Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Nwg 2.0 Dymi :(


Nithak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czytam forum juz chwilke - gdy stary piec Ogniwo odszedl do krainy wiecznych lowow zakupilem piec SAS NWG 23kw ... moc identyczna jak stare ogniwo

 

detale:

 

miarkownik

piwnica duza

krataka wentylacyjna pod sufitem

okienko otwierane podczac rozpalania / dokladania

komin ok 7m

dom II pietra nieocieplony klocek 40 letni

piec czyszczony co tydzien (wszystkie wyczystki)

temperatura 60 stopni +/- poza pozną nocka kiedy jest 40 ok.

Komin 2 kanaly po 14 x 14 (polowka cegly)

Dach prawie płaski

 

Niestety piec fajnie trzyma temperature jednak strasznie dymi na piwnice drzwiczkami zasypowymi (podczas dokladania - opal: wegiel orzech lub grubsze kawalki)

 

jaki kąt powinna mieć rura idąca od czopucha do komina ? Problemem zapewne jest niska temperatura spalin i zimny komin ale rozpalajac rano nie moge poswiecic 2h na wygrzanie drewnem :(

 

Czy zalozenie rur na komin metrowych (celem podwyższenia) coś może dać ? (komin drożny raczej - jutro zamówiłem kominiarza młodego żeby wszystko sprawdził) (wyloty kratek wentylacyjnych sa rowno z kominem: 4 kanaly= 2 dymne/ 2 wentylacyjne)

 

Babcia i stara ciotka pietro nizej chcą mnie zamordować za to dymienie :/ Jęsli zasypie zar orzechem kilka lopat przestaje się dymić ale starsze osoby ktore dokladaja jak ja jestem w pracy nei robia tego tak szybko,

 

Chciałem piec z poprzecznymi przegrodami zeby wykorzystywal dobrze opal ale juz mnei szlag trafia. Ogniwo ladowal ogien prawie prosto do komina wiec ciag byl inny a komin gorący.

 

Help! co mozna jeszcze zrobic ?

Edytowane przez Nithak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spraedz czy ta szczelina na górze komory zasypowej jest drożna .

Przed dokładaniem otwórz ma max szyber na rurze wylotowej do komina,uchyl drzwi popielnika ,rozszczelnij na chwile przed otwarciem drzwi zasypowe. Dym z komory zasypowej powinien być zaciągany w tą szczelinę na górze komory zasypowej.

Edytowane przez Xawer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczelina drozna

szyber na maxa caly czas - boje sie ze po ostatnim czyszczeniu komina sasiad utracil kawalek cegly czy cos bo jest o wiele gorzej no ale jutro sprawdzimy to z kominiarzem

 

oczywiste jest ze nei otwieram odrazu na maxa drzwiczek komory zasypowej - uchalm srodkowe i potem uchylam gorne i zamykam srodkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.