wysysanie jej z kotła . Dosypalem opalu zamknołem kulowy pompa na 2 i wio na 70 oprócz syczenia cisza. Wylaczylem sterownik otworzyłem kulowy aby sprawdzic grawitacje, też nic specjalnego sie nie wydarzylo. Goraca woda poszła przez róznicowy i w rury. W weekend bede cały czas w domu to wszytko przetestuje. Jak się sprawa uspokoji to robie kolejne podejście do budowy palnika. W obecnej konfiguracji to ..... załuje ze nie kupiłem górniaka. I musze jeszcze jakoś zbić z 5 Kw bo ogrzewam mniej niż planowałem.

Edytowane przez seven01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

taki sobie kociołek jakich wiele, ma dobrą cene, dosyć solidnie wykonany. u mnie został pokonany przez nowoczesność /ogniwo eko+/ ale jeszcze warknie jak automat złapie awarie. raczej kocioł do węgla choć ja paliłem w większości drewnem. co tu pisać? jak się nie ma dużych wymagań to może być. jak go kupowałem to cienko z kasą było więc i wyboru wielkiego nie miałem, zadowolony byłem bardzo bo przedtem było ogrzewanie z wężownicy /podkowy/ w kuchni kaflowej.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ocene Janklos,historia podobna jak u mnie,moj piec jest bardzo podobny,przytkałem gorną szczeline i robi za dolniaka ale ma już 15 lat....,a jaka jest ta szczelina u góry w SKEDZIE?.Mam sterownik i dmuchawe ale chciałbym miec też miarkownik(TAKIE 2 W JEDNYM).To możliwe w SKEDZIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.