Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bestię trzeba opanować . Miałem tak gorący komin, że tynk mi popękał.Pierwsza rzecz to zrobiłem dodatkowe ogniwo grzewcze - odzyskujące ciepło ze spalin i dogrzewające CO http://www.czp.pl/kociol/ tu szkic http://www.czp.pl/kociol/ogniwo/szkice/index.html po zamontowaniu tego wynalazku problem z gorącym kominem zniknął i jak ręką odjął. Są też takie gotowe (podobne z założenia) wymienniki w sprzedaży to można kupić i zamocować na rurze czopucha - ale droższe. Po drugie zrobić i zainstalować w kotle jakieś zawirowacze tak jak koledzy powyżej radzą a na pewno obniży się temperatura spalin i wzrośnie sprawność kotła. Po trzecie bestie na pewno da się opanować odpowiednimi ustawieniami ( wymaga to jednak trochę czasu i cierpliwości):)

 

 

 

Bardzo ciekawa sprawa coś podobnego zastosowałem w kominku i takim kominkiem z płaszczem wodnym ogrzewamy 600 m2 i łanie daje radę :)

A z takim wymiennikiem pomyślę na przyszły sezon może coś sobie pospawam .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darr

 

załączam przykład umieszczenia zawirowywaczy na poziomych płytach wymiennika, prosta konstrukcja z płaskownika nacinanego i wygiętego . Taka przeróbka zwiększy sprawność i obniży temperaturę spalin

 

post-32729-0-48732600-1326873101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poście 12 jest foto tych które mam u siebie, po założeniu temperatura spalin spadła o 50stc a sprawność wzrosła o jakieś 5% niestety musiałem wyjąć gdyż przy marnymzapotrzebowaniu na ciepło miałem temperaturę spalin na poziomie 80st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy robiłeś jakieś testy z tymi zawirowaczami i bez tak dla porównania ?

Jestem ciekaw ich sprawności .

 

pozdrawiam

Witam

 

 

korona palnika jest szczelna, wszelkie wyczystki i uszczelki w drzwiach też?

 

Kopiec na palniku obecny?

 

ten kocioł przeszedł badania i na bank ma przeciąg wewnątrz, skoro temp spalin wysoka, a nie może osiągnąć zadanej.

 

Nie patrz ma płomień, patrz tylko i wyłącznie na kopiec ostawiając ilość powietrza!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u siebie mam tez ten problem, ze spaliny sa mega gorace, nie mozna dotknac rekna komina, po zmniejszeniu nadmyuchu piec dochodzi do zadanej temp, ale nie wiekszej jak 45-50 st na kotle, zajmuje mu to i tak ok 45-1h... popiol sypki...

 

Zastanawiam sie nad wlozeniem tych zawirowywaczy, ale prosilbym o jakiej lepsze instrukcje, jaka wysokosc zrobic ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość zrób taką żeby swobodnie wchodziły pomiędzy kanały wymiennika, powiedzmy o 1cm mniejsze od wielkości przestrzeni pomiędzy nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.