Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A co się stanie jak wszystkie pompy zaczną pracować , a czy Twój sterownik obsługuje pompę mieszającą , itd. No cóż Twoja instalacja zrobisz jak uważasz ale montaż w takim wydaniu pompy mieszającej mija się z celem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie pompy przed zaworem powoduje że powstają duże opory i może być problem z dużymi grzejnikami , ale masz rację rozwiąże to problem z temperaturą powrotu. ;)

a montaż 3D 1"( tu 4D 5/4") to nie opor? a jakoś nieżle instalacje hulają a tu przekrój jest większy a grzejniki to jaką ryrą podłączasz 15-18 to według ciebie nie opory a grzeje co?

 

A co się stanie jak wszystkie pompy zaczną pracować , a czy Twój sterownik obsługuje pompę mieszającą , itd.

jak byś czytał całość to zauważysz opis sterownika post #43

 

A kto Tobie doradził wstawienie pompy mieszającej i czemu ona ma służyć , zaczynam mieć wrażenie że na tym forum jest niewielu fachowców mających doświadczenie

 

skoro jesteś jednym z nich to wytłumacz zjawisko różnicy temperatur jak nie pracuje CWU ?

post-16946-0-59511200-1327012067_thumb.jpg

 

skąd to się bierze i nie mów że termometr zepsuty :rolleyes:

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy przez kolegę mironw postaram się odpowiedzieć na pytania

1) jeżeli doczytasz to zauważysz że wspomniałem o możliwości wystąpienia takiego problemu sam doświadczyłem tych kłopotów, natomiast w tym przypadku jeżeli nie nastąpi przeróbka zasilania podłogówki może nawet przestać grzać .

2 ) Dobrze że wspomniałeś o poście 43 gdyż tyle trzeba było napisać abyś doszedł do propozycji zawartych na pierwszej stronie , poczytaj sobie również instrukcję sterownika jak wół napisane jest że w przypadku jeżeli piec posiada własny sterownik należy podpiąć pompę CO do sterownika pieca natomiast do sterowania pozostałymi elementami trzeba dokupić dodatkowe moduły a cena jednego jakieś 300 PLN . :D

3 ) Nie, termometr nie jest popsuty, jak dla mnie brak zaworu zwrotnego jest przyczyną wychładzania , mogę się mylić ale można to sprawdzić zamykając zawór przed pompą CWU i porównać po pewnym czasie temperaturę zasilania przed zaworem czterodrogowym przypuszczam że różnica pomiędzy wyjściem z pieca a wejściem do zaworu czterodrogowego będzie niewielka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o cwu to już próbowałem zamknąć zawory zasilajace i niestety różnica temperatury była nadal taka sama jak przed zamknięciem czyli 28 i 65. A jeżeli chodzi o pompe CO to rzeczywiście jest podpięta pod sterownik ST 431 a nie pod sterownik pieca czy to może być powód problemów ??

Edytowane przez witekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu zaworu trzeba trochę poczekać fizycznie nie ma możliwości aby temperatura zasilania nie wzrosła i oczywiście pompa od CO musi pracować ,chyba że zawory są do d....... u syna tak miałem , woda koszmar i przeżarło lub poblokowało wszystko co stało na drodze a instalacja kilkuletnia . Nie chce mi się już czytać więcej postów mironw ale jeżeli planujesz przeróbkę podłogówki to przerób instalację tak jak proponował za pierwszym razem guitar , jeżeli nie to zmodyfikuj na zasilaniu wcięcie na CWU za tym pompkę kotłową i spokojna głowa . :) tylko nie wstawiaj różnicówek bo i tak grawitacja u Ciebie nie pójdzie . A tak na marginesie z jakiego rejonu Polski jesteś może bym podjechał i obadał naocznie ? :D

 

Dodam że pompy CO i kotłowa mają się załączać jednocześnie, zapomniałem że podłogówka jest w jednym obiegu co CO ,więc sposób przeróbki jest bez znaczenia , efekt ten sam . Trzeba wybrać mniejsze zło

Edytowane przez amber36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o cwu to już próbowałem zamknąć zawory zasilajace i niestety różnica temperatury była nadal taka sama jak przed zamknięciem czyli 28 i 65. A jeżeli chodzi o pompe CO to rzeczywiście jest podpięta pod sterownik ST 431 a nie pod sterownik pieca czy to może być powód problemów ??

 

Takie jest zalecenie producenta więc warto się do niego zastosować , raczej bez powodu tego by nie napisał B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę będę w Busko Zdrój :D

Daj na priva miejscowość to może podjadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jeżeli doczytasz to zauważysz że wspomniałem o możliwości wystąpienia takiego problemu sam doświadczyłem tych kłopotów, natomiast w tym przypadku jeżeli nie nastąpi przeróbka zasilania podłogówki może nawet przestać grzać .

podłogówka była odcięta cwu odcięte i co temperatura się nie podniosła .A co do podłączenia regulatora to który by nie był to jest ninimalna temperatura załączenia/wyłączenia z regóły około 40*C - więc jak ją 35*C załączy ?

a może co podejżewam całym zamieszaniem jest ZW i zimna woda w nim około 2,5 m słupa wody blokuje ciepłą z pieca

 

2 ) Dobrze że wspomniałeś o poście 43 gdyż tyle trzeba było napisać abyś doszedł do propozycji zawartych na pierwszej stronie , poczytaj sobie również instrukcję sterownika jak wół napisane jest że w przypadku jeżeli piec posiada własny sterownik należy podpiąć pompę CO do sterownika pieca natomiast do sterowania pozostałymi elementami trzeba dokupić dodatkowe moduły a cena jednego jakieś 300 PLN . :D

3 ) Nie, termometr nie jest popsuty, jak dla mnie brak zaworu zwrotnego jest przyczyną wychładzania , mogę się mylić ale można to sprawdzić zamykając zawór przed pompą CWU i porównać po pewnym czasie temperaturę zasilania przed zaworem czterodrogowym przypuszczam że różnica pomiędzy wyjściem z pieca a wejściem do zaworu czterodrogowego będzie niewielka .

instrukcje całą przeczytałem zanim zaczołem koledze ..witekkw pomagać ( zobacz pierwsze posty )bo ja bazuje na eco max800 i nie byłem pewien czy jego ma podobne funkcje

 

co do zaworu zwrotnego to chyba masz na myśli do pompy CWU a nie do 4D?

dodatkowe moduły "........... współpracować z dwoma modułami ST-61,:" a one służą do dodatkowych MIESZACZY zaworów 3D,4D , których tu nie ma . I KTO TU czyta całą instrukcje :o ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironw proszę przeczytaj albo wolniej albo ze zrozumieniem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: jeżeli sterownik zaworu działa równocześnie na wspólnym obiegu ze

sterownikiem kotła, pompę należy podłączyć ze sterownika kotła (wyjście

pompy z regulatora ST-431 pozostanie bez podłączenia).

 

to rozumię , firma TECH zabezpiecza kocioł gdyż STEROWNIK KOTŁA STERUJE PROCESEM KOTŁA , co w czasie np. zagotowania wody załącza na stałe pompę ,aby odebrać ciepło .

Czy o to ci chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Podepnę się do tematu, jeśli można.

Sterownik ecomax 800.

Instalacja z zaworem 4D.

W tej chwili mam ustawione sterowanie pogodowe mieszacza, doświadczalnie dobrałem tak, żeby było ciepło w domu, ok. 37-40 stopni na grzieniki.

Temperatura powrotu w granicach 43-47 stopni.

Mogę ustawić ochronę powrotu i zadać mu żeby trzymał 45 stopni, ale wtedy stracę możliwość sterowania temperaturą na zasilaniu grzejników.

Czy da się to jakoś pogodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustaw zadana na kotle 70℃ i wtedy nie zabraknie odpowiedniej temperatury na zasilanie grzejnikow i ochrone powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mam zrobione, że pilnuje zadanej +- 2-3 stopnie.  Czasem na chwilę zejdzie trochę więcej i się zastanawiam na ile się kurczowo trzymać temp. powrotu.

 

Nigdy nie paliłem w piecu, czasem okazjonalnie.Mam wiedzę tylko teoretyczną, przynajmniej na temat spalania węgla w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.