Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieplik Z Sieci Miejskiej


sobolllus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zaczynam budowę domu i wiem, że będzie on ogrzewany cieplikiem z miasta.

Mam dwa pytania:

1. Jak to w ogole działa, tzn. czy ciepła woda wchodząca rurą do domu jest po prostu podłaczona do instalacji domowej, czy jest jakaś pompa, mieszalnik... (mam też ciepłą wodę - skąd będzie brana, też z rury, jakiś mieszalnik?)

2. Czy mogę mieć ogrzewanie podłogowe z tego, jeżeli tak, to czy trzeba stosować jakieś dodatkowe urządzenia do tego. Czy da się zastosować sterowanie ciepłem)

 

PROSZĘ WZIĄĆ PO UWAGĘ, ŻE NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA O TYM I PROSZĘ O W MIARĘ PROSTE WYTŁUMACZENIE. Jeżeli było to proszę o link bo nic nie znalazłem.

 

Gorąco pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez sobolllus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od parametrów przyłączą z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Jeżeli jest to parametr niski to podłącza się instalacje bezpośrednio do sieci miejskiej poprzez ciepłomierz i zawór regulujący zamówioną moc.

Jeżeli z sieci miejskiej idzie tzw średni lub wysoki parametr to w domku instaluje się wymiennik ciepła jedno lub dwu funkcyjny ze sterowaniem pogodowym.

Jednofunkcyjny zapewnia ogrzewanie CO, dwu funkcyjny ogrzewa CO i CWU. Do domku najlepiej nadaje się kompaktowy węzeł cieplny, wyglądem przypomina kocioł gazowy http://www.danfoss.com/Poland/Products/Categories/List/HE/Wezy-cieplne/Wezy-kompaktowe-dla-ukadow-ciepowniczych-Posrednie-co/VX-Solo/bad90397-2a66-4d94-a903-6168e11b3627.html

 

Po stronie wtórnej mogą być i grzejniki oraz podłogówka nie ma żadnych przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.Postaram się w wielkim skrócie opisać węzeł cieplny (cieplik).

Do Twojego domu z sieci miejskiej będą wchodziły dwie rury z gorącą wodą (zasilenie i powrót ) -najczęściej o temp.powyżej 100*C. Będą dwa wymienniki płytowe :1-do c.o.,2- gi do c.w..Woda z sieci miejskiej na wymiennikach płytowych zawróci z powrotem do miasta.W Twojej instalacji będziesz miał swoją wodę.

Z tego węzła można będzie zasilać c.o. grzejnikowe i podłogowe.Dla indywidualnych klientów taki węzeł cieplny nie jest duży -mieści się w szafce o rozmiarach np. 100x150 cm gł.ok.30cm.

Przy ogrzewaniu mieszanym będziesz miał 2 pompy do c.o. i prawdopodobnie jedną do cyrkulacji c.w. (opcjonalnie).Sterować -regulować dostawą ciepła da się.Każdytaki węzeł cieplny jest złożony z elementów typowych (wymienniki ,pompy,automatyka itp.)

Są firmy specjalistyczne ,które się tym składaniem zajmują.Dane potrzebne do złożenia takiego wężła to:Zapotrzebowanie ciepła do ogrzewania (grzejniki,bądż powierzchnia),Powierzchnia do podłogówki-przeznaczenie pomieszczeń-do jakich celów np.łazienka).Do ogrzewania wody:ilość zamieszkałych osób,ilość łazienek).U mnie w okolicy znam jedną firmę która zajmuje się produkcją węzłów cieplnych.Podaję adres internetowy :www.aspol.lublin.pl.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napewno Ci udzielą.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zaczynam budowę domu i wiem, że będzie on

...

 

Zapraszam na pl.misc.budowanie - dzięki tej grupie udało mi się przebrnąć przez budowę domu i... zanadto nie narzekać na wykonawców. Nawet fuszerek nie mam za dużo, co jest rzadkością :-)

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.