Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pro-Eko KSR 14 kW - problemy z ustawieniem. HELP!!!


Robcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni używam tego kotła i nie mogę go właściwie wyregulować. Teraz co prawda chodzi: 7 sek. - czas podawania, 22 sek czas przerwy, ale uzyskuje temp. tylko około 50 stopni. Próbowałem innych ustawień (np 18 s podawanie, 45 s przerwa) ale wtedy wygasał mi. Proszę użytkowników tego kotła lub znawców tematu o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a może choć napiszesz jaki masz sterownik do tego piecyka i resztę odnośnie sterowania tzn siła nadmuchu, temperatura zadana, itd. czy ogrzewasz nim dom czy też podgrzewasz nim tylko CWU, trochę więcej szczegółów. A tak wogule to odsyłam do strony producenta ja też mam ich piec i też miałem przeboje ze sterownikiem i pan mg. inz. wpierał mi że jakieś ustawienia są których ja nie miałem aż w końcu jak napisałem co nieco do myślenia to mi odpisał że to są ustawienia serwisowe i nie dostępne z poziomu użytkownika tylko trzeba wejść w serwisówkę i pozmieniać i dokładnie napisał co i jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbychu za zainteresowanie moim problemem. Sterownik to ST 37, z siłą nadmuchu to różnie kombinuję - od 1 do 3 plus regulacja przepustnicą powietrza, ogrzewam nim dom o pow. 120 m.kw. (kubatura 300 m.sześciennych) oraz termobojler 100 l. Palę nim eko-groszkiem pochądzącym (podobno...) z kopalni Piast. Jak z pewnością zauwazyłeś strona internetowa Per-Eko jest dość kolorowa i efektowana ale bardzo uboga w treść i konkrety (nawet instrukcji nie można ściagnać :) ) a do ich eksperta jeszcze nie dzwoniłem bo jak już wspomniałem użytkuję ten piec od paru dni zaledwie i dopiero go "rozpracowuję". Jesli masz jakieś spostrzeżenia i uwagi to prosze podziel się nimi ze mną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że ich strona jest bardzo uboga ale jak się napisze to odpisują, a nie tak jak u Kostrzewy że miesiąc czekałem na jakąkolwiek odpowiedź. Powiedz mi a twój domek jest ocieplony bo jak dla mnie to te 14kW to na twoją powierzchnię to jest za mało ja mam 140m2 i mam piecyk 21kW ale mam dom nie ocieplony i to mi wystarcza na zrównoważenie strat ciepła. Bo jak będziesz miał za mały piecyk to będziesz w nim hajcował a i tak temperatury nie uzyskasz. A odpalałeś go na ustawieniach fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dom remontowałem w tym roku i ociepliłem go styropianem 8 mm. Ustawienia fabryczne "zeżarły" 50 kg eko-groszku przez jedna noc!!! Metraż 120 m.kw. nieco przeszacowałem bo tak faktycznie to może jest góra 110 m. Przed zakupem też mocno sie zastanawiałem czy aby ten piec podoła ale zarówno ludzie ze sklepu jak i nie związani z nimi hydraulicy stwierdzili ze nie powinienem się tego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki ja mam piecyk do jakiej powierzchni no a w hurtowniach proponowali mi też 18 kW i podejrzewam że byłby za mały jak dla mnie dlatego wziełem większy i teraz nie narzekam piec miał mieć stałopalność 16 godzin a mi jednorazowy zasyp wystarcza na 24-28 godzin. No ale tak ty dom ociepliłeś i straty ciepła twojego domku są mniejsze w porównaniu z moim ale na wszelki wypadek poszukaj w necie szacunkowych obliczeń strat ciepła podobnych ścian jak ty masz i wylicz sobie jakie zapotrzebowanie cieplne potrzebujesz i w tedy będzie wiadomo czy aby nie masz za małego piecyka. Bo jak napisałeś że spalił ci 50 kg w ciągu nocy to jest okropnie dużo mój tyle spala w 24-28 godzin. A tym bardziej że ja mam miałowca i miał ma kaloryczność 25kj a ekogroszek podejrzewam że coś koło 35kj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak kolego zbych35 z tego co pamiętam to nie ma miału o wartości opałowej pow. 23000kJ a eko groszek jest powyżej 25000kJ, a teraz w temacie co to znaczy że wygasa ja mam w kotle 15kW 15s podawanie i 45s postój i przy takich pogodach jak są aktualnie na tydzien spala około 50kg grochu, a grzeję tylko 80m2. Jaki masz kolor płomienia w palenisku, jaką temperaturę ustawioną na kotle, jaki jest popiół (zbrylony, sypki?) masz kopczyk na retorcie?. Napisz coś więcej to pokombinujemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w temacie opału. Jak najbardziej są miały o kaloryczności powyżej 25Mj/kg. Ekogroszek ma zwykle koło 28-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups to coś mi się chyba omsknęło bo jestem geologiem i pracuje na kopalni ale o miałach powyżej 23000kJ szczerze mówiąc nie słyszałem ale mogę się mylić wiem że miały z PKW S.A. to max. 21000kJ a KHW to chyba 23000kJ, a ekogroszek to i owszem ale 25-26 kJ to minimum dla tego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - ja na miale się zupełnie nie znam, opieram się tylko na tym co wyczytałem kiedyś tutaj ("oferta aktualna"): http://www.kwsa.pl/index.php?ind=276 (po posortowaniu widać nawet takie o kaloryczności 31MJ/kg. Również kupiłem kiedyś miał od dobrego znajomego o kaloryczności 29Mj/kg - nie sądzę, żeby mnie robił "w jajo" - a jak już to jego też ktoś zrobił - ale sądząc po paleniu tego miału raczej był dość kaloryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się za dobrze nie znam na miale ale tak z ciekawości zapisałem sobie to co podają na składzie opału i zapytałem kumpla w pracy który od 20 lat pracuje na piecu w elektrociepłownie u nas w pracy i potwierdził to co ja miałem na kartce że do sprzedaży detalicznej jest miał o kaloryczności 19 lub 25Mj a wszystko co ma mniej idzie na elektrociepłownie nawet jak to on powiedział zdarza się nawet piach z miałem wymieszany. Ale to tylko informacje nie zawoziłem miału do laboratorium i nie sprawdzałem czy faktycznie tyle ma co piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Od paru dni używam tego kotła i nie mogę go właściwie wyregulować. Teraz co prawda chodzi: 7 sek. - czas podawania, 22 sek czas przerwy, ale uzyskuje temp. tylko około 50 stopni. Próbowałem innych ustawień (np 18 s podawanie, 45 s przerwa) ale wtedy wygasał mi. Proszę użytkowników tego kotła lub znawców tematu o poradę.

 

a czemu nie zatosowałeś ustawień, które sa podane w instrukcji kotła??

ja zastosowałem wg instrukcji:

czas podawania: 20 sekund

czas przerwy: 17 sekund

wentylator na 3 bieg.

Groszek mi sie elegansko spala i szybko nagrzewa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Ja posiadam per-eco 14ksr,dojście do odpowiednich ustawień to tragednia ale chyba mi się udało.Moje ustawienia to:

czas podawania-10sek

przerwa w podawaniu-24sek

dmuchawa na -4 biegu

przysłonka na dmuchawie uchylona na 1,5 cm

przedmuch co 7 min

Wydaje mi się,że to dobre ustawienia,spala około 18kg-20kg/dobe,eco groszek z piekar,wypala się bardzo dobrze.

Może ktos ma lepsze ustawienia,piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.