Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Sas Multi - Pytanie


pawelsko1

Rekomendowane odpowiedzi

twbolek:

jakie masz ustawienia przy obenych mrozach tzn. podawanie i przerwa?

Czas podawania 5s a przerwa 20s. Wentylator 29% z przesłoną całkiem otwartą. Podtrzymanie: podawanie co 10 min przez 12s, wentylator co 10min przez 15 s.

 

twbolek, proszę podaj również (co jest chyba równie ważne a doszłem do tego dziś :unsure: ) parametry pracy wentylatora w podtrzymaniu, bo chyba zbyt krótki czas przerwy powoduje "wydmuchanie" ciepła do komina i czas podtrzymania znacznie się skraca. Z góry dziękuję.

Tak ustaw parametry w podtrzymaniu aby cały czas na retorcie był rozżarzony kopczyk. Ma to zapewnić szybki start pieca z odpowiednim płomieniem po wyjściu z podtrzymania. Minimalizuje to efekt wychładzania pieca przez nadmiar powietrza.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam ogromna prosbe posiadam piec SAS multi i mam straszliwy problem z funkcjonowaniem kotlowni (układ otwarty przez wymiennik połaczony z układem zamnkietym) ..Nie wiem jakie błędy popełniono ale seria nieszcześć ....Czytając Twój post twbolek widze iz twoja kotlownia działa bez zarzutu .Czy mogłbys mi opisać schemat Twojej instalacji ....Z gory dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie ma jednego poprawnego schematu instalacji CO + CWU który powinni wszyscy stosować. Jeśli uważasz że jest coś nie tak z instalacją to lepiej będzie jak naszkicujesz schemat i wrzucisz na forum. Opisz dokładnie problemy o których wspomniałeś. Być może problem nie leży w samej instalacji tylko np. w niewłaściwym jej użytkowaniu.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec 23 KW -Zastosowano układ otwarty przez wymiennik płytowy z układem zamknietym. Od razu dodam ze moja wiedza hydrauliczna jest skapa wiec napisze jak wyglada instalacja po kolei. Z pieca woda ciepła rozrowadzona jest na lewo przez pompe do wymiennika , na prawo wychodzi przez druga pompke do bojlera.Za wymiennikiem znajduje się taka sama pompa tłoczaca wodę na grzejniki i podłogowkę .Na powrocie z obwodu zamontowano zawór trójdrozny.Po prawej stronie pieca odprowadzenie wody do naczynia otwartego.W tym układzie żłe funkcjonuje pompka przed wymiennikiem (dodam iz przed nia jest filtr i za nia odpowietrznik) zapowietrza sie w końcu padła(cechy zuzycia przy demontażu) i wymieniono na nową ...... Piec działa jedynie na temp.40 st.C ! bo w przypadku wyższej temp. (np gdyby palic drzewem (de facto ten piec ma taka opcje ) przy chwilowej zwyżce dochodzi do gwałtownego wzrostu 90st.C pompa pracuje -wymiennik zimny dochodzi do niekontrolowanego wzrostu temp i woda w piecu się gotuje ) taka awaria nastapiła przy wrzuceniu do paleniska papierów -doszło do uszkodzenia elektroniki w piecu mimo iz rzekomo zadziałał układ otwarty ale to nie zabezpieczyło przed tak dalekim uszkodzeniem(nie wiem niskie cisnienie wtym obwodzie ?). Teraz wiec palimy tylko ekogroszkiem na 40 st.C horror przy tych mrozach ....Kotlownia jest ewidentnie do przeróbki .Problem jednak co zrobic zeby wresczie działała normalnie i nie bylo znowu niespodzianek .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to miałeś 90C na piecu, pompa pracowała a mimo to wymiennik był zimny. Można z tego wywnioskować że obieg wody jest zablokowany. Nie pasuje mi to jednak bo piszesz też że przy 40C na piecu działa jakoś ogrzewanie domu czyli wymiennik musi być ciepły a przepływ drożny.

 

Dobrzy by było gdybyś jednak naszkicował schemat instalacji bo na zdjęciach nie widać wszystkiego a w szczególności odbiorników ciepła.

 

Piszesz że jedna pompa za wymiennikiem obsługuje obwód grzejników i podłogówki. Ile dokładnie masz tej podłogówki? Być może jedna pompa to za mało na grzejniki i podłogówką jednocześnie i w efekcie masz tam mały przepływ przez co wymiennik nie wyrabia z przekazaniem ciepła i piec Ci się przegrzewa.

 

Nie znam się na wymiennikach bo sam go nie posiadam ale może jest nieprawidłowo zamontowany bądź też po prostu wadliwy.

 

Na jakim biegu chodzą Ci pompy?

 

I jeszcze jedno pytanie co na to wszystko Twój hydraulik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko tlumacze za pierwszym razem była awaria w której wymienik był zimny i został wymieniony na wyzszej mocy ,ostatnio z kolei przestala działac pompa i temp nie poszła na wymiennik oraz na grzejniki .Ewidentnie zapowietrza sie pompa przed wymiennikiem i ma złe waunki pracy...pompy chodza obie na 3, ...podlogowki jest ok.60 m2,.. Hydraulik mysli nad poprawką po zelżeniu mrozow -chce wywalic wymiennik i zrobic układ zamkniety....Zastanawiam sie czy to bedzie dobrze w tym układzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podłogówka jest na powrocie z grzejników?

 

Kontrolujesz poziom wody w zbiorniku wyrównawczym? Może spada za nisko i stąd to powietrze. Druga ewentualność to lokalne gotowanie wody przy płaszczu w kotle przez co wytrąca się para wodna w postaci bąbelków.

 

Nie wiem na czyj koszt są robione te wszystkie przeróbki ale jeśli na Twój to wstrzymaj się z tym i zaproś innego hydraulika z dobrą opinią (poszukaj po znajomych) aby zerknął okiem bo takie instalacje z wymiennikiem jak u Ciebie są dość często stosowane i generalnie działają. Moim zdaniem lepiej znaleźć przyczynę problemu niż zmieniać filozofię działania całego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twbolek bardzo słuszne uwagi tylko kazdy kto popatrzy na te moja instalacje to mowi niech poprawia ten kto spartaczył.....łatwiej coz zrobić od zera wg własnej koncepcji niz poprawiać po kims gdzie do końca nie wiadomo jaka jest przyczyna złego funkcjonowania układu........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podłącze się do tematu piecia SAS Multi 17.

Taki posiadam. Od jakiegos czasu bardzo mi szlakował wegiel, zmiejszałem przysłonę na wentylatorze, poprawiało sie stopniowo az do momentu że jest całkowicie przysłonieta, mniej się szlakuje ale jeszcze to nie to.

Mimo zasłonietej przysłony w czasie nadzoru kopczyk raz że jest rozżażony a dwa widac lekki płomyk nad nim, więc jeszcze jakies powietrze sie dostaje.

I piec szybko przechodzi z nadzoru w tryp pracy.

Jak temu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja nie rozumiem wielu odpowiedzi ,mam problemy z niedopalonym węglem który spaduje z retory do popielnika ,co z tym fantem zrobić.Mam prosbę o parametry ustawienia sterownika do pieca sas multi 23 kw ze sterownikiem ST-450 z PID.

Edytowane przez stefan123julian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki z zaworami termostatycznymi firmy arco. w ilości około 150 żeberek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie kolego ten PID,  w sasach  to nawet dobrze hula. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.