Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Rozpaleniem W Kotle Retortowym


pablo9985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was forumowicze potrzebuję porady na temat rozpalenia w piecu Eko-Jastal typ (EKO 25 Kw ) + ustawienia sterownika ARGON 2.

Sprawa wygląda tak od paru dni mam taki problem rozpale w piecu ekogroszkiem jest wszystko okey pare godzin pracuje na automacie ,potem dzieje się żecz taka palenisko wygasa nie ma na nim żaru, a nie spalony groszek podajnik nadal podaje gdzie wszystko gromadzi się w popielniku proszę o poradę bo całą dzisiejszą niedzielę zmarnowałem na rozpalaniu go bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj więcej danych odnośnie tej pracy na automacie. Jakie są ustawienia w trybie pracy: podawanie przerwa moc nadmuchu.

z tego co piszesz podejrzewam na szybko że palnik dostaje zbyt dużo węgla w krótkich odstępach czasu i dochodzi najpierw do przewęglenia palnika a potem do całkowitego przesypania zaru do popielnika i wygaszenia kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci kolego za podpowiedź, a to są moje ustawienia na sterowniku

1. Czas przedmuchu w stanie nadzoru 10 sek

2. Czas przerwy w stanie nadzoru 5 minut

3. Krotność podawania w podtrzymaniu 3

4. Obroty w podtrzymaniu 4

5. Temperatura załączenia pompy 35 °C

6. Temperatura wyłączenia regulatora 30 °C

7. Obroty maksymalne 2 bieg

8. Czas między podawaniem 30

9. Czas podawania 12

 

Jak możesz kolego to doradź jak poustawiać prawidłowo parametry

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci kolego za podpowiedź, a to są moje ustawienia na sterowniku

8. Czas między podawaniem 30

Jeśli jest tak, jak kolega TIMON wymyślił, to ten parametr powinieneś ustawić na początek na 45.

Po pół godzinie będzie widać czy się w miarę dobrze pali.

Jeśli tak, to można zostawić.

 

A swoją drogą, to powinieneś zaobserwować moment wygaszania paleniska i go opisać, bo przyczyny mogą być jeszcze inne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc tak to wygląda rozpali się bardzo ładnie siedziałem i obserwowałem, sterowanie przełączyłem na ręczne i sam dawkowałem groszek na palenisko robiąc to tak by nie było go zawiele ,aby było całkowite spalanie no i wtedy był ten moment gdy już płomień był mały znowu podałem groszek .Ale spod palącego groszku wyłaniał się nie spalony ,który wypychał ten palący się i w wtedy był moment wygaszania.

Pozdrawiam i dzięki za zadysponowany czas dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem może powstawać w trybie pracy albo w trybie podtrzymania. Co do pracy to z doświadczenia wiem że węgiel lepiej się wypala gdy jest podawany małymi porcjami. Ustaw czas podawania np na 5s a przerwę na 20. Generalnie radzę zainstalować w kotłowni wygodne krzesło i zgrzewkę browaru bo będziesz musiał tam trochę posiedzieć ;). Zaobserwuj w kilku kolejnych cyklach co się dzieje na palenisku. Drzwiczki otwieraj tylko na chwilę.

 

To więc tak to wygląda rozpali się bardzo ładnie siedziałem i obserwowałem, sterowanie przełączyłem na ręczne i sam dawkowałem groszek na palenisko robiąc to tak by nie było go zawiele ,aby było całkowite spalanie no i wtedy był ten moment gdy już płomień był mały znowu podałem groszek .Ale spod palącego groszku wyłaniał się nie spalony ,który wypychał ten palący się i w wtedy był moment wygaszania.

 

Ty tu opisujesz palenie w trybie ręcznym?

Edytowane przez twbolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.