Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ariston Clas 24Ff Duże Spalanie


adraw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów i Koleżanki,

nie wiem bardzo od czego zacząć ale może jakos podołam.

Posiadam owy kocioł i mam z nim jak mi się wydaje problem, mianowicie ogrzewać ma on mieszkanie w kamienicy okolo 53m^2 wysokość 3m (pierwsze piętro, mury zewnętrzne grube na okolo 50cm -2 ściany sąsiadujące z innymi kolalami 2 zewnętrzne ocieplone 10cm styropianu. Okna nowe sztuk 2 (taki uklad wąskiena 3 m długie 18m), stropy osieplone).

 

Grzejniki jakie mają to ogrzewać:

 

Panelowe 2szt - 100cm wysokość 60 cm i 1 sztuka 200cm wysokość 60cm

Łazienkowy drabinka okolo 300W.

 

Jako, iż mieszkam juz półtora miesiąca mam poglad na zużycie gazu, w miesiąc kocioł przepalił 130m^3 co daje średnie spalanie na dobę przeszło 4m^3 co wydaje mi się być dość dużą wartością. Sterownik mam ustawiony na temperaturę 19.7stC co pozwala na utrzymywanie się temperatury w mieszkaniu w przedziale 20-21stC, kocioł załącza się srednio co 2godziny na około 15min, co daje na dobę okolo 3 godzin pracy (palniki nie pracują tyle ponieważ podczas jednego "cyklu grzania" woda osiąga temperature okolo60stC palniki gasną lecz po czym po chwili się zapalają gdy woda ostygnie).

 

Serwisant przy pierwszym uruchamianiu kotła (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie nie sprawdzał żadnych ciśnień gazu, tak jak wg instrukcji powinien zrobić tylko cos pouruchamiał na pełnej mocy coś popatrzył i parametry które poustawiał w sumie niewiele się różnią od fabrycznych ustawień podanych w tabelce w instrukcji co też zamieszczę poniżej (ręcznie pisane wartości są tymi które ustawił serwisant).

 

http://imageshack.us/g/824/20120112838.jpg/

 

W miedzyczasie postanowiłem zmniejszyć moc kotła z ustawionych przez serwisanta 47% do 15% po czym po właczeniu palnika kocioł wydawał dźwięk tak jakby palnika do spawania więc wrócił do ustawień serwisanta (i tutaj mam pytanie czy można sobie tym prametrem manipulować wg uznania czy też ustawia się go po zrobieniu pomiarów ciśnienia gazu, którego de fakto serwisant nie wykonał i te 47% wpisał po pytaniu ule metrów ma kocioł ogrzewać)?

 

Może wie ktoś czy takie spalanie jest spalaniem "w normie" dla takiej powierzchni mieszkania przy takiej jesieni jaką mamy tej zimy?

 

Mam nadzieję, że w miarę czytelnie przedstawiłem mój "problem" i liczę na jakąkolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam,

adraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.