Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Ruszt Ruchomy Piszczy - Pomocy


artórek

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piec 25 KW na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym z Pleszewa. Piec chodzi dopiero pierwszy sezon. Ustawiłem go niemalże idealnie. Brak spieków, żar nie schodzi nisko, mam ładny kopczyk. Na 200 m2 spala mi dziennie niecały worek 25 kg. Ale od niedawna zauważyłem, a raczej usłyszałem ze ruszt obrotowy jak się obraca na tym całym palenisku, to piszczy !!!. Na czas podawania 15 sekund ? piszczenie w wyniku tarcia metalu ( ruchomy ruszt ) o nity osadzone na żeliwnym palenisku trwa około 4 sekund. Pisk nie jest głośny, ale z kotłowni w sypialni w nocy go słyszę. W serwisie powiedzieli, że to nie wpływa na funkcjonowanie podajnika i całego procesu spalania. Że może nity się wyrobiły, że czasami trudno stwierdzić co trzeba wymienić czy ruchomy ruszt czy to żeliwne palenisko na którym osadzone są cztery nity. W sumie zamówiłem nowy ruszt i palenisko ? koszt około 100 zł. Ale bez przesady jak po 3 miesiącach pracy pieca będę z powodu piszczenia wymieniał te części. Czy ktoś miał taki problem, czy coś da się z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam piec 2 sezon w tamtym roku nic a w tym też piszczało i wymienili mi podajnik pancerpola bo taki mam

Na początku nic nie piszczało ale widzę że znowu zaczyna a sprzęt nowy ,nie wiem o co chodzi w tym sprzęcie, ale zauważyłem

że dużo ludzi ma z tym problem. Próbuję się też cokolwiek dowiedzieć w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorty obrotowe jak nazwa wskazuje mają elementy ruchome, przeciez to nie chodzi na łożyskach i pracuje w środowisku zapylonym, bezszelestne nigdy nie będzie.

 

Dobrze ustawione spala jednak opał nawet spiekający dużo lepiej jak retorty bez elementów ruchomych.

 

Ten palnik AZP-MR masz w wersji całej stalowej, czy w wersji z głowica żeliwną -MRŻ ?

Ta druga pracuje ciszej. W obu jednak głowica obrotowa pracuje na takich 4-ech nitach.

 

Obrót jest częściowo w lewo i częściowo w prawo za pomoca dźwigni mocowanej na końcu ślimaka już na zewnątrz palnika.

W talerzu obrotowym masz 2rowki, jak jeden wytarł się mocniej, możesz to przełożyć na drugi rowek, po to jest w rezerwie,

 

 

Piszczenie pewnie też zależy od groszku, który używamy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam piec 25 KW na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym z Pleszewa. Piec chodzi dopiero pierwszy sezon. Ustawiłem go niemalże idealnie. Brak spieków, żar nie schodzi nisko, mam ładny kopczyk. Na 200 m2 spala mi dziennie niecały worek 25 kg. Ale od niedawna zauważyłem, a raczej usłyszałem ze ruszt obrotowy jak się obraca na tym całym palenisku, to piszczy !!!. Na czas podawania 15 sekund ? piszczenie w wyniku tarcia metalu ( ruchomy ruszt ) o nity osadzone na żeliwnym palenisku trwa około 4 sekund. Pisk nie jest głośny, ale z kotłowni w sypialni w nocy go słyszę. W serwisie powiedzieli, że to nie wpływa na funkcjonowanie podajnika i całego procesu spalania. Że może nity się wyrobiły, że czasami trudno stwierdzić co trzeba wymienić czy ruchomy ruszt czy to żeliwne palenisko na którym osadzone są cztery nity. W sumie zamówiłem nowy ruszt i palenisko ? koszt około 100 zł. Ale bez przesady jak po 3 miesiącach pracy pieca będę z powodu piszczenia wymieniał te części. Czy ktoś miał taki problem, czy coś da się z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też mam piec 25kw na ekogroszek z podajnikiem z Pleszewa i miałem ten sam problem, piszczenie, nie wiedziałem co z tym zrobić i tak to zostawiłem. Po jakimś czasie przestało i do dziś nie piszczy. Powiedz jaki masz sterownik i jak masz ustawiony bo mi się wydaje że dużo idzie mi opału. Zasyp mam 160 kg i przy temperaturze ok 0 stopni wytrzymuje ok tygodnia. sterownik mam argon 2

Edytowane przez Robertol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.