Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy


szwagrus

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady na temat pieca SAS multi 17kw jak go ustawić by popiół był ok i zmniejszyć spalanie.

Dom 120m2 ocieplony styropianem 15 cm - spalanie ok 100 kg na 7 dni? Popiół żużluje -- ust. czas podawania 7s czas przerwy pod. 60 s dmuchawa na min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając palnik skupiasz się na dobrym spalaniu węgla, natomiast jeżeli chodzi o jego zużycie, to już sprawa innych czynników mających wpływ na pobór ciepła.

Docieplenie domu, temperatura wewnątrz, temperatury i warunki pogodowe na zewnątrz, polityka grzewcza domowników, zużycie CWU - o ile jest zasilana z kotła.

 

Jak jeszcze wydłużysz przerwę, to może zacząć zapadać się kopiec żaru na palniku. Spróbuj zresztą... :-)

Ja sugeruję skrócenie czasu.

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SAS Multi 23 kW. Jaki masz sterownik i jaki palnik?. Jeśli chcesz na szybko jakichś ustawień to ustaw 5 s podawanie (minimalna wartość) i 30 s przerwa (czyli stosunek 1/6). Ważne jest też podtrzymanie: podawanie co 10 minut przez 13 s i przedmuch co 10 min przez 30 s. Dmuchawe na 26 %. Oczywiście to może mieć się nijak do twojej sytuacji (inny groszek itd) ale jak napiszesz jak ci sie spala to bedziemy korygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik eco max 800 palnik z obrotową retorą przepraszam ale dopiero się ucze obsługi pieca pierwsza budowa a przenosze się zbloku i wcześniej nie miałem doczynienia z piecami . z tego co patrzyłem na ustawienia to mam tak czas podawania 5 s i przerwa podawania 60 s nadmuch na min 35% i nie moge go zmniejszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest też podtrzymanie: podawanie co 10 minut przez 13 s i przedmuch co 10 min przez 30 s. - nie rozumiem gdzie to się ustawia

Acha i mam takie pytanie czy jak dom jest nie wygrzany tzn. nowa budowa niedawno zainstalowany piec (pierwsza zima0 piec może więcej spalić?

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest też podtrzymanie: podawanie co 10 minut przez 13 s i przedmuch co 10 min przez 30 s. - nie rozumiem gdzie to się ustawia

Acha i mam takie pytanie czy jak dom jest nie wygrzany tzn. nowa budowa niedawno zainstalowany piec (pierwsza zima0 piec może więcej spalić?

)

 

Ja mam sterownik TECH St45 a Ty jak widzę ten z algorytmem Fuzzy Logic. U Ciebie podtrzymanie nazywa się nadzór. Z tego co widzę to w DTRce od sterownika masz to opisane na 14 stronie

 

Czas pracy podajnika i nadmuchu w trybie NADZÓR ustawiany jest za pomocą parametru czas podawania nadzór dostępny w:

MENUUSTAWIENIA SERWISOWE HASŁO USTAWIENIA KOTŁA czas podawania nadzór

Czas wydłużenia pracy nadmuchu w celu rozpalenia paliwa po jego podaniu jest ustawiony w:

MENUUSTAWIENIA SERWISOWE HASŁO USTAWIENIA KOTŁA Wydłużenie podawania nadzór

 

Skoro pytasz o ustawienia czasów to mam rozumieć że ten algorytm FL się nie sprawdza bo tam niby wszystko ma się samo idealnie ustawić.

Ja też grzeję pierwszy sezon w nowym budynku i niby tak to jest z tym wygrzewaniem chałupy. Można oczywiście zwalić na ten fakt winę za przepalanie pieca i wieczory spędzać w domu zamiast w kotłowni ;-).

Co do tej dmuchawy to odsłoń ją całkowicie i reguluj tylko obrotami (%) bo zmieniając jedno i drugie tylko się pogubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłona na dmuchawie zmniejsza przepływ powietrza a ponieważ jest ustawiana na oko to ja dziękuję za taką regulację. U mnie mam przesłonę na maksa w dół i obroty 26%. Jeśli przesłonisz wlot powietrza do wentylatora to siłą rzeczy musisz zwiększyć o ileś obroty dmuchawy żeby dopływ powietrza do paleniska się nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ja przysłonić?

 

Ja właśnie proponuję abyś nie przysłaniał wlotu. Poluzuj te nakrętki motylkowe i blach przesłony idzie w dół.

 

według moich obliczeń spalił ok 100 kg na 4 dni

dużo czy normalnie?

 

Jak na 120 m2 to tak bez rewelacji. Skup się przede wszystkim na tym aby węgiel się dobrze spalał i płomień był żółty a małe spalanie przyjdzie samo. No chyba że masz bardzo kiepski groszek to cudów się tu nie zdziała. Oczywiście pamiętaj o regularnym czyszczeniu wymiennika jeśli chcesz mieć dobrą sprawność pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym schemacie o ile się nie mylę 28 to "28. Drzwiczki wyczystki bocznej" a ja mówię o "31. Wentylator nadmuchowy". Na jego wlocie jest blacha (przesłona) przykręcona na dwa motylki i ją trzeba obrócić w dół (odsłonić wlot jak tylko się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz masz w chałupie 28 C to mogę z całą pewnością powiedzieć: TAK ZMNIEJSZĄ. Tego pieca się nie wygasza tylko tak ustawia całą instalację CO aby utrzymywać wymyśloną przez nas temperaturę. Mogę polecić termostaty firmy HERZ - u mnie się sprawdzają i są całkiem niedrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK CZYLI TAK: ZOSTAWIAM TAKIE USTAWIENIA:

ustaw 5 s podawanie (minimalna wartość) i 30 s przerwa (czyli stosunek 1/6). . Dmuchawe na 25 %. tego Logic nie zmieniam i ściągnąć ta blachę z dmuchawy

i założyć termostaty

 

 

 

 

A jak najlepiej czyścic piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK CZYLI TAK: ZOSTAWIAM TAKIE USTAWIENIA:

ustaw 5 s podawanie (minimalna wartość) i 30 s przerwa (czyli stosunek 1/6). . Dmuchawe na 25 %. tego Logic nie zmieniam i ściągnąć ta blachę z dmuchawy

i założyć termostaty

 

 

 

 

A jak najlepiej czyścic piec?

 

Poczekaj bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Piszesz że "tego Logic nie zmieniam" czyli jaki tryb pracy masz wybrany: standard czy fuzzy logic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.