Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Agro Uni 15


pawel15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem nowy na forum i wiem że podobnych tematów jest dużo ale nie znalazłem rady która pozwoliła by mi się uporać z moim piecem.

podaje ustawienia:

podanie 10s

przerwa 45s

wentylator 30% (przesłona na 1\3)

zadana temperatura 60

 

dom ocieplony 15(przed posadzkami i nie ocieplone poddasze)

powierzchnia 150m2

 

mam następujące problemy:

niedopalający się ekogroszek

problem z osiągnięciem zadanej temp

 

dzwoniłem do defro poradzili mi aby ustawić tak podawanie aby płomieni był na połowie podajnika ale wtedy spadają niedopalone gródki.

za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem rożnych opałów ale znajdź teraz dobry ekogroszek

dodatkowo komora spalania strasznie się zasyfiła dodam, że zawór 4 jest na 5(więcej na piec) i dalej nic

masakra nie dość, że człowieka wykańcza wykończenie to se jeszcze piecyk zafundowałem

dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj "moje" problemy

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/11043-krs-tech-aqua-duo-15-kw/

wczytaj się dokładnie w rady TIMONA i in.

Polecam

mnie pomogli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem nowy na forum i wiem że podobnych tematów jest dużo ale nie znalazłem rady która pozwoliła by mi się uporać z moim piecem.

podaje ustawienia:

podanie 10s

przerwa 45s

wentylator 30% (przesłona na 1\3)

zadana temperatura 60

 

dom ocieplony 15(przed posadzkami i nie ocieplone poddasze)

powierzchnia 150m2

 

mam następujące problemy:

niedopalający się ekogroszek

problem z osiągnięciem zadanej temp

 

dzwoniłem do defro poradzili mi aby ustawić tak podawanie aby płomieni był na połowie podajnika ale wtedy spadają niedopalone gródki.

za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.

 

Niedopalony groszek to zbyt mało powietrza lub zbyt krótka przerwa podawania

sugeruję przy obecnej aurze zmniejeszenie mocy kotła czyli zamiast podnoszenia nadmuchu wydłuż przerwę podawania o jakieś 5 sekund i po 2-3 godzinach sprawdź czy ilość niedopalonego węgla się zmniejszyła, jeśli bnie to kolejne wydłużenie o 5 sek az do osiągnięcia zadowalającego efektu

 

ups

nie doczytałem że nie osiaga zadanej temperatury pytanie dlaczego???

jaka instalacja czy termostaty na kaloryferach czy i ile podłogówki i jakie nastawy na niej???czy grzejesz CWU czy jeszcze nie????

Edytowane przez TIMON120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie

a wiec tak podłogówki jest na 60m2 nastawiona na 50 grzeje cwu

mam jeszcze jeden problem płomień na rynnie jest za blisko podajnika(ale wtedy mam jako taki popiół) jeżeli natomiast daje więcej paliwa spada niedopalony węgiel i jeszcze jedno strasznie zasyfia mi się cały piec (ruszta przede wszystkim ale to chyba wina paliwa)

chociaż dzisiaj rozmawiałem z serwisantem defro po tej rozmowie zmieniłem ustawienia na następujące

podawanie 15

przerwa 45

nadmuch 35%

przesłona wentylatora na 1/3 otwarta

 

na razie nie ma tragedii osiągną temperaturę odpadu jest mało chyba zacznę modyfikację od tych ustawień pomalutku :)

ostatnie pytanko czy popiół na rynnie ma być taki sam jak na retorcie bo w moim agro uni ta rynna jest za krótka zdaje mi się.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jeśli na podłogówkę dałeś 50st to sugeruję szybkie obniżenie. dla tego sposobu ogrzewania temperatury w okolicy 30st są wystarczające. zatem korekta na zaworach tak żebys podłogi grzał w tej okolicy.

co do spalania to żeby efektywnie spalić dawkę paliwa w czasie to trzeba jej dać odpowiednią ilość powietrza. o rynnach mam mgliste pojęcie ale z tego co czytałem u użytkowników o większej wiedzy to duży wpływ maja otwory powietrzne moc nadmuchu oraz stosowanie deflektorów, niektórzy montują własne wynalazki.

ja w tym temacie jestem zielony.

Jedyne co mogę Ci zasugerować to jeśli przy większym podawaniu masz niedopalony węgiel to jeśli chcesz zachować moc kotła na dotychczasowym poziomie to zwiększ nadmuch a jeśli chcesz ją zmniejszyć to zmniejsz ilość mieszanki

generalnie korekt dokonuj tylko jednym parametrem i w długich odstępach czasu

zatem dla ustawień jakie masz teraz jeśi węgiel nie będzie się dopalał to wydłuż przerwę podawania o 5 sek wtedy węgiel ma więcej czasu przy tej samej ilości powietrza żeby się dopalić. jeśli będą spieki to wtedy przerwę należy skrócić.

co do popiołu to konstrukcja palnika nie ma znaczenia węgiel można spalić w każdym palniku tylko wymaga to dobrych ustawień i możesz uzyskać sypki popiół no chyba że masz węgiel o dużej spiekalności wtedy ten parametr ograniczy jakość popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

z góry przepraszam, że nie odpowiadałem ale niestety nie miałem czasu(życie)

A więc tak ze spalaniem doszedłem do na razie mi się wydaje optymalnego stanu jak na "plac budowy"30-50kg-doba(oczywiście popiół nie jest zadowalający) dalej walczę. Po drodze pojawiły mi się nowe wątpliwości tzn.:

- zasyfiony piec sadzą bądź jakimś sypkim nalotem który w dość sowitych ilościach osadza się na rusztach i wnętrzu pieca

-nie wiem w którym miejscu na rynnie ma się znajdować płomień (dzwoniłem do defro no to pan zasugerował mi, że płomień powinien znajdować się na środku paleniska ale wtwdy mam za dużą stratę opału jak dam więcej wiatru to misie komin grzeje)

ale tak jak pisałem wcześniej walczę dalej

pozdrawiam paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.