Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef Master M Uni - Pytanie Dot. Wentylatora I Inne


mewalkla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś mi pomoze posiadam takze piec master uni 15 kw dom nowy 80 mkw dobrze docieplony kombinuje z ustawieniami ale czesto ogień cofa mi sie do podajnika zrobie fotki i wrzucę jakie optymalne ustawienia muszą yc przy takim piecu mam jeszcze zawór trójdozny bardzo prosze o pomoc jakie mam dac ustawienia f1 f2 f3 f4

post-46384-0-16320700-1354710583_thumb.jpg

post-46384-0-00111500-1354710614_thumb.jpg

post-46384-0-10292300-1354710664_thumb.jpg

post-46384-0-16889700-1354710720_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem ale dzisiaj posiedziałem troche iszczelniłem jeszcze dodatkowo silikonem wszystkie łaczenia odkeciłem wentylator i na mój rozum choc na tym sie nie znam to byc może była wina klapki w wentylatorze cały czas była otwarta troche ja podregulowałem i teraz otwiera sie jak dnucha powietrze jak przestaje to sie zamyka odpukac cały dzien było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie czy mozna zamontowac do sterownika jakis dodatkowy głosniczek iz kotłownia sasiaduje z sypialnia teraz jak alarm sie załacza to nic nie słychac zapobiegl bym wczesniej raz juz zadymiło mi pół domu na szczescie mam czujnik czadu i dymu naprawde polecam bo o 4 w nocy sie tak spi ze moza stac sie tragedia zycie jest najwazniejsze niema co oszczedzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie masz ustawienia kotła i jak długo pozostaje w podtrzymaniu. Jak długo użytkujesz kocioł i czy był odbiór przez serwis hefa? Jaki masz sterownik kotła? Masz silny ciąg kominowy, słychać "łooo, łooo" podczas postoju kotła, ewentualnie jaki masz komin, wysokość i przekrój? jak bardzo masz odsuniętą przesłonę?

Edytowane przez elient
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia piec na 60 czas podaw.20 co 30 czas podtrzymania 40 czas opóżnienia wyłączenia dmuchawy 5 komin 6 metrów dom parterowy ale komin nie wystaje poza dach nie miałem odbioru przez hefa szukam dobrego fachowca z łódzkiego by sie tym zajał ale gdyby chodziło o podłaczenie to kazdy chetny bo kasa a tylko o ustawienia to nikt za bardzo niechce przesłoona odsłonieta na 1\3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w instrukcji sterownika informacji o zabezpieczeniach przed przegrzaniem podajnika. Ja mam sterownik compit R520 przy temp. 80C załącza się alarm i przez 10 min. podajnik tłoczy węgiel, żeby wypchnąć żar, więc nie ma mowy o zadymieniu domu, dodatkowo już przy 70C 2x zmniejsza przerwe pomiędzy podaniami i wyłącza wentylator, a w podtrzymaniu 2x zwiększa podanie węgla, jak to nie pomoże to dopiero alarm i 10 min podawanie. Tak mi piszą w instrukcji ale jeszcze mi się alarm nie zdarzył, temp podajnika nie przekracza 20C, ale mam palnik "trapezowy" i prędzej zgaśnie niż się żar cofnie. Szwagier ma master m 20 Kw z rynną i problemów nie ma, temp podajnika na poziomie 40C, może jutro zajrze do niego i sprawdze ustawienia to Ci napisze. Sprawdz jeszcze szczelność podajnika i zasobnika, może łapie tędy lewy ciąg i z tąd to cofanie żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,wszystkich posiadaczy master M uni.To mój 1 post wiec prosze o wyrozumiałośc.

Mój kocioł to 20kw ze sterownikiem carbocontrol 100,a wybrałem ten piec tylko dlatego ze ma duża komore np.pod drewno .

pytanie moje brzmi czy zna ktos kod do ustawien producenta, aby zmienić tem załacznia pomp obecnie jest 40, nie jestem znawcą ale to troche nisko.

piec spala mi dużo eko groszku a drzewo wylatuje przez komin, o niedopalonym paliwie szkoda nawet pisać pompa c.o i pompa od podłogi strasznie go wychładzają zmiana czasu podawania ,cyklu i nastaw dmuchay przynosza mi tylko duża tem podajnika

dom 200M2 ,podłogówka z zaworem 3 drogowym grzejniki z 4 drogowym na rozdzielaczach cwu jeszcze nia ładowałem

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ELIENT jak mozesz to bardzo bym prosił jakie ma twój szwagier ustawienia niewiem jak ustawic ten zawór trójdrozny mam skale od 9 do zera w lewa strone i w prawa niewiem na czym to polega dotychczas mieszkałem w blokach wiec prosze o wyrozumałosc a jak podłączali mi piec to nawet nie myslałem ze będzie tyle problemów piec dobrze uszczelniłem połaczenia do podajnika dziś zamontowałem dodatkowo dwie kratki w suficie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma ustawienia podanie 16, przerwa 46, a w podtrzymaniu podanie 40 przerwa 50, ale nie sugeruj się tym za mocno, kociołek nie stoi w podtrzymaniu dłużej niż 30 min, a ciąg kominowy jest mało intensywny. Masz inną instalacje i inne zapotrzebowanie na ciepło więc te nastawy nie koniecznie muszą się u Ciebie sprawdzić, a nawet mogą pogorszyć sytuacje. Co do zaworu 3D to zobacz sobie tutaj http://www.defro.pl/serwis/materialy/zawor3drogowy, Na forum jest sporo tematów o zaworach 3D,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukaj w instrukcji sterownika informacji o zabezpieczeniach przed przegrzaniem podajnika. Ja mam sterownik compit R520 przy temp. 80C załącza się alarm i przez 10 min. podajnik tłoczy węgiel, żeby wypchnąć żar, więc nie ma mowy o zadymieniu domu, dodatkowo już przy 70C 2x zmniejsza przerwe pomiędzy podaniami i wyłącza wentylator, a w podtrzymaniu 2x zwiększa podanie węgla, jak to nie pomoże to dopiero alarm i 10 min podawanie. Tak mi piszą w instrukcji ale jeszcze mi się alarm nie zdarzył, temp podajnika nie przekracza 20C, ale mam palnik "trapezowy" i prędzej zgaśnie niż się żar cofnie. Szwagier ma master m 20 Kw z rynną i problemów nie ma, temp podajnika na poziomie 40C, może jutro zajrze do niego i sprawdze ustawienia to Ci napisze. Sprawdz jeszcze szczelność podajnika i zasobnika, może łapie tędy lewy ciąg i z tąd to cofanie żaru.

 

Witam

Kocioł Master M-Uni 25KW ze sterowikiem Compit R520.

Kolego elient napisz jaką ty masz moc kotła.

Ja jeszcze niestety nie uruchomiłem swojej kotłowni, zrobię to dopiero na wiosnę 2013 roku.

Ale coś mam przeczucię że wrócę tutaj z pytaniami do Ciebie.

Napisz proszę jakie ty masz ustawienie w Trybie pracy i trybie podtrzmanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 25 KW. Do wiosny to jeszcze daleko i nie ma się co przejmować na zapas, o palniku w tym kotle możesz poczytać w wątku "palnik serce kotła". Nastawy będziesz musiał dobrać eksperymentalnie, każdy przypadek jest inny, jeżeli będzie odbiór przez serwis hefa to Ci go wstępnie ustawią. Napisz czym chcesz palić, jaką powierzchnie ogrzewać i jaki dom, jak ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odzew.

Paliwo: Ekogroszek z KWK Juliusz Sosnowiec lub miał odsiewany (Chociaż ostatnio odradzono mi miał, ponieważ kotły Hefa nie są do spalania miału)

Powierzchnia użytkowa ok.: 160m2

Ocieplenie: Ściany zew. pustak max + 12cm styro grafitowego lambda 0,33. Poddasze wełna Isover 0,39 od 30 do 45cm pomiędzy krokwiami.

 

Prośba - opowiedz coś więcej o tym odbiorze przez serwis Hef. Co, gdzie, kiedy i jak? Z wielką chęcia bym Panów zaprosił do siebie na herbatkę do kotłowni.

 

P.S. Dzięki za temat o palniku, jutro z czystej ciekawości podjadę na budowę i zerknę na swój palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór jest warunkiem gwarancji, serwisant przyjeżdz, sprawdza instalacje, rozpala kocioł, uszczelnia jeśli dymi i koryguje nastawy. Wpisuje w dtr, że jesr ok, kasuje stówe, albo półtorej, nie pamiętam już i odjeżdza.

 

Narazie nic nie kombinuj z palnikiem tylko poczekaj do wiosny, jak uruchomisz, pobserwujesz kilka dni zobaczysz jak się sprawy mają to się pomyśli. Każdy przypadek jest inny.

 

A master m to kocioł miałowy.

 

Jeszcze jedna uwaga, masz przewymiarowany kocioł, przeczytaj poradnik jak wybierać kocioł na ekogroszek, jeśli masz możliwość wymiany na mniejszy to pomyśl o tym poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za odpowiedź.

Kocioł dobierała firma która mi montowała całą instalację, oni też przeprowadzają przeglądy i serwisy kotłowni. Też mi się wydaje że jest za duży, ale jak z nimi rozmawiałem to mówili że specjalnie taki zamontowali żebym mógł słabej jakości miałem palić bez obaw że nie dogrzeje domu.

No teraz trzeba się porozglądać za jakimś dobrym miałem i kupić na wiosnę. Jak już uruchomię kocioł to powróce tutaj na pogawędkę.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

posiadam piec hef master m uni 20kw , pale groszkiem pieklorz zrobiłem tysiące ustawień i zauwarzyłem że przy każdym ustawieniu po pewnym czasie ogień z podajnika nie ogarnia wszystkich rur tylko dwie ostatnie i piec nie moze złapać szybko temperatury , gdy podaje ręcznie ustawienia to tylko w tedy mogę utrzymywać ogień na środku paleniska.

Proszę o porady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.