Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Centralnego Ogrzewania Ogniwo S7Wc-8


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

już powoli zaczynam mieć mętlik w głowie jedni chwalą elektrozawory inni proponują coś innego jak mam się do tego wszystkiego ustosunkować i co wybrać

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2144-jaki-zawor-mozna-zamontowac-aby-bojler-nie-grzal-ciagle/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś proponuje zawór termostatyczny ale on służy do czegoś innego.Tobie chodzi o to żeby po nagrzaniu nie schładzać cwu i tu potrzebny elektrozawór np.coś takiego :http://allegro.pl/zawor-przelotowy-elektrozawor-3-4-cal-silownik-i2021989744.html.Do tego jakiś prosty sterownik i tu można róznie podłączyć.Czujnik można dać do bojlera i wtedy będzie utrzymywał nastawioną temp. np.50. Albo czujnik przypiąć tak jak u ciebie 14 i wtedy będzie dizałac inaczej;otworzy elektrozawór przy 50 i będzie otwarty dopóki temp. na kotle nie spadnie poniżej 50.Czy działa u ciebie grawitacja? Jeżeli tak to możesz wykorzystać sterownik który masz,wystarcz podnieść temp. załączenia np. na 50,wtedy pompa i elektrozawór będą pracować razem.Po spadku temp. poniżej 50 /histereza/ zawór sie zamknie ,pompa wyłączy a resztki ciepła wykorzystasz na grawitacji.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

-tak jak piszesz chodzi mi o to aby zbiornik się nie wychładzał, ale temp. na kotle jest cały czas między 50- 60 C cały układ pracuje pracuję obecnie grawitacyjnie ,

-ale czy będzie taka również jak zbiornik wyląduję w piwnicy ?

-nawet nie mam potrzeby uruchamiać pompki ,wyjście z pieca rura pion 6/4 spadek na 22 zasilanie i powrót pion i poziom w pralni i do c.w.u i wyrównawczy i rozgałęzienie poziom i pion w mieszkaniu na grzejniki 18 ,ale ze względu szybszego rozprowadzenia ciepła właśnie po to ona mi służy , jeśli miałbym podłączyć sterownik pod elektrozawór musiał bym go odpiąć z miejsca w którym jest 14 ??

-wszystkie grzejniki mam pozakręcane na pół i po godzinie mam wodę w c.w.u w stanie ciepłym ale nie ma ona 50c muszę na jakiś czas 1 godz zamknąć zawór nr 11 i wtedy jest ok .

-Myślę że lepiej było by wpiąć elektrozawór do c.w.u bo temp. obecna jest w układzie jak pisałem 50-60 C,tylko gdzie na zasilaniu ? na wyjściu wody użytkowej ?

-zbiornik ma 120 lub 140 Litra nie jestem wstanie dokładnie określić .

w miejsce 14 które piszesz aby ewent. wpiąć ten elektrozawór , nie wiem czy ma to sens bo kocił jak się nagrzeje do 62 C momentalnie zamyka dopływ powietrza miarkownik ciągu i włącza pompę.

-Widniejąca czerwona izolacja miejsce zamontowanego czujnika sterownika nr. 14 ze schematu

post-32528-0-95700300-1326015293_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś proponuje zawór termostatyczny ale on służy do czegoś innego.Tobie chodzi o to żeby po nagrzaniu nie schładzać cwu i tu potrzebny elektrozawór np.coś takiego :http://allegro.pl/zawor-przelotowy-elektrozawor-3-4-cal-silownik-i2021989744.html.Do tego jakiś prosty sterownik i tu można róznie podłączyć.Czujnik można dać do bojlera i wtedy będzie utrzymywał nastawioną temp. np.50. Albo czujnik przypiąć tak jak u ciebie 14 i wtedy będzie dizałac inaczej;otworzy elektrozawór przy 50 i będzie otwarty dopóki temp. na kotle nie spadnie poniżej 50.Czy działa u ciebie grawitacja? Jeżeli tak to możesz wykorzystać sterownik który masz,wystarcz podnieść temp. załączenia np. na 50,wtedy pompa i elektrozawór będą pracować razem.Po spadku temp. poniżej 50 /histereza/ zawór sie zamknie ,pompa wyłączy a resztki ciepła wykorzystasz na grawitacji.

Nie jestem wstanie otworzyć strony jaką mi podałe

 

http://allegro.pl/zawor-przelotowy-elektrozawor-3-4-cal-silownik-no-i2029215690.html

 

coś takiego ?

czy ?

http://allegro.pl/zawor-przelotowy-elektrozawor-1-2-cal-silownik-i2040565847.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co do wyboru odpowiedniego zaworu zdałbym się na osoby bardziej znajomych temat jaki wybrać ,biorąc pod uwagę wytrzymałość jak i małe zużycie prądu.

- co do jak ma być c.w.u czy grawitacyjnie czy pompą ciężko mi odpowiedzieć , ale skoro teraz mam grawitacyjnie i bez pompy jestem wstanie nagrzać c.w.u to wolał bym tak zostawić ,co nie znaczy że mogę zastosować na pompie ,czy jesteś wstanie odpowiedzieć opisać mi jakie ma to plusy i minusy jak i na poprzedni post

pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za odp. i dobre rady chylę czoła .

P.S .

jeśli potrzeba jeszcze jakichś info co do instalacji mogę opisać

jak i również fotki mogę wstawić bez problemu

nie jestem również ocenić jaki mam zbiornik c.w.u czy ma wężownice ?

zamontowany został z 14 lat temu wciąż pracuje nie cieknie nic się z nim nie dzieje spełnia swoją funkcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dasz bojler koło kotła powinien szybciej się rozgrzać,elektrozawór powinien być na zasilaniu bojlera z kotła /ew.na powrocie do kotła/ czyli na twoim schemacie 13.Jeżeli chodzi o czujnik sterownika to może być w dwóch miejscach: 1 : w bojlerze jeśli posiada takie wejście,wtedy sterownik będzie utrzymywał nastawioną temp. np.50,tylko zwykły sterownik pompy nie wystarczy bo załączy elektrozawór nawet gdy piec zgaśnie ale można sobie z tym poradzić, 2: w miejscu 14 i wtedy sterownik otworzy elektrozawór przy np.53 a zamknie poniżej zależnie jaką ma histerezę.To rozwiązanie wydaje mi się lepsze,tylko musisz dokupić drugi sterownik pompy / z powodzeniem może to być również regulator od termy elektr. RD-2,regulator temperatury od pralki aut/.Wszystko zależy od portfela.Jeżeli ma działac grawitacyjnie lepiej elektrozawór 1" oraz rury .Dobre elektrozawory ma INSBUD ale 1" 330zeta.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 -

-czyli przy 1 wersji i montażu elektrozaworu w miejscu nr 13 nie będzie za szybko odcinał ciepłą wodę ? jaka pewność że cały zbiornik będzie nagrzany ? więc lmoże lepiej na powrocie do kotła ,a wyjście wody użytkowej?? potrzebuję zakupić 2 sterownik który będzie nim sterował a obecny sterownik będzie sterował temper. pieca ?

czy może zakupić inny sterownik aby sterował regulatorem i elektrozaworem ?

np. czy będzie odpowiedni

 

http://www.euroster....&id_produktu=61

 

 

2

-co do grawitacji proszę o bardziej wnikliwe info.

i tak muszę wykonać zmianę bojlera ,aby nagrzewał się szybciej ale chcę to zrobić poprawnie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda wejście na ten czujnik ? tak jak wejście na termometr do pieca ? w którym miejscu powinien się znajdować ?

jak można rozpoznać czy bojler ma wężownie ?

ale jak pisałeś 2 rozwiązanie jest leprze . ale jak sam rozumiem nie będe wstanie ocenić temper. wody jaka jest w zbiorniku tylko za pomocą termometru w miejscu wypływu wody użytkowej Tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik c.w.u posiadam z wężownicą ,ale on ma z 15 lat

jak pisałem wcześniej nic się z nim nie dzieje, ale nie wiem wciąż czy będzie w nim miejsce na czujnik ?

fotki nie jestem w stanie zrobić bo jest zabudowany a dopiero na wiosnę się za niego biorę , i będzie dojście

w załączniku jak on niby wygląda

bbb.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia dla porównania.Wejście na czujnik to poprostu otwór.

 

 

Witam sprawdziłem zbiornik posiada anodę magnezową ja i również miejsce na grzałkę elektryczną więc jak zaznaczyłeś na foto czujnik sterownika do elektrozaworu mogę wpiąć w miejsce grzałki elektr.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa ma max 65 stopni, ja latem baniak nagrzewam nawet do 85 stopni.

Kup byle jaką słabiutką pompe w markecie za 100 zł, do tego sterownik do CWU i będzie działać, tylko pamiętaj żeby za pompą dać zawór zwrotny.

 

U siebie w kotłowni baniak mam nad piecem, podłączony równolegle, 1 pompa na CO i CWU, przepływ reguluję zasuwą, no i poprzez baniak mam tez powrót pieca dogrzany.

 

I w kotłowni tez jest max 15 stopni i wszystko hula ;)

 

pozdrawiam

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś mój obecny schemat instalacji

i jaki chcę zrobić na wiosnę pisałem w poprzednich postach

miałem to namyśli o tej pompie ze względu na zakup zbiornika

 

BIAWAR WYMIENNIK MEGA W-E 220.81 STOJĄCY

 

http://allegro.pl/biawar-wymiennik-mega-w-e-220-81-stojacy-i2083680404.html

 

czy może zostać przy elektrozaworze do którego wydaje się bardziej przekonany .ale czy podoła.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.