Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miał W Piecu Dolnego Spalania. Jak Palić?


tomasztomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam piec takiej konstrukcji jak na obrazku

dolny.png

 

Zawsze paliłem w nim flotem. Ostatnio jednak coś było nie tak w składzie, w którym zawsze kupuję i zakupiłem miał.

Nie wiem czy wszystko z nim jest ok, wogóle nie chce się palić. Jak już się zapali to powstaje ogromna ilość popiołu.

Palę tak jak flotem (tak jak na obrazku). Czy możliwe jest wogóle palenie miałem w takim piecu? Czy po prostu źle nim palę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotłach dolnego spalania powinno się palić węglami w sortymentach: orzech II, groszek 1, orzech, groszek.

 

 

wogóle nie chce się palić. Jak już się zapali to powstaje ogromna ilość popiołu.

Kupiłeś miał złej jakości, o ile to co kupiłeś można nazwać miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tomasztomasz wcisnęli Ci zmiotkę z kopalnianego placu, a nie miał. Pomijam już szczegół, iż kotły dolnego spalania nie nadają się do czystego miału, musisz zmieszać go teraz z dobrym węglem i rzyczyć najlepszego :rolleyes: Tym co Ci to W.G.... wcisnęli. Może i ciesz się, że miał był kiepski przy dobrym zebrane gazy w komorze zasypowej zrobiły by prawdopodobnie , tobie lub innej osobie kuku <_<, wybuchając w twarz !!! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
W dniu 8.01.2012 o 19:10, robogaz napisał(a):

Ta konstrukcja nie pozwala na palenie samym miałem

@robogaz @Robocik @emus W internecie można znaleźć przykłady, że w piecach dolnego spalania można palić samymi trocinami – np. w MPM-ach:

 

 

dlaczego zatem nie można w piecach dolnego spalania palić miałem?

 

@tomasztomasz czy udało Ci się zapalić miałem w tym piecu?

 

Edytowane przez Matejko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam co prawda kocioł zgazowujący ale drobna trocina jak piach (taki pył) idzie bez problemu więc myślę, że miał też będzie się palił również bez problemu. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest powietrze wtórne do palnika nie żadne pierwotne. Tamtędy było miejsce i dlatego jest puszczone tamtędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem da się palić ale jest to upierdliwe ponieważ miał ma drobną frakcję która bardzo mocno ogranicza przepływ powietrza na pewno trzeba będzie przerobić palenisko a może i wlot nad palnikiem .Kolejna uciążliwość to duża ilość popiołu która wymusza częste czyszczenie paleniska łącznie z wygaszeniem kotła.Tam gdzie jest duży odbiór ciepła  to lepiej się w miał nie pakować .Przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię jak ktoś ma ochotę i dobrą cenę miału można się pobawić albo domieszkę robić do orzecha.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba zrobić zasyp wąski i mniejszy ruszt a przed palnik dobudować ściankę która stworzy kanał żeby miał nie zasypał wlotu do palnika .Przed załadowaniem kolejnej dawki miału można podłożyć kawałek drewna albo prowadzić  spalanie razem z orzechem czy drewnem . Takie palenie jest dla osób które mają więcej czasu do obsługi kotła.Na foto dołożony jest jeszcze ruszt pionowy do którego dodatkowo podawane jest powietrze .

IMG_8647.JPG

IMG_8655.JPG

IMG_8657.JPG

IMG_8659.JPG

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka razy paliłem w moim DS-ie owsem, ale owies był jako drugi załadunek - najpierw rozpalałem drewnem i po osiągnięciu ponad 60C na kotle, sypałem owies na żar, warstwę tak 10-15cm.

Wg pomiarów ciepłomierzem ilość ciepła ze spalenia owsa jest o jakieś 20% większa niż ze spalenia takiej samej ilości wagowej drewna.

Jedynym problemem jest zaśmiecanie całego wymiennika resztkami po spalonym ziarnie.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zboże ma to do siebie,że nie zawsze nadaje się do konsumpcji ;), nawet dla zwierząt,a co dopiero dla ludzi. Taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę  że na wszystkie sypkie  materiały  patent  z poniższego linku8 da radę 

 

 

Przegroda przed palnikiem nie pozwala  zasypać otworu palnika - sam za rok może   będę testował coś takiego bo mi sie pojawia żródło dobrych trocin w okolicy. Myślę że jakby t troty trochę z węglem zmieszać szłoby jak burza  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.