Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Paleniem


Ponczo24

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam piec UKS mialowo-weglowy z nadmuchem

Znamionowa moc cieplna 21

Pow. grzewcza kotła 3.2

Pow. pomieszczenia jaką można ogrzać 150m2

mam sterownik sigma

dom parter plus pietro ok 180 m2

 

 

mam taki problem jak pale drzewem i weglem to woda mi kapie! zeby miec taka temperature 21stopni w domu to musze miec na piecu 40stopni ja ustawic piec zeby byl suchy i malo palil

 

taki piec mam http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/datastore/system_gallery/produkty/images/normal/03.jpg

Edytowane przez Ponczo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem , za niska temperatura na piecu a co za tym idzie niska temperatura powrotu , pomogło zamontowanie zaworu czterodrogowego i dodatkowej pompki na małym obiegu pieca . Przez moment myślałem że piec dokonał żywota a ma dopiero 3 lata .Teraz staram się utrzymywać na piecu ok. 60C powrót ok 55 C na dom puszczam ok 40 C i w piecu jest sucho a w domu komfortowo . Zawór ustawiłem raz i nie zmieniam jego położenia przynajmniej przy takich temperaturach na zewnątrz . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz kocioł miałowy spróbuj palić miałem.Aby podnieść temperaturę powrotu można zastosować zawór 4D,wtedy można przy temperaturze kotła np.60 puścić na grzejniki tyle ile nam potrzeba,reszta wraca.Niema problemu z poceniem kotła.Ja palę mieszanką miału,owsa i węgla orzech,ok 25kg na dobę /z tym że palę 6-7 godz na full i ładuję bufor 1500l,resztę doby z bufora/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam piec UKS mialowo-weglowy z nadmuchem

Znamionowa moc cieplna 21

Pow. grzewcza kotła 3.2

Pow. pomieszczenia jaką można ogrzać 150m2

mam sterownik sigma

dom parter plus pietro ok 180 m2

 

 

mam taki problem jak pale drzewem i weglem to woda mi kapie! zeby miec taka temperature 21stopni w domu to musze miec na piecu 40stopni ja ustawic piec zeby byl suchy i malo palil

 

taki piec mam http://www.kotly-mar...s/normal/03.jpg

Witaj

Obawiam się że zmiana opału nic tu nie pomoże . Jeżeli tak niska temperatura zasilania instalacji CO wystarczy do utrzymania komfortowej temperatury w pomieszczeniach to oznaka że wymienniki ( kaloryfery są zbyt duże ) lub jest ich za dużo . Wyjścia z takiej sytuacji są dwa albo zmniejszyć moc grzejników jeżeli jest taka możliwość (grzejniki segmentowe aluminiowe lub żeliwne ) , przy tym rozwiązaniu grzejniki będą cieplejsze ale ich moc ogólna pozwoli nie przegrzewać mieszkania przy wyższej temperaturze zasilania z kotła np. 60 C .

Drugi wariant to zamontowanie przy piecu zaworu mieszającego 3d lub 4d który pozwoli utrzymać stałą temperature na kotle np 60 C a na instalacje podać tyle ciepła ile w danym momencie potrzeba i temperature na grzejnikach utrzymywać stosownie do potrzeb . Niestety to rozwiązanie musi zostać dopasowane do już istniejącej instalacji a nie zawsze da się to zrobić bez rujnowania mieszkania , głównie chodzi o sposób podłączenia naczynia wyrównawczego które często jest wpięte na końcu pionu zasilającego grzejniki a nie bezpośrednią rurą bezpieczeństwa z kotła .

Musisz przeanalizować swoją instalacje wtedy będziesz wiedział co dla Ciebie będzie do przyjęcia .

Jeżeli nie jesteś pewien jaką mic powinny mieć grzejniki w Twoim domu możesz to wyliczyć orientacyjnie dla temperatury na kotle 60-75 C na podstawie kalkulatora http://www.regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html

to da CI pojęcie jakiej mocy grzejnik w jakim pomieszczeniu i ogranicz się tylko do mocy grzejnika nie dopasowując typu grzejnika bo w przypadku regulusów są to inne wartości .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.