Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odglos Kapania Z Okolic Pieca


jacakowal

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Od kilku dni mieszkam w pokoju w ktorym w scianie znajduje sie piec gazowy.

Otoz zauwazylem ze oprocz normalnych odglosow jakie zazwyczaj wydaja takie piece, to czasami, najczesciej na chwile przed wlaczeniem sie pieca, przez kilka sekund slychac odglos kapania. Jakby duze krople wody spadaly na metalowa powierzchnie. Po tych kilku sekundach kapania, w piecu zapalaja sie wszystkie rzedy ognia i odglos kapania kompletnie ustaje i czasami pojawia sie na chwile przed koncem grzania. W momecie zgasniecia plomieni stukanei ustaje.

Sprawdzilem pod piecem, i nie zauwazylem zadnych wyciekow ani nic w tym rodzaju. Dostep do calego pieca blokuje mi obudowa ktorej nie mam pojecia jak zdjac.

Czy mozecie mi powiedziec czy te odglosy to normalna rzecz, ze tak powinno byc?

Czy mozna cos na to poradzic, bo szczegolnie w nocy strasznie jest to irytujace.

 

 

Z góry dzieki za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Opisywany problem może dotyczyć tego, że gorące spaliny skraplają się na wychłodzonej rurze wkładu kominowego (kwasówki) i krople kapią np. na dno kolanka 90*. lub do odskraplacza. Podobny efekt zaobserwowałem u siebie (z tym, że kocioł mam w piwnicy, więc to nie irytuje). Efekt występuje zaraz po włączeniu się kotła i trwa to około 1-2 minut, średnio jedna kropla na 5 sekund. Po wygrzaniu się rury już to nie występuje. Natomiast dziwne jest to, że u Ciebie dzieje się to jeszcze zanim kocioł włączy płomień i zaraz przed wył. To by wskazywało bardziej na jakiś mechanizm wew. kociołka.

 

Podaj firmę i model kotła. Może ktoś z forum ma ten sam kociołek i obserwuje podobne objawy.

 

Swoją drogą nieczęsto spotykane, żeby umieszczać kocioł gazowy w pokoju i to w dodatku z otwartą komorą spalania (tak by wynikało z twojego opisu). Jeżeli śpisz w tym samym pomieszczeniu, to musi być upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc

Dzieki za odpowiedz.

Dziwne polozenia pieca to wina Anglikow :)

Oni maja jakis dziwny sposob projektowania instalacji.

Na szczescie na noc wylaczam piec wiec moge spac spokojnie.

 

Piec to: Baxi Bermuda S2.

 

Witam, odgłos który słyszysz może pochodzić od zaworu trójdrożnego który otwiera się i zamyka skokowo, w moim piecu jest taki zawór i przez kilka dni nie wiedziałem o co chodzi, aż mnie oświeciło.

Edytowane przez Marcin32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.